Smaki Lanzarote

Czas zjeść paellę. Kilka rąk ze sztućcami zaczyna jeść domową paellę w czysto hiszpańskim stylu. Paella morska i lądowa., licencja: shutterstock/By KolomboCastro

Lanzarote to jedna z najpiękniejszych wysp w Kanaryjskim Archipelagu. Faktem jest, że nie przyciąga ona tak dużej ilości turystów jak np. Fuerteventura, aczkolwiek można łatwo zauważyć, że powoli zyskuje coraz to większą popularność. Lanzarote to mniejsza i nieco spokojniejsza wyspa, która jednak ma Ci wiele … Zobacz więcej »

Lanzarote – temperatury i pogoda w ciągu roku

Pogoda na Lanzarote, fot. shutterstock.com

Lanzarote jest bardzo popularnym kierunkiem dla osób chcących odpocząć na Wyspach Kanaryjskich. Wybierając się w podróż na tę niezwykłą wyspę, warto wybrać porę, która odpowiada naszym preferencjom dotyczących nasłonecznienia oraz temperatury wody. Jak wygląda pogoda w poszczególnych miesiącach na Lanzarote? Pogoda na Lanzarote – klimat … Zobacz więcej »

Wulkan Montana Roja (Czerwona Góra) – spacerując po Marsie, przewodnik

Widok na Montana Roja, Lanzarote, fot. shutterstock.com

Wulkan Montana Roja znajduje się na wyspie Lanzarote, leżącej na Oceanie Atlantyckim i będącej częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego i zalicza się ją do Makaronezji. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku, a sama wyspa jest nazywana potocznie „wyspą wulkanów”. Montana … Zobacz więcej »