Kiedy jechać na Lanzarote?

, Korektor: Asia Tagi , , , ,

Lanzarote to jedna z najpopularniejszych wysp, która wchodzi w skład kompleksu Kanarów. Co roku decyduje się ją odwiedzić wielu turystów, którzy niekoniecznie poszukują rajskich, białych plaż. Kiedy jechać na Lanzarote? O czym pamiętać, wybierając termin podróży?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Klimat na Lanzarote

Hiszpańskie wyspy kojarzą nam się przede wszystkim z wysokimi temperaturami i słońcem. Podobny klimat panuje na wyspie Lanzarote. Latem temperatura powietrza może osiągać tutaj 40 stopni, a czasami nawet więcej. Wszystko za sprawą gorącego wiatru znad Sahary, który dodatkowo wypełnia powietrze pustynnym pyłem. Niemniej jednak w czasie, gdy nad Lanzarote nie napływają saharyjskie wiatry, temperatura powietrza wynosi nieco mniej – około 35 stopni. Ostre słońce łagodzą powiewy pasatów, co jest dobrą wiadomością nie tylko dla wypoczywających turystów, ale również dla żeglarzy i surferów. Temperatura w sezonie nie jest więc przerażająco wysoka – utrzymuje się na mniej więcej takim poziomie, jak w innych krajach położonych na południu Europy. Prawdziwy, wakacyjny sezon zaczyna się na Lanzarote już w maju i trwa mniej więcej do połowy października. Wtedy też zarówno dni, jak i noce bywają naprawdę ciepłe.

Niemniej jednak turystów na Lanzarote można spotkać przez cały rok. Klimat na tej wyspie zarówno jesienią, jak i zimą jest stosunkowo łagodny. Gdy w Polsce temperatura powietrza spada w okolice zera, na Lanzarote wciąż utrzymuje się w granicach 20 stopni. Z tego też powodu Lanzarote zasłużyło sobie na miano wyspy „wiecznej wiosny”, choć nie jest ono do końca trafne. Wszystko dlatego, że polska wiosna kojarzy nam się z częstymi opadami deszczu – na Lanzarote natomiast deszcz jest rzadkością i to o niemal każdej porze roku. Turyści muszą być jednak przygotowani na to, że bardzo często wieje tam wiatr. Nie jest on jednak przeszkodą ani w zażywaniu kąpieli wodnych czy słonecznych, ani w zwiedzaniu wyspy. 

Kiedy jechać na Lanzarote?

Turyści bardzo często zastanawiają się, kiedy właściwie wybrać się na Lanzarote? Otóż jest to dobra destynacja wakacyjna na każdą porę roku, niemniej jednak musimy przygotować się na to, że nieco inne warunki do wypoczynku panują tam latem, a inne zimą. Lanzarote będzie idealnym miejscem zarówno dla osób, które lubią aktywnie wypoczywać, jak i dla tych, którzy wolą spędzić czas na plaży. Ze względu na to, że na Lanzarote nie ma typowej, znanej nam w Polsce zimy, nie jest to dobry kierunek dla amatorów jazdy na nartach czy na snowboardzie. 

Lanzarote wiosną i latem

W sezonie wakacyjnym, czyli od maja do października, na Lanzarote z pewnością odnajdą się wielbiciele wysokich temperatur i słońca. Okres letni jest idealnym do pasywnego wypoczynku – na Lanzarote znajdziemy wiele pięknych plaż. Temperatura wody jest wtedy dosyć wysoka, dlatego też bez problemu możemy wykąpać się w oceanie. Latem na wyspie odnajdą się również surferzy oraz żeglarze – wszystko za sprawą pasatów, które wieją tutaj naprawdę często. W miejscowościach turystycznych znajdziemy także wiele restauracji, dyskotek czy sklepów.

Warto jednak mieć na uwadze, że wiosną i latem ceny za nocleg są najwyższe. W szczycie sezonu, czyli w lipcu i w sierpniu, za tygodniowy pobyt zapłacimy naprawdę sporo. Co więcej, na Lanzarote jest wtedy najwięcej turystów, a więc miejskie uliczki mogą być zatłoczone, szczególnie wieczorami. Niemniej jednak wyjazd na Lanzarote latem związany jest z tym że nie trzeba specjalnie zastanawiać się, co właściwie zabrać ze sobą. Mowa tutaj oczywiście o odzieży – latem nie musimy pakować do walizki kurtek ani innego rodzaju cieplejszych strojów. Nie będzie nam również potrzebny parasol. Deszcz zdarza się tu naprawdę sporadycznie, a jeśli już występuje, to zazwyczaj poza sezonem letnim. 

Lanzarote jesienią i zimą

Turyści cenią Lanzarote za to, że wita ich ona z otwartymi ramionami nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również jesienią i zimą. Klimat tej wyspy jest specyficzny, dlatego też możemy tu odpoczywać nawet wtedy, gdy w Polsce temperatury znacznie już spadną. Niemniej jednak turyści muszą nastawić się na nieco inne warunki odpoczynku. Przede wszystkim w okresie od listopada do mniej więcej końca kwietnia temperatura wody w oceanie jest stosunkowo niska, co uniemożliwia kąpiele. Dla wielbicieli morsowania z pewnością nie będzie to przeszkodą, jednak większość turystów decyduje się w tym czasie nie korzystać z uroków plaż i oceanu. Pamiętajmy, że w sezonie jesienno-zimowym temperatura na Lanzarote wynosi około 20 stopni. Zdarzają się oczywiście cieplejsze dni, jednak nie nastawiajmy się na upały.

Jesień i zima to doskonały czas, aby zwiedzać wyspę – ma ona naprawdę wiele do zaoferowania, jak choćby Park Narodowy Timanfaya, Park Kaktusów czy Jameos del Aqua. Lanzarote poza sezonem będzie idealnym kierunkiem dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od niskich temperatur, śniegu i mocnego, zimnego wiatru. Należy jednak pamiętać o tym, aby wziąć ze sobą odpowiednią odzież. O ile dni są stosunkowo ciepłe, o tyle wieczory bywają naprawdę chłodne. Dlatego też nie zapomnijmy o pełnym obuwiu, bluzie, a nawet czapce czy kurtce. Zaletą podróży na Lanzarote poza sezonem są stosunkowo niskie ceny noclegów. Nie ma tutaj znaczenia, czy wybieramy się na wyspę za pośrednictwem biura podróży, czy organizujemy wyjazd na własną rękę. 

Kiedy jechać na Lanzarote letnie wakacje czy zimowa podróż?

Każdy, kto choć raz był na Lanzarote, chciałby wybrać się tam ponownie. Co ciekawe, na wyspę warto pojechać o każdej porze roku. Jest to jedno z niewielu miejsc w Europie, które poza sezonem wakacyjnym przywita nas stosunkowo wysokimi temperaturami. Z tego też powodu zimowy wyjazd na wyspę często wybierają osoby, które chcą uniknąć zgiełku i gwaru, a także ci, którzy nastawieni są głównie na zwiedzanie. W sezonie zaś turyści mogą wypoczywać na pięknych plażach, kąpać się w oceanie, a także zaznać nieco „nocnego życia”. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno amatorzy aktywnego odpoczynku, jak i turyści stawiający na oferty typu all inclusive. Tych drugich najwięcej jest, oczywiście, w sezonie letnim. 

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Wakacje na Costa Teguise – idealny kurort dla rodzin z dziećmi na Lanzarote

San Sebastián de La Gomera, co zobaczyć, atrakcje, noclegi

Następny

Dodaj komentarz