Ślub na Teneryfie – sprawdź, jak go zorganizować

Pan młody trzymający żonę na rękach na Teneryfie.

Ślub na Teneryfie to marzenie milionów osób pragnących zawrzeć związek małżeński w niestandardowym stylu. Teneryfa to przede wszystkim przepiękne plaże, malownicze krajobrazy i znakomita pogoda, co sprawia, że lokalizacja ta jest idealna na wesele. Organizacja ślubu w takim miejscu wymaga oczywiście zapoznania się z pewnymi formalnościami, … Zobacz więcej »

Smaki Wysp Kanaryjskich – poznaj najlepsze dania Kanaryjczyków

Gambas al ajillo - krewetki z czosnkiem - Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By imageBROKER.com

Lokalna kuchnia pozwala poznać dogłębniej daną kulturę i tradycje. Położone tuż przy zachodnim wybrzeżu Afryki – Wyspy Kanaryjskie od wielu wieków leżą na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Europą a Ameryką. Otoczony wyjątkowymi plażami archipelag słynie z różnorodności oferowanych owoców morza, a także wielu zdrowych dodatków. Czytaj … Zobacz więcej »

Rejs z Teneryfy na La Gomera: Przewodnik po najpiękniejszych atrakcjach wyspy

Rejs z Teneryfy na La Gomera to jedno z najpopularniejszych połączeń między wyspami Kanaryjskimi. Dzięki temu rejsowi można szybko i wygodnie przemieszczać się między dwoma pięknymi wyspami. Podróż ta trwa zaledwie około 50 minut, co stanowi idealną opcję dla turystów, którzy chcą zwiedzić więcej niż … Zobacz więcej »

Wybierz się na niezapomniany rejs na Teneryfie

Kobieta ciesząca się panoramicznym widokiem z promu w porcie San Sebastian de La Gomera, La Gomera i Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, Europa. Wiosna i lato. Wakacje na wyspach, licencja: shutterstock/By Christopher+Moswitzer

Planując wakacje na Teneryfie, rejs morski to atrakcja, która może stać się punktem kulminacyjnym Twojego pobytu. W ofercie znajdziesz różnorodne wycieczki, które pozwolą Ci doświadczyć niezapomnianych wrażeń na otwartym oceanie. Czeka na Ciebie szansa obcowania z przyrodą i spotkania fascynujących stworzeń morskich takich jak delfiny … Zobacz więcej »

Rejs z Teneryfy na La Gomerę

Wędrówka po kanionie Barranco de Argaga na La Gomerze. Wąwóz znajduje się obok Valle Gran Rey , licencja: shutterstock/By ksl

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpiękniejszych archipelagów, które administracyjnie przynależą do Hiszpanii. Wyspy te są również jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Teneryfa jest szczególnie popularna, głównie z uwagi na swój imprezowy charakter, piękne plaże oraz wiecznie słoneczną pogodę. Jednocześnie jeśli planujesz spędzić tam swoje wakacje, … Zobacz więcej »

Święte miejsca na Wyspach Kanaryjskich

Widok na kościół w Gran Canarii, Hiszpania.

Wyspy Kanaryjskie przynależą do Hiszpanii. Ciekawostką jest jednak to, że wyspy, które położone są na archipelagu, oddalone są zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka. Może i bliżej im do Afryki, jednak w całości przynależą one do Unii Europejskiej. Turyści planujący zwiedzać te wyspy, muszą wiedzieć, … Zobacz więcej »

Najbardziej romantyczne miejsca na Teneryfie

Kobieta i mężczyzna w okularach w kabriolecie podczas wycieczki na Teneryfę. Krater wulkanu Teide, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Lobachad

Teneryfa oferuje jedne z najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Wizyta w Parku Narodowym Teide, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest obowiązkowa nie tylko dla nowożeńców, ale i dla miłośników przepięknych widoków. Istnieje także możliwość spędzenia nocy w schronisku znajdującym się na szczycie wielkiego wulkanu … Zobacz więcej »