Smaki Wysp Kanaryjskich – poznaj najlepsze dania Kanaryjczyków

Gambas al ajillo - krewetki z czosnkiem - Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By imageBROKER.com

Lokalna kuchnia pozwala poznać dogłębniej daną kulturę i tradycje. Położone tuż przy zachodnim wybrzeżu Afryki – Wyspy Kanaryjskie od wielu wieków leżą na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Europą a Ameryką. Otoczony wyjątkowymi plażami archipelag słynie z różnorodności oferowanych owoców morza, a także wielu zdrowych dodatków. Czytaj … Zobacz więcej »

Zwiedź Lanzarote samochodem

71 / 5 000 Wyniki tłumaczenia Tłumaczenie Volcan de la Corona, Lanzarote, ulica z samochodami, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania, licencja: shutterstock/By Edoardo+Legnaro

Lanzarote to obłędna wyspa znajdująca się na Oceanie Atlantyckim. Jest prawdziwym rajem na ziemi, chętnie odwiedzanym przez turystów. Decydując się na odwiedzenie tego miejsca, dobrze jest zapoznać się z jego atrakcjami oraz opracować plan wyjazdu i rodzaj transportu. Lanzarote – raj dla miłośników słońca i … Zobacz więcej »

Zwiedź Lanzarote w 7 dni – plan wycieczki

Wyspa Lanzarote, kurort Playa Blanca. panoramiczny widok z drona powietrznego. Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii, licencja: shutterstock/By leoks

Odkrywanie Lanzarote to prawdziwa przygoda, którą warto rozpocząć ze starannie przygotowanym planem, aby w pełni wykorzystać siedmiodniowy pobyt na tej niezwykłej wyspie. Zwiedzanie Lanzarote w ciągu tygodnia to możliwość poznania unikalnych krajobrazów wulkanicznych, błękitnych lagun oraz kulturalnych perełek, jakie skrywa to miejsce. Organizacja czasu jest … Zobacz więcej »

Trekking na Lanzarote: Przewodnik po malowniczych pieszych trasach

Kobieta uprawia trekking na skalistej wyspie Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By Robert-JM

Odkrywanie Lanzarote na piechotę to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala Ci odkryć i docenić niesamowite krajobrazy wyspy. Wędrowanie po różnorodnych szlakach Lanzarote daje Ci możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, od czarnych, wulkanicznych ukształtowań terenu po jaskrawozielone winnice. Batony trekkingowe w dłoń i ruszaj przed siebie, szlaki … Zobacz więcej »

Lanzarote: Park Narodowy Timanfaya zwiedzanie

Widok na panoramiczny krajobraz kraterów wulkanu w Parku Narodowym Timanfaya.

Lanzarote to wyspa, która oferuje mnóstwo atrakcji. Jednak jedna z nich jest szczególnie imponująca i wyjątkowa: Park Narodowy Timanfaya. Park ten nazywany jest również Las Montañas del Fuego, czyli Góry Ognia. Księżycowe krajobrazy, nieco surrealistyczne, które można podziwiać w tym parku są wizytówką tej wulkanicznej … Zobacz więcej »

Święte miejsca na Wyspach Kanaryjskich

Widok na kościół w Gran Canarii, Hiszpania.

Wyspy Kanaryjskie przynależą do Hiszpanii. Ciekawostką jest jednak to, że wyspy, które położone są na archipelagu, oddalone są zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka. Może i bliżej im do Afryki, jednak w całości przynależą one do Unii Europejskiej. Turyści planujący zwiedzać te wyspy, muszą wiedzieć, … Zobacz więcej »

Jameos del Agua – wyjątkowa jaskinia na Lanzarote

Jameos del Agua na Lanzarote, licencja: shutterstock/By Iosefinaa

Na malowniczej wyspie Lanzarote, która jest częścią hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, kryje się cud natury, który urzeka wyobraźnię podróżnych z całego świata. Jameos del Agua to niezwykły system jaskiń, który oferuje coś więcej niż tylko geologiczne spektakle; prezentuje harmonijne połączenie natury i ludzkiej kreatywności. Ten artykuł … Zobacz więcej »

Rancho Texas Lanzarote Park – bilety i atrakcje

Rancho Texas na Lanzarote, licencja: shutterstock/By ionut+bogdan+ciotirnae

Planujesz wczasy na Wyspach Kanaryjskich? Zastanawiasz się, które atrakcje dla rodzin z dziećmi warto tam zobaczyć? Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi tak, koniecznie sprawdź Rancho Texas Lanzarote Park. Jest to jedyny w swoim rodzaju park przyrody, w którym nie sposób się nudzić. … Zobacz więcej »