Ogród zoologiczno-botaniczny Paraíso de las Aves, czyli Raj Ptaków na wyspie La Palma

Tagi , , , ,

Istnieją miejsca na świecie, które każdy człowiek powinien odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu. Do tej kategorii możemy według kontekstu zaliczyć dane państwa, miasta czy nawet poszczególne obiekty. Z pewnością na takiej liście znalazłaby się Wyspy Kanaryjskie, sama La Palma oraz ogród zoologiczno-botaniczny Paraíso de las Aves, który jest rajem dla ptaków, a swoim pięknem imponuje turystom z całego świata. Właśnie to ostatnie miejsce opiszemy w ramach tego artykułu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Paraíso de las Aves, czyli Raj Ptaków

„Raj ptaków” znajduje się nawet w hiszpańskiej nazwie tego ogrodu zoologiczno-botanicznego. Znajduje się on w centralnej części wyspy w pobliżu El Paso. Tym samym łatwo je dosięgnąć z dowolnego miejsca La Palmy. Miasteczko El Paso jest malownicze, ale znacznie ciekawsze jest jego otoczenie. Paraiso de las Aves jest miejscem, które wyróżnia się różnorodnością fauny oraz flory, która nierzadko jest zagrożona wyginięciem, stanowiąc obiekt unikalny na skalę światową. Wśród nich warto wyróżnić choćby dzioborożca orientalnego. Możemy cieszyć się liczbą zaledwie 100 osobników na świecie, a wszystkie znajdują się właśnie w Paraiso de las Aves. Jednocześnie miejsce zostało przystosowane w taki sposób, żeby maksymalizować doznania turystów. Oprócz bogactwa przyrody to jest właśnie ten czynnik, który sprawia, że ogród możemy śmiało nazwać również rajem dla ludzi.

Raj również dla ludzi, czyli inne spojrzenie na Wyspy Kanaryjskie

Piękne okoliczności przyrody nie zawsze są wystarczające, żeby zachwycać ludzi. Jak poradzono sobie z tą kwestią w Paraiso de las Aves? Miejsca są zorganizowane w taki sposób, żeby móc uzyskać wgląd na życie zwierząt, które jest mocno zbliżone do warunków naturalnych. Po drugie istnieje możliwość skorzystania z pracy przewodnika, co sprawi, że wycieczka będzie mieć znacznie więcej walorów edukacyjnych. Po trzecie zadbano o wszystkie dogodności ważne z turystycznego punktu widzenia, jak choćby punkty gastronomiczne. Ogród zoologiczno-botaniczny Paraíso de las Aves pozwala poznać fragment Wysp Kanaryjskich, ponieważ możemy poznać naturalne otoczenie przyrodnicze tego miejsca. Jest to jednak uzupełnione obecnością ptaków z pięciu kontynentów.

Dlaczego warto zwiedzić Paraíso de las Aves na La Palma?

Wyspy Kanaryjskie mają wiele do zaoferowania, a Paraíso de las Aves należy do cennych obiektów w ramach tej kategorii. Ogród zoologiczno-botaniczny jawi się jako miejsce będące fragmentem raju na ziemi. Jest to obowiązkowy punkt programu dla każdego i nie tylko dla osób, które zainteresowane są tematyką fauny i flory. Paraíso de las Aves karmi zmysły, ponieważ przed oczami turysty znajdują się wszystkie kolory tęczy, które stanowią fragment upierzenia ptaków. Jest to połączone z całą kanonadą dźwięków. Wszystko powinno zostać zwieńczone wypiciem w tej atmosferze słynnej kawy. Warto dodać, że wybierając to miejsce, wspieramy unikalny fragment naszej planety, gdzie zwraca się uwagę na bezcenne walory przyrodnicze. Możliwe jest zyskanie w trakcie podróży innej perspektywy, która pozwoli lepiej zrozumieć Wyspy Kanaryjskie. A przecież to jeden z najważniejszych elementów podróżowania.

Poprzedni

Drago Milenario – Tysiącletnie Smocze Drzewo

Teneryfa – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Następny

Dodaj komentarz