Loro Park

Korektor: Asia Tagi , , , ,

Loro Park na Teneryfie to zoobotaniczny park chroniący dzikie zwierzęta i ich naturalne siedliska dla przyszłych pokoleń. Wartość rezerwatów przyrody rośnie z roku na rok ze względu na szybki rozwój urbanistyki oraz migrację ludności ze wsi do miast. Dlatego właśnie warto zaplanować wyjazd i odwiedzić Loro Park.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia Loro Park na Teneryfie

Rezerwat przyrody Loro Park został założony 17 grudnia w 1972 roku na Teneryfie. Początkowo funkcjonował jako raj dla papug (które są symbolem w aktualnym logo). Przygodę parku dzikiej przyrody rozpoczęło zaledwie 25 ludzi, a teren zajmował 13000 m², na którym żyło 150 papug. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego Loro Park stał się jednym z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych parków zoologicznych. Jest tak głównie ze względu na jego piękno i zaangażowanie w ochronę dzikiej natury. Z pomocą fundacji Loro Park utrzymuje największy i najbardziej zróżnicowany rezerwat gatunków i podgatunków papug na świecie. Do tej pory rezerwat będący perłą na Wyspach Kanaryjskich przyjął 50 milionów odwiedzających. Park uznano za najlepsze i najbardziej prestiżowe zoo na świecie w 2017 i 2018 roku przez portal TripAdvisor, dzięki swojej doskonałości, jakości obiektów i budynków oraz umiłowania do szczegółów.

Ile kosztują bilety do Loro Parku?

Bilet ogólny za jedną osobę dorosłą kosztuje 38 €, a za dziecko 26 € (wyjątek: dzieci do 5. roku życia mają wejście za darmo). Bilet ogólny może być również połączony z lunchem w Brunelii’s SteakHouse: dla jednej dorosłej osoby kosztowałby 78 €, a dla dziecka 42 €. Dodatkową opcją jest bilet do Loro Parku połączonego z usługami autobusowymi, który kosztowałby dla jednej dorosłej osoby 51,50 € i dla dziecka 34 €. Dla stałych bywalców rezerwatu na Teneryfie jest propozycja kupna rocznej karty dla dorosłych (99 €) i dla dzieci (66 €).

Jak dojechać do rezerwatu Loro Park?

Dojechać można na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest Loro Parque Express – pociąg odjeżdżający z Puerto de la Cruz (dokładniej z Plaza de Los Reyes Católicos) tuż pod rezerwat Loro Park. Jest bezpłatną opcją stworzoną specjalnie dla odwiedzających osób park. Godziny odjazdu z Plaza de Los Reyes Católicos (co godzinę): 9:30 h – 10:30 h – 11:30 h – 12:30 h – 14:00 h. Godziny odjazdu spod parku: 13:00 h – 14:30 h – 15:30 h – 16:30 h – 17:30 h.

Drugim sposobem dojazdu jest dojazd busem, jednak tu konieczny jest zakup specjalnego biletu z usługami autobusowymi. Następnie należy zarezerwować miejsce w autobusie 20 godzin przed wyjazdem oraz potwierdzić to telefonicznie (922 38 14 33).

Trzecim sposobem jest transport na własną rękę samochodem. Na stronie internetowej Loro Parku proponowana jest trasa z różnych części wyspy, jednak można ją znaleźć samodzielnie, np. w Google Maps wpisując swoją lokalizację i lokalizację parku.

Co można zobaczyć w Loro Parku?

Wystawy

Jedną z wielu interesujących atrakcji, które można znaleźć w rezerwacie na Teneryfie, są wystawy tematyczne. Jest ich kilkanaście, każda w innym charakterze. Ciekawym miejscem jest ogród poświęcony storczykom (inaczej orchidei). Rośnie w nim 200 różnych odmian tej rośliny, nawet takich, którym potrzebna jest woda niemineralizowana. Inną interesującą wystawą może być Zen Garden, który przeprowadza ludzi przez środowisko przypominające łańcuchy górskie Azji. Jest to pierwszy tego typu ogród na świecie – jest innowacyjny i przekazuje głębię i równowagę stylu zen w czystej postaci. W Loro Parku znaleźć można także kino Naturavisión, Kinderlandię z drabinkami i wspinaczką dla dzieci, Planetę Pingwinów oraz wiele innych zapierających dech w piersiach wystaw.

Zwierzęta

Nie ukrywajmy – największą atrakcją dla większości ludzi są zwierzęta. Oprócz interesujących wystaw i pięknych miejsc w parku znajduje się również zoo. Można w nim spacerować i podziwiać gatunki w swoim naturalnym otoczeniu. Pierwotnie jedynymi zwierzętami w parku były ptaki, konkretniej papugi. Jednak aktualnie znajdują się zarówno ptaki (zróżnicowane gatunki), jak i ssaki, gady, ryby, a nawet inne zwierzęta wodne.

Punktem koniecznie wartym odwiedzenia jest Królestwo Lwa. To miejsce życia lwów – zwierząt zagrożonych wyginięciem. Fundacja Loro Park dofinansowuje projekt mający na celu ochronę tych ssaków przed wyginięciem. By tego dokonać, odtworzono naturalne siedlisko afrykańskich lwów. Dodano kamienie imitujące cypel, małe rzeczki i jeziorka, by zwierzęta mogły się schłodzić oraz suchych zarośli.

Innym miejscem godnym uwagi jest delfinarium. Delfiny to prawdopodobnie najchętniej odwiedzane przez rodziny z dziećmi zwierzęta. Ich pokazy i pozytywne usposobienie umila pobyt w każdym rezerwacie przyrody. Odwiedzający Loro Park zawsze chętnie obserwują te wodne ssaki i cieszą się ich inteligencją i czułością. Delfinarium w parku na Teneryfie otwarte jest od 1987 roku i uważane jest za jedno z najbardziej nowoczesnych na świecie. Ponadto na dowód bardzo dobrej opieki nad tymi zwierzętami niejednokrotnie zauważyć można młode delfiny narodzone już w ambasadzie Loro Park.

Prezentacja Orca Ocean

Często głównymi atrakcjami turystycznymi w parku są pokazy. Jednym z najczęściej odwiedzanych i chwalonych jest prezentacja w Orca Ocean, gdzie rodzina orek pokazuje swoją inteligencję i wielkość. Jest to zabieg, który ma na celu zwiększenie świadomość ludzi, jak potrzebna jest ochrona ssaków wodnych i ich dobre samopoczucie, które z roku na rok coraz bardziej zagrożone są wyginięciem.

Informacje dla odwiedzających Loro Park

Co można zjeść w Loro Park?

Większość propozycji to miejsca, w których dostępne jest włoskie jedzenie, np. Kiosk Pizza i Loritaly Pizza Shop. Najbardziej chwalonym i proponowanym miejscem jest jednak Brunelli’s Steakhouse. Można w nim zjeść w ekskluzywnej atmosferze najlepsze na wyspie, soczyście grillowane steki. Dodatkową zaletą tej restauracji jest ogromny taras z widokiem na morze i najpiękniejsze zachody słońca. Amatorzy kawy znajdą w parku również sklep z kawą. 

Godziny otwarcia Loro Park

Loro Park otwarte jest od poniedziałku do niedzieli od 9:30 do 17:30.

Sprawdź nasze przewodniki po pozostałych atrakcjach Teneryfy:

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Wakacje w regionie Isla Baja na Teneryfie

Roque Nublo

Następny

Dodaj komentarz