Lecisz na Wyspy Kanaryjskie?- najczęściej zadawane pytania

Tagi , , , , , ,

Spis treści

TENERYFA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kiedy jest najlepsza pogoda na Teneryfie? Kiedy jechać na Teneryfę?

W okresie jesienno-zimowym średnia temperatura powietrza na Teneryfie wynosi ok. 20°C, ale sporadycznie występują opady deszczu. Szczyt sezonu wakacyjnego na wyspie przypada w okresie letnim – od czerwca do września jest słonecznie i ciepło, ale nie upalnie (temperatura rzadko przekracza 30°C). To najlepszy czas dla miłośników kąpieli słonecznych i morskich.

Kiedy na Teneryfie jest najgoręcej?

Między czerwcem a wrześniem na wyspie panują najwyższe temperatury, ale nie oznacza to wcale afrykańskich upałów (pomimo położenia geograficznego Wysp Kanaryjskich). Temperatura jest wysoka, ale jednak rzadko przekracza 30°C.

Jaka jest pogoda na Teneryfie zimą?

Zimą temperatura powietrza na Teneryfie to ok. 20°C, ale sporadycznie występują opady deszczu.

Czy na Teneryfie jest lotnisko? Jak dotrzeć na Teneryfę?

Teneryfa posiada dwa lotniska: jedno nastawione na transport wewnętrzny między pobliskimi wyspami (Teneryfa Norte Los Rodeos) i drugie – o charakterze międzynarodowym (Lotnisko Teneryfa Sur), na które dolecimy bezpośrednio z Polski.

Jak długo leci się na Teneryfę?

Bezpośredni lot z Warszawy na Teneryfę trwa 6 godzin.

Jakie są atrakcje na Teneryfie? Co zobaczyć?

Na Teneryfie warto jest zajrzeć do Siam Park – tajskiego parku rozrywki, a także do jaskini Cueva del Viento. Wyspa oferuje również przepiękne plaże – m.in. Playa del Duque i Playa de los Guios. Z kolei w stolicy Santa Cruz de Tenerife warto odwiedzić Cooperativa Mercado Nuestra Señora De África – popularny rynek obfitujący w lokalne produkty, a także centralny plac miejski Plaza de Espana.

Jakie są atrakcje dla dzieci na Teneryfie?

W Siam Parku – słynnym na cały świat parku rozrywki utrzymanym w stylu tajskim – znajdziemy rozliczne atrakcje dla najmłodszych. Ponadto interesująca może być wycieczka do pięknego ogrodu botanicznego w Santa Cruz de Tenerife. Dzieci powinien usatysfakcjonować również pobyt na licznych, pięknych plażach wyspy.

Do jakiego kraju należy Teneryfa?

Teneryfa, podobnie jak całe Wyspy Kanaryjskie, należy do Hiszpanii.

Czy Teneryfa jest strefą bezcłową?

Teneryfa nie jest formalnie strefą bezcłową, ale posiada odmienne przepisy podatkowe VAT niż kontynentalna część Unii Europejskiej. W związku z tym znacznie taniej można tu nabyć m.in. alkohol, perfumy, a także sprzęt elektroniczny.

Jakie są ceny jedzenia na Teneryfie?

Teneryfa nie odbiega cenowo od średniej w państwach zachodniej Europy. Za obiad zapłacimy średnio 10 euro od osoby.

Czy na Teneryfie są delfiny?

U wybrzeży Teneryfy można zaobserwować delfiny – w tym celu najlepiej jednak wykupić specjalną wycieczkę łodzią z przewodnikiem.

Jaka jest stolica Teneryfy?

Stolicą Teneryfy jest największe miasto wyspy – Santa Cruz de Tenerife.

Czy na Teneryfie potrzebny jest paszport? Czy wystarczy dowód?

Teneryfa jest częścią Hiszpanii, a zarazem Unii Europejskiej. Dlatego też do przekroczenia granicy na wyspie nie trzeba okazywać paszportu.

Jakie wtyczki są wymagane na Teneryfie? Gniazdka na Teneryfie – jakie?

Gniazdka elektryczne na Teneryfie są takie same jak te używane w Polsce.

Czy można zwiedzać Teneryfę rowerem?

Teneryfa jest wprost wymarzona jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Jest tu bardzo wiele możliwości skomponowania krajobrazowych tras rowerowych, a także wygodne, asfaltowe podłoże. Jednak trzeba liczyć się z tym, że będzie mocno i często „pod górkę”

Czy na Teneryfie jest wulkan?

Nad Teneryfą góruje Teide – czynny wulkan i jednocześnie najwyższy szczyt całej Hiszpanii. Góra mierzy 3718 metrów.

Jak kupić dom na Teneryfie?

W Internecie znajdziemy wiele platform pośredniczących w zakupie domu czy innej nieruchomości na Teneryfie. Należy jednak uważać na wiarygodność tego typu pośredników i sprawdzać opinie na ich temat.

Gdzie jechać – Teneryfa czy Gran Canaria?

Obie wyspy są bardzo popularne i cenione przez turystów. Trudno jest je ze sobą zestawić i wybrać, która lepsza – wszystko zależy od indywidualnego gustu. Wydaje się jednak, że pod względem wielości atrakcji i zróżnicowania krajobrazów nieco ciekawsza jest Teneryfa.

Przeczytaj też: Teneryfa – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

GRAN CANARIA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co zobaczyć na Gran Canarii? Jakie są atrakcje, co zwiedzić?

Warte polecenia jest zwłaszcza Las Palmas de Gran Canaria – największe miasto i stolica Gran Canarii. Znajdziemy tu między innymi oceanarium, piękny ogród botaniczny, piękne plaże, a także interesujące muzeum Kolumba. Koniecznie trzeba się też wybrać na górę-symbol wyspy, a więc słynne Roque Nublo z charakterystyczną formacją skalną na szczycie.

Czy na Gran Canarii jest lotnisko?

Tak, na Gran Canarii działa międzynarodowe lotnisko.

Jakie są najlepsze plaże na Gran Canarii?

Najlepsze plaże Gran Canarii to Las Canteras w Las Palmas de Gran Canaria, Playa de Amadores w południowo-zachodniej części wyspy oraz Playa del Inglés na południu wyspy.

Jaki jest klimat na Gran Canarii? Kiedy jest najcieplej?

Najcieplej na Gran Canarii jest od czerwca do października (temperatury od 26 do 28 w dzień, a w nocy 20-22). Warto zaznaczyć, że klimat tej wyspy jest ciepły, ale nie upalny.

Dlaczego Gran Canaria? W czym jest lepsza od innych Wysp Kanaryjskich?

Gran Canaria to przede wszystkim wspaniała stolica Las Palmas de Gran Canaria, gdzie czeka prawdziwy ogrom atrakcji. Poza tym warto wyjechać w teren, gdzie znajdują się piękne plaże, a także imponujące górskie szczyty ze słynnym Roque Nublo. To zróżnicowanie atrakcji sprawia, że Gran Canaria jest naprawdę godna polecenia i wyróżnia się pod kątem turystycznym.

Czy na Gran Canarii jest wulkan?

Na Gran Canarii są wulkany, ale ostatnie ich erupcje odnotowano kilka tysięcy lat temu, dlatego uznaje się je za nieczynne.

Czy Gran Canaria leży w Unii Europejskiej?

Gran Canaria należy do Hiszpanii, a zatem jest też częścią Unii Europejskiej.

Czy Gran Canaria jest przyjazna gejom?

Tak, na Gran Canarii znajdziemy kluby dla gejów, a nawet specjalnie im dedykowaną plażę położoną przy wydmach Dunes of Maspalomas.

Jaka jest stolica Gran Canarii?

Stolicą Gran Canarii i zarazem największym miastem na całych Wyspach Kanaryjskich jest Las Palmas de Gran Canaria.

Czy na Gran Canarii funkcjonuje nocne życie towarzyskie?

Oczywiście. Gran Canaria obfituje w liczne bary, puby, drink-bary, kluby i innego typu miejsca oferujące świetną zabawę do białego rana w międzynarodowym towarzystwie. Miłośnicy tego rodzaju rozrywek znajdą coś dla siebie zwłaszcza w stolicy wyspy – Las Palmas de Gran Canaria.

Przeczytaj też: Główne atrakcje Gran Canaria

FUERTEVENTURA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są atrakcje Fuerteventury? Co zobaczyć na wyspie?

Na Fuerteventurze warto odwiedzić stolicę wyspy – Puerto del Rosario, która słynie między innymi z pięknych plaż. Poza tym koniecznie należy zobaczyć największe wydmy na Wyspach Kanaryjskich, które znajdują się w Parque Natural de Corralejo. Warto jechać również do Volcano Calderón Hondo, które jest kalderą wygasłego wulkanu.

Kiedy jechać na Fuerteventurę? Klimat, pogoda

Temperatura powietrza na Fuerteventurze nie spada poniżej 20 stopni przez całą dobę od czerwca do października, zaś w dzień jest wyższa niż 20 przez cały rok! Co ciekawe również temperatura wody niemal przez 365 dni w cyklu wynosi co najmniej 20 stopni. To stwarza znakomite warunki do wypoczynku przez cały rok.

Który miesiąc na Fuerteventurze jest najcieplejszy?

Najcieplej na Fuerteventurze jest od czerwca do września – wtedy średnia temperatura to około 28 stopni w dzień i 22 w nocy.

Czy na Fuerteventurze mieści się lotnisko?

Tak, na Fuerteventurze znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który obsługuje również połączenia z Polski.

Jaka jest stolica Fuerteventury?

Stolicą Fuerteventury jest Puerto del Rosario położone na wschodnim wybrzeżu wyspy.

Czy są domy do kupienia na Fuerteventurze?

Można kupić nieruchomość na Fuerteventurze poprzez strony internetowe godnych zaufania pośredników. W ten sposób jesteśmy w stanie legalnie nabyć nieruchomości na Fuerteventurze. Potrzebne są jednak do tego duże zasoby gotówki w walucie euro.

Czy Fuerteventura przynależy do Hiszpanii?

Tak, podobnie jak całe Wyspy Kanaryjskie, Fuerteventura należy do Hiszpanii i jest tym samym częścią Unii Europejskiej.

Czy na Fuerteventurze znajduje się wulkan?

Na Fuerteventurze znajduje się słynny, wygasły wulkan Volcano Calderón Hondo.

LANZAROTE – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Gdzie znajduje się Lanzarote?

Lanzarote należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i znajduje się w północnej części tychże wysp, tuż nad Fuerteventurą.

Co zobaczyć na Lanzarote? Jakie są atrakcje wyspy?

Lanzarote słynie między innymi z wulkanicznych krajobrazów w zachodniej części wyspy – aby je zobaczyć warto odwiedzić parki przyrodnicze: Parque Natural de Los Volcanes i Parque Nacional de Timanfaya. Warto również zobaczyć piękne, tutejsze plaże, takie jak między innymi Playa del Risco, Playa Reducto w Arrecife i Caleta del Mojón Blanco.

Czy na Lanzarote znajduje się lotnisko?

Tak, na wschodnim wybrzeżu Lanzarote działa międzynarodowy port lotniczy – w sezonie letnim dolecimy tu bezpośrednio z Polski.

Czy jest co robić na Lanzarote zimą?

Zimą temperatura powietrza oraz wody oscyluje w granicach 16-19 stopni, tak więc są to dobre warunki, aby oderwać się od szarości i mrozu polskiej zimy i wyruszyć na tę piękną wyspę. Możemy wtedy z powodzeniem korzystać z tutejszych atrakcji.

Czy na Lanzarote są aktywne wulkany?

Tak, Lanzarote posiada nawet przydomek „wyspa wulkanów”, bowiem znajduje się na niej 300 tego typu miejsc, przy czym wiele z nich jest nadal czynnych. To więc prawdziwy raj dla fanów wulkanów i związanych z nimi widoków.

Czy na Lanzarote są czarne plaże?

Tak, na Lanzarote znajdują się czarne, wulkaniczne plaże – między innymi plaża El Golfo w zachodniej części wyspy.

Poprzedni

Wakacje w Caleta de Fuste – największym ośrodku turystycznym na Fuerteventurze

Plan wycieczki po Wyspach Kanaryjskich

Następny

Dodaj komentarz