San Sebastián de La Gomera, co zobaczyć, atrakcje, noclegi

Korektor: Asia Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że ze smutkiem i odrobiną goryczy powoli żegnamy się z wakacjami. Dla wielu z nas to okres, kiedy możemy beztrosko wygrzewać się w promieniach słońca i radosnych kąpielach w wodach morza lub oceanu. Niemniej jednak ci, którzy uwielbiają egzotyczne i niezwykle ciepłe kierunki, zwykle za cel swoich wakacyjnych podróży obierają Wyspy Kanaryjskie. Nie ma się co dziwić, gdyż archipelag ten uważany jest za miejsce, w którym słońce nigdy nie zachodzi, a turkusowe wody ciągle zapraszają turystów do kąpieli.

Oczywiście, większość turystyki skupia się na Teneryfie, czy Gran Canarii. Okazuje się jednak, że większość z nas zdołała już te wyspy poznać jak przysłowiową własną kieszeń. Jeśli więc ponownie szukacie miejsca na kolejne wakacje, które was zachwyci nie tylko pogodą, ale jednocześnie atrakcjami i zabytkami, warto swoje kroki zwrócić na niewielką i wiecznie zieloną wyspę La Gomera. Znajduje się na niej miejscowość San Sebastian de La Gomera, która ma wiele do zaoferowania turystom.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co warto zwiedzić i jakie atrakcje poznać na San Sebastian de La Gomera?

To niewielkich rozmiarów miasteczko, które niedawno jeszcze nie było tak dobrze znane turystom. Podobnie jak całą wyspa La Gomera, która dopiero od zaledwie kilku sezonów zapełnia się turystami. Jakie więc atrakcje koniecznie warto zwiedzić, będąc w San Sebastian de La Gomera? Otóż zacznijmy od:

Casa de Colón

W wolnym tłumaczeniu na nasz język jest to po prostu Dom Kolumba, słynnego portugalskiego podróżnika i konkwistadora. Budynek ten został wybudowany w XVII wieku i to właśnie tam – przypuszczalnie – przebywał słynny Krzysztof Kolumb. Pewnie większość z Was zastanawia się, dlaczego użyte zostało słowo „przypuszczalnie”. Otóż niestety, ale nie ma jasnych dowodów, które mogłyby bezsprzecznie potwierdzić, że podróżnik przebywał właśnie w tym domu. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że właśnie we wnętrzu słynnego Casa de Colón czeka na podróżnych niezwykle interesująca ekspozycja, która jest w całości poświęcona właśnie temu odkrywcy i jego dokonaniom, związanym z Nowym Światem. Nie da się ukryć, że żaden turysta nie może tego pominąć.

Iglesia De La Asunción

Kolejnym obowiązkowym punktem w San Sebastian de la Gomera jest właśnie Iglesia De LA Asunción. Jest to niezwykle urokliwy kościół, który został wybudowany w XV wieku. Niegdyś była to jedynie kapliczka, która pozostawiła po sobie jedynie nazwę. W wieku XVIII kościół ten był głównym celem angielskich ataków, a także niezwykle łakomym kąskiem dla korsarzy. Przechodził on przez różnorodne modernizacje, aż do kształtu, w którym zachował się do dziś. Przeplatają się w nim style gotyku i baroku, a także mudejar. We wnętrzu zaś można podziwiać rzeźbę ukrzyżowanego Jezusa.

Museo Arqueológico de la Gomera

To jedno z muzeów w miasta, którego nie może pominąć żaden turysta. Jest to co prawda niewielki budynek, który jednak daje ogromne możliwości na to, by o wiele lepiej poznać wyspę i jej kulturę. W tym muzeum możemy przekonać się jak wyglądało codzienne życie Guanczów, czyli rdzennych mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Dowiemy się jaka hierarchia panowała w społeczności, a także jakiego boga czcili. Możemy również podziwiać czaszki i kości, a także inne przedmioty znalezione podczas wykopalisk. Największym i najbardziej interesującym eksponatem w muzeum jest kopia ołtarza ofiarnego przygotowanego przez rdzenną ludność.

Torre del Conde

Kolejny z obowiązkowych punktów turystycznych San Sebastian de La Gomera. Spacerując po przepięknym parku, nie można pominąć skromnej wieży. Nie jest ona duża, ale niezwykle charakterystyczna ze względu na masywność i kolory. Jest to pozostałość fortyfikacji z XVI wieku. Co ciekawe, leży ona z dala od wybrzeża, a co więcej nie ma w niej miejsca na składowanie broni i amunicji. Przypuszcza się więc, że budowla ta nie miała spełniać roli militarnej, a jedynie miała być pokazem siły ówczesnych władz La Gomery.

Zabytki warte odwiedzenia w San Sebastian de La Gomera

Oprócz wyżej wspomnianych atrakcji, które oczywiście mają również ogromną wartość historyczną, w miejscowości istnieje co najmniej kilka ciekawych miejsc, których żaden szanujący się turysta nie może pominąć. Otóż warto wybrać się w odwiedziny do Audytorium Insular Infanta Cristina, gdzie można podziwiać kunszt i architekturę budynku. To jednak nie wszystko, gdyż warto się także udać do Casa Tradicional del siglo XVII. Jest to jeden z nielicznych na wyspie tradycyjnych domów kanaryjskich, który w niezmienionym stanie od wieku XVII przetrwał aż do dziś. Mieści się on przy ulicy Calle Real 31 i zwykle przyciąga tłumy turystów. Finalnie, kończąc podróż po najważniejszych miejscach w San Sebastian de La Gomera, warto odwiedzić latarnię morską – El Faro. Jest to niezwykle urokliwa latarnia, która mimo sędziwego wieku działa po dziś dzień. Obmywają ją turkusowe wody oceanu, tworząc prawdziwie magiczną scenerię.

Punkty widokowe w San Sebastian de La Gomera

Miasto słynie przede wszystkim ze swoich punktów widokowych. Stanowią one nie tylko największą atrakcję miasteczka, ale również całej wyspy La Gomera. Rozciąga się z nich przepiękny widok, a turyści tłumnie zmierzają, by uwiecznić tę niesamowitą scenerię w swoich aparatach. W San Sebastian de La Gomera znajdują się trzy główne punkty widokowe, na które należy się wybrać. Zaliczamy do nich:

  • Mirador del Cristo – to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych punktów widokowych, z którego można do woli podziwiać panoramę całego miasteczka. Nie da się ukryć, że już sama podróż na wzgórze jest niezwykle ekscytująca i zapewnia niesamowite widoki na rzadkie gatunki roślin. Jeśli zaś wybraliście się do San Sebastian na La Gomerze na romantyczne wakacje, to właśnie Mirador del Cristo jest najlepszym miejscem na podziwianie przepięknych zachodów słońca.
  • Mirador de la Hila – to jeden z tych punktów widokowych, do którego dotarcie nie wymaga od turystów wielkiego wysiłku. Co ciekawe, znajduje się on w samym centrum miasteczka. Nie ma co ukrywać, że nie uświadczycie tam tak pięknych widoków jak z Miradror del Cristo, jednak z tego punktu widokowego będziecie mieli okazję spojrzeć na San Sebastian z całkiem innej, turystycznej perspektywy. 
  • Mirador Lomada del Camello – dotarcie do tego punktu widokowego może Wam zająć nieco więcej czasu, gdyż znajduje się on kilka kilometrów poza miastem. Warto skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu i udać się na zachód drogą Ctra. Będziecie mogli z niego podziwiać niesamowitą panoramę Oceanu Atlantyckiego, a także rozległego wybrzeża i horyzontu.

Plaże czekające na turystów w San Sebastian de La Gomera

Turyści, którzy oczekują niesamowitych plaż, a także wielkiego ich wyboru mogą się nieco rozczarować. Główną plażą w mieście jest Playa de San Sebastian. Jest to jednocześnie jedna z największych plaż w miasteczku, która zapełnia się nie tylko turystami, ale także miejscowymi. Jest to plaża piaszczysta, niezwykle szeroka i przestronna. Wody w jej okolicach są turkusowe i niezwykle spokojne. Niemniej jednak w okolicy znajduje się również kilka mniejszych plaż, do których dostęp może być nieco trudniejszy. Z pewnością jednak na mniejszych i bardziej ukrytych plażach będzie można odpocząć od cywilizacji i cieszyć się sielanką na łonie natury.

Gdzie spać w San Sebastian de La Gomera?

San Sebastian de La Gomera nie jest co prawda najpopularniejszą miejscowością w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich, nie oznacza to jednak, że nie została tam rozwinięta baza noclegowa. Jeśli więc poszukujecie niezwykle luksusowego obiektu na Wasze wymarzone wakacje, polecamy zwrócić uwagę na następujące miejsca noclegowe:

  • Parador de La Gomera – jest to jeden z czterogwiazdkowych obiektów na wyspie, który ulokowany jest zaledwie 300 metrów od centrum i 200 metrów od Playa San Sebastian. Dysponuje on otwartym basenem, a także niewielką siłownią. Pokoje są urządzone w nowoczesnym stylu, a każdy z nich ma zapewniony widok na pobliską Teneryfę.
  • Hotel Torre del Conde – jest to obiekt zlokalizowany w pobliżu wieży, nieopodal centrum miasta. Goście mają do dyspozycji nowoczesne pokoje, a także prywatny parking. W obiekcie jest możliwość skorzystania z łaźni parowych czy pola golfowego.
  • Chijere San Sebastian – to obiekt oferujący podróżnym na wynajem nowoczesne apartamenty. Każdy z nich ma dostęp do basenu i tarasu wypoczynkowego. Od centrum San Sebastian obiekt dzieli zaledwie 500 metrów. Dla gości przygotowany jest także prywatny parking.

Gdzie dobrze zjeść w San Sebastian de La Gomera?

Jeśli szukacie miejsca na prawdziwą hiszpańską ucztę w San Sebastian de La Gomera, to z pewnością się nie rozczarujecie. Na gości z otwartymi drzwiami czekają takie restauracje jak:

  1. Caprichos de La Gomera – jest to obiekt specjalizujący się w typowej kuchni hiszpańskiej. Do swoich dań wykorzystują całkowicie ekologiczne i naturalne produkty. Możliwe jest także zasmakowanie specjalnie przygotowywanych owoców morza.
  2. Juonia Restaurante – to niezwykle ekskluzywny lokal, który znajduje się tuż na samym wybrzeżu. Dominuje kuchnia śródziemnomorska, z wyraźnym akcentem kuchni hiszpańskiej. Miejsce jest przyjazne weganom i wegetarianom.
  3. La Forastera – to miejsce dla miłośników kuchni zarówno włoskiej, jak i hiszpańskiej. Zjecie tam zarówno paellę, jak i przepyszne makarony. Weganie i wegetarianie mogą liczyć na specjalne menu.
Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Kiedy jechać na Lanzarote?

Promy z Teneryfy na Lanzarote – jak się dostać?

Następny

Dodaj komentarz