Proís de Candelaria na wyspie La Palma

, Tagi , , , ,

Wyspy Kanaryjskie są głównym celem wielu podróżników. Ich popularność wiąże się nie tylko z piękną i słoneczną pogodą, a także rajskimi plażami, ale również z ukrytymi perełkami, które ciągle potrafią zaskakiwać podróżnych. Krajobraz Wysp Kanaryjskich jest niezwykle zróżnicowany i każda z nich skrywa w sobie niesamowity urok. Bez wątpienia w kategorii najpiękniejszych miejsc prym wiedzie niewielka La Palma. To właśnie tam znajduje się Proís de Candelaria. Co warto wiedzieć o tym miejscu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Proís de Candelaria?

La Palma jest niewielką wyspą w kanaryjskim archipelagu. Dzięki temu dosłownie wszędzie jest blisko. Proís de Candelaria to niezwykłe miejsce zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu wyspy w pobliżu miejscowości Tijarafe. Najprościej będzie się tam dostać samochodem wypożyczonym z lotniskowej wypożyczalni. Niemniej jednak kierowcy powinni wykazać się niezwykłym doświadczeniem, gdyż momentami droga staje się niezwykle wąska i kręta. Lotnisko od tej atrakcj dzieli zaledwie 57 kilometrów, co powinno zająć nam około godziny i 30 minut.

W pierwszej kolejności kierujemy się drogą LP-5, aż do dość ostrego skrętu na drogę LP-3. Wówczas jedziemy prosto, jednak musimy zjechać z wygodnej autostrady i na chwilę zjechać na drogę krajową oznaczoną jako LP-21. To właśnie na niej do pokonania czekają nas strome zakręty i wąskie dróżki. Po ich przejechaniu wjeżdżamy bezpośrednio na drogę LP-1, którą dojedziemy prosto do celu. Od parkingu czeka nas jeszcze około 4-kilometrowy spacer, by na własne oczy ujrzeć ukryte piękno La Palmy.

Ukryta, sekretna perełka na wyspie La Palma

Proís de Candelaria jest często nazywana sekretnym miejscem i nie ma co temu zaprzeczać. Dostęp do niego jest niezwykle utrudniony. Można śmiało powiedzieć, że jest to mikroskopijna wioska, całkowicie odizolowana od reszty wyspy. Żyje ona własnym tempem w otoczeniu niesamowitej przyrody, w którą nie zdążył zaingerować człowiek. Po dotarciu do tej mistycznej woski z pewnością czeka nas niemałe zdziwienie. Znajdziemy tam kilkanaście starych, opuszczonych, rybackich domków, które zostały wybudowane jakby we wnętrzu jaskini. Cała Proís de Candelaria jest bowiem miejscem w sekretnej jaskini, otoczonej niesamowitymi klifami. Turyści obecnie mogą sobie jedynie wyobrażać, jak niegdyś musiało wyglądać tu życie mieszkańców.

candelaria cave in the island of la palma in canary islands. small village of la Candelaria
Proís de Candelaria, La Palma, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By Cilistro

Domki połączone są systemem kamiennych schodów – dostępnych dla turystów – które również zostały wykute w skale. Całość poprzedzielana jest mniejszymi jaskiniami. Przepiękny i niezwykle tajemniczy krajobraz dopełnia krystalicznie czysta woda, której fale rozbijają się o skaliste brzegi. Turyści wybierający się na zwiedzanie, powinni wyposażyć się w stabilne i wygodne buty, gdyż momentami ścieżki są niezwykle strome i trudnodostępne. Proís de Candelaria jest idealnym miejscem zarówno dla nurków, jak i osób chcących po prostu zażyć kąpieli w turkusowej i przejrzystej wodzie.

Najlepiej utrzymany sekret na La Palmie – Proís de Candelaria, jest bez wątpienia miejscem, które na długo zapadnie w pamięć wszystkim podróżnym. Bez względu na to, jak mocno utrudniony jest dostęp do tej ukrytej perełki, warto poświęcić czas i energię, by móc podziwiać to, jak dawni mieszkańcy wyspy potrafili współpracować z tym, co wytworzyła przyroda, a przy tym jej nie niszczyć.

A scene of a sunset in Porís de Candelaria, in La Palma island
Zachód słońca nad Porís de Candelaria, La Palma, licencja: shutterstock/By Andres Cervino Alvarez
Poprzedni

Wulkan Montana Roja (Czerwona Góra) – spacerując po Marsie, przewodnik

Wakacje w Meloneras na Gran Canarii – idealne miejsce na relaks i zabawę

Następny

Dodaj komentarz