Promy z Teneryfy na Lanzarote – jak się dostać?

, Korektor: Asia Tagi , , , ,

Wyspy Kanaryjskie od wielu lat kuszą turystów. Mało kto wie jednak, że pomiędzy tymi hiszpańskimi wyspami swobodnie i łatwo można podróżować! Podczas jednych wakacji  z łatwością można zwiedzić kilka miejsc. Pomiędzy Teneryfą a Lanzarote istnieje wiele połączeń, drogą morską i powietrzną. Biorąc jednak pod uwagę kwestie ekologii, jak i możliwość kontemplowania natury podczas podróży, wybór pada na prom. Na Lanzarote port znajduje się w Arrecife, natomiast na Teneryfie w Santa Cruz de Tenerife. Promy z Teneryfy na Lanzarote to wspaniała opcja, która zapewnia też piękne widoki.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Promy z Teneryfy na Lanzarote

Podróż pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi może odbyć się na pokładzie promów dwóch przewoźników: Naviera Armas oraz Trasmediterranea. Rozkład rejsów tych przewoźników jest sezonowy, to znaczy, że latem, gdy ruch turystyczny jest wzmożony, rejsy są częstsze. Przykładowo, przewoźnik Naviera Armias we wrześniu oferuje rejsy co drugi dzień. Czas ich trwania wynosi od 14 do 17 godzin, zaś bilety wahają się w granicy 500-600 zł za osobę. Z kolei promy Trasmediterranea kursują w tym okresie rzadziej, raz w tygodniu. Czas trwania rejsu wynosi 16-17 godzin. Jednak koszt biletów jest zdecydowanie niższy – oscyluje w granicy 200-300 zł.

Promy na Wyspach Kanaryjskich – ceny

Ceny nie są dokładne, lecz jedynie przybliżone, z tego względu, że dokładna cena zależy od kilku czynników. Mianowicie od tego, jak wcześnie kupimy bilet, na którą godzinę wybierzemy start rejsu oraz od obłożenia promu. Decydujące jest też to, czy chcemy podróżować w ciągu tygodnia, gdy ruch jest mniejszy, czy też w święta bądź weekendy – wówczas cena jest wyższa. Rezydenci Hiszpanii mają oddzielną, niższą cenę biletów. Obydwaj przewoźnicy gwarantują porównywalny komfort podczas rejsu oraz swobodny dostęp do toalet. Można wybrać miejsce siedzące, bądź też za wyższą opłatą, kuszetkę. Jako że rejs trwa wiele godzin i często obejmuje godziny nocne, warto rozważyć różne opcje.

Na prom możemy zabrać również pojazd – samochód osobowy, kempingowy, hulajnogę, czy też rower. Oczywiście wówczas cena biletu się zwiększy. W przypadku standardowego samochodu osobowego koszt wynosi ok. 150 zł (w jedną stronę). Warto zaznaczyć, że na jedną rezerwację można zabrać tylko jeden środek transportu. Cena biletu zależy więc od wielu czynników. Bilet na prom można kupić w wielu miejscach. Najwygodniejszą opcją jest dokonanie zakupu przez internet. Oczywiście można kupić bilet również w portowej kasie. Należy jednak pamiętać, by kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem i by dokładnie sprawdzić rozkład rejsów – wszak nie mamy gwarancji, że na ostatnią chwilę nie zabraknie dla nas biletów. Promy kursują na tyle rzadko, że w przypadku przegapienia jednego, na drugi można czekać nawet 2 dni.

Podróż promem jest nie tylko jedną z tańszych opcji transportu, pozwala również na podziwianie panoramy dookoła. Podczas podróży pomiędzy wyspami łatwo można natknąć się na stado delfinów. Podróż promem jest również bardziej ekologiczna niż alternatywne opcje transportu, np. lot samolotem, zaś kilkunastogodzinna podróż statkiem może okazać się niepowtarzalną przygodą życia.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

San Sebastián de La Gomera, co zobaczyć, atrakcje, noclegi

Lotnisko Lanzarote – praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz