Najpiękniejsze szlaki turystyczne na wyspie La Gomera

Korektor: Mariola Tagi , , , ,

La Gomera jest wyspą, która należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ze względu na swój klimat posiada różnorodną faunę i florę. Język tubylców jest wpisany do Listy światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO – porozumiewają się oni za pomocą gwizdów. Usłyszeć na własne uszy ten język, to wprost coś niesamowitego i wartego zapamiętania. Sam przyjazd na wyspę La Gomera jest znakomitym wyborem, nie tylko ze względu na walory przyrodnicze i górzyste tereny, lecz z powodu licznych szlaków turystycznych. Dlatego osoby lubiące aktywnie spędzać czas na łonie natury z pewnością będą zachwycone. Spacer na tej tajemniczej wyspie pozwoli połączyć się z naturą i odpocząć od miejskiego zgiełku, czy pracy. Wędrując po wyznaczonych ścieżkach, można szybko dostrzec, jak zmienia się krajobraz, wraz z ilością przebytych kilometrów. Szlaki są odpowiednie dla całej rodziny, osób starszych i dzieci i pozostawią miłe wspominania na długi czas.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpopularniejsze szlaki turystyczne na wyspie La Gomera

Bez wątpienia szlaki turystyczne na wsypie La Gomera cieszą się niezwykłą popularnością. Nie ma się co dziwić, sama wyspa posiada przepiękne malownicze krajobrazy oraz ciekawą faunę i florę. Mijając tyle niesamowitych widoków, ciało samo zatrzymuje się, aby je podziwiać. Wyspa La Gomera posiada ponad 600 kilometrów tajemniczych szlaków turystycznych. Większość z nich została wyznaczona przez profesjonalistów i odpowiednio oznaczona i zabezpieczona. Sama wyspa jest trochę senna, a o odpoczynek nie trudno. La Gomera jest idealnym miejscem dla osób pragnących spokoju i regeneracji sił. Posiada wiele przepięknych szlaków, które ciągną się kilometrami. Oto najlepsze z nich:

1. Circular de Vallehermoso

Ten szlak leży w zachodniej części wyspy La Gomera. Pod względem krajobrazów, ta trasa uważana jest za jedną z najlepszych. Idąc po zboczach, można podziwiać roślinność, zwierzęta i surowy klimat wyspy. Cała ścieżka ciągnie się przez kilka kilometrów, a jej pokonanie przeważnie zajmuje około 5 godzin. Decydując się na tę trasę, należy się przygotować na asfalt i drogę leśną. Dobry ubiór i prowiant jest podstawą, bez której nie należy się wybierać na wędrówkę.

2. Valle Gran Rey – La Calera – szlaki turystyczne na La Gomera

Ta kolejna popularna ścieżka leży na południowo-zachodnim terenie wyspy La Gomera. Ta droga przecina inną, nieco mniej popularną, która od wieków łączy się z miejscowościami położonymi nad brzegiem morza. Kierując się tą trasą, nie sposób nie dostrzec piękna wyspy. Widoki Doliny Palm i wielu pól uprawnych sprawiają, że turyści zatrzymują się i przez długi czas podziwiają malownicze widoki.

Całość trasy wynosi 8 kilometrów i nie należy do tych najdłuższych, a mimo to jest jedną z trudniejszych, ze względu na swą wysokość. Decydując się na ten szlak, należy wiedzieć, że pokonuje się go w około 3 godziny i idzie po drodze asfaltowej, polnej oraz leśnej. Trzeba się również zaopatrzyć w odpowiednio wygodne obuwie i ubrania. Podczas trasy można natrafić na ptaka o wdzięcznej nazwie – świergotek kanaryjski.

3. Plaża Santiago – Benchijigua

Szlak ten znajduje się w miejscowości San Sebastián. Jego trasa biegnie przez las wilgotny i trwa ponad 3 godziny. Ścieżka ma długość 12 kilometrów, a podczas jej pokonywania można podziwiać piękno przyrody w postaci palmowych gajów, dolin uprawnych i rzędów roślin. Uprawy rolne są położone w okolicy pustelni św. Jana Baptysty, skąd można zobaczyć stary młyn, studnię i zaporę Benchijigua. Oprócz tego, spacerując, można natrafić na plantacje bananów, czy pozostałości starych opuszczonych osad.

4. Contadero – El Cedro

Ten szlak ma długość 6 kilometrów i wysokość 551 metrów. Pokonywaną trasę szacuje się na ponad 3 godziny. Przez wilgotność, jaką można spotkać na tej ścieżce, rozwinęły się rośliny takie jak wrzosiec, czy woskownica. Trasa znajduje się w popularnym lesie wawrzynowym, który przyciąga wzrok różnorodnością roślin. Szlak kończy się przy wodospadzie, który ma wysokość 150 metrów i zasila okoliczne uprawy przez cały rok.

5. Lorbeerwald

Wybierając tę trasę, należy być w dobrej kondycji fizycznej, dlatego nie jest przeznaczona dla nowicjuszy. Pomimo ponad czterech godzin marszu, można naprawdę się zmęczyć. 3-kilometrowa trasa posiada wysokość 510 metrów. Należy się przygotować do leśnej, asfaltowej i polnej wędrówki. Część trasy biegnie przez las, który zachęca do odetchnięcia świeżym powietrzem i zatrzymania się, chociaż na kilka minut.

Na co warto zwrócić uwagę, oprócz szlaków turystycznych na wyspie La Gomera?

Wyspa La Gomera, pomimo swojego klimatu i przepięknych widoków, nie przyjmuje wielu gości, w porównaniu do innych wysp w pobliżu. Jej infrastruktura nie jest bogata, a to ze względu na mniejszą ilość plaż. La Gomera stawia głównie na szlaki turystyczne, co nie znaczy, że nie można dobrze się na niej bawić. Warto wspomnieć, że na wyspie rośnie laurowy las wilgotny, który znajduje się na liście UNESCO. Idąc szlakiem Circular de Vallehermoso, można natrafić na osadę, która specjalnie została założona w odosobnionym, trudno dostępnym miejscu – Chijeré. Oprócz tego dobrym pomysłem będzie zwiedzenie zamku Vallehermoso.

Będąc na wyspie, nie powinno przegapić się Kapliczki Santa Clara. Jak sama nazwa wskazuje, kapliczka jest pod wezwaniem świętej Klary. Legenda głosi, że została zbudowana z tworzywa figury, którą znaleźli okoliczni rybacy. Inna kapliczka, którą można podziwiać, wznosi się na szczycie góry i jest pod wezwaniem Virgen del Coromoto. Obiekt powstał w 1985 roku i jest miejscem kultu Matki Boskiej. Kolejna z kapliczek jest pod wezwaniem Trzech Króli i cieszy się ona ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców wyspy, jak i turystów.

Na wspomnienie zasługuje również El Valle de las palmeras, czyli Dolina Palm. To właśnie tutaj wódz aborygenów Hupalupa spędził większość życia. Krajobraz rozciągający się na dolinę zapiera dech w piersiach i pozwala na rozwinięcie wyobraźni.

Na wyspie La Gomera jest wiele ciekawych atrakcji do zwiedzania i podziwiania, lecz niezaprzeczalnie królują tam trasy trekkingowe. Wiele osób specjalnie dla nich płynie na tę wyspę. Podczas spaceru można natrafić na wiele wspaniałych budowli i podziwiać piękno natury.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Salinas de Fuencaliente – zwiedzanie, praktyczne informacje

Co zwiedzić w San Andres na La Palma, przewodnik, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz