Muzea na Fuerteventura, które musisz zwiedzić

Młodzi ludzie zwiedzają muzeum, licencja: shutterstock/By AA_Travelers

Fuerteventura to cudowna wyspa, która kojarzona jest z gorącym klimatem. Te hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie chętnie odwiedzane są przez Polaków, którzy planują tam urlop wypoczynkowy. Oprócz leżenia na plaży, można poznać również tamtejsze muzea, które są w stanie dostarczyć niesamowitych wrażeń. Tym bardziej, że dzięki temu … Zobacz więcej »

Latarnia Morska La Entallada – odkryj miejsce najbliżej Afryki

Latarnia morska Entallada (Faro de La Entallada) w słoneczny poranek, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Widok na latarnię morską Faro de la Entallada, Hiszpania. , licencja: shutterstock/By DaLiu

Jedną z charakterystycznych cech architektonicznych wschodniego wybrzeża Fuerteventury jest Latarnia Morska La Entallada. Tę latarnię znają pod kilkoma nazwami: Punta La Entallada i Faro de La Entallada w języku hiszpańskim. Dlaczego warto odwiedzić tę latarnię morską na Fuerteventurze? Jak dotrzeć do Latarni Morskiej La Entallada? … Zobacz więcej »

Smaki Wysp Kanaryjskich – poznaj najlepsze dania Kanaryjczyków

Gambas al ajillo - krewetki z czosnkiem - Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By imageBROKER.com

Lokalna kuchnia pozwala poznać dogłębniej daną kulturę i tradycje. Położone tuż przy zachodnim wybrzeżu Afryki – Wyspy Kanaryjskie od wielu wieków leżą na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Europą a Ameryką. Otoczony wyjątkowymi plażami archipelag słynie z różnorodności oferowanych owoców morza, a także wielu zdrowych dodatków. Czytaj … Zobacz więcej »

Zwiedzanie Fuerteventura samochodem

Fuerteventura, Hiszpania-styczeń 2020: Nowe Porsche 911 Speedster na parkingu na klifie, licencja: shutterstock/By Mario+Marini

Planujesz wycieczkę objazdową samochodem po Fuerteventurze? Jeśli tak, to w tym artykule znajdziesz nie tylko najlepsze miejsca, które warto zobaczyć podczas 3-dniowego planu podróży samochodem po Fuerteventurze, ale także wskazówki dotyczące wynajmu samochodu na wyspie. Przygotuj się na odkrycie malowniczych plaż, wyjątkowych krajobrazów i małych … Zobacz więcej »

Trasy rowerowe i trekkingowe Fuerteventura

Portret szczęśliwej turystki stojącej na szczycie grzbietu górskiego na tle gór., licencja: shutterstock/By Davide+Angelini

To prawda, na pierwszy rzut oka widać tylko jałową ziemię i przysłowiową „kupę kamieni”. Jednak w istocie Fuerteventura, najstarsza wyspa wchodzącą w skład Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Idealnie nadaje się zarówno dla fanów dwóch kółek, jak i miłośników długich marszów trekkingowych. Dopiero wówczas wyspa pokazuje swoje prawdziwe … Zobacz więcej »

Święte miejsca na Wyspach Kanaryjskich

Widok na kościół w Gran Canarii, Hiszpania.

Wyspy Kanaryjskie przynależą do Hiszpanii. Ciekawostką jest jednak to, że wyspy, które położone są na archipelagu, oddalone są zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka. Może i bliżej im do Afryki, jednak w całości przynależą one do Unii Europejskiej. Turyści planujący zwiedzać te wyspy, muszą wiedzieć, … Zobacz więcej »

Fuerteventura: Ruiny farmy La Florida

Opuszczona wioska na La Florida, Fuerteventura.

Fuerteventura to jedna z najpopularniejszych wysp w kanaryjskim archipelagu. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość turystów przyjeżdża tam głównie po to, by przeżyć niezapomniane wakacje. To właśnie bowiem na tej wyspie zawsze najwięcej się dzieje. Znajdziesz tam popularne kluby nocne, rajskie plaże, a także … Zobacz więcej »

Fuerteventura szpitale i placówki medyczne

Widok z przodu małego szpitala w miasteczku Ampuyenta na Fuerteventurze, licencja: shutterstock/By Carlos+Gonzalez+Ftva

Fuerteventura jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp w sezonie wakacyjnym. Wybierając się tam powinieneś jednak zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, które jest kluczem do udanego wypoczynku. Wobec tego, jak działa opieka zdrowotna na Fuerteventurze i gdzie możesz szukać pomocy? Wakacje na Fuerteventurze Wakacje … Zobacz więcej »

Surfowanie na Wyspach Kanaryjskich – gdzie się wybrać?

Fale na plaży na Teneryfie o zachodzie słońca. Sylwetka surfera z wody. Miejsce do surfowania wieczorem, licencja: shutterstock/By Elina+Litovkina

Wyspy Kanaryjskie są świetną bazą dla surferów, przyciągającą każdego roku masę spragnionych wrażeń entuzjastów tego sportu. Dowiedz się od czego zacząć surfowanie, na co zwrócić szczególną uwagę przed jego rozpoczęciem oraz którą wyspę na archipelagu wybrać, aby móc się cieszyć niezapomnianymi chwilami na desce. Surfowanie … Zobacz więcej »