Co warto zobaczyć i zwiedzić na Fuerteventura?

Tagi , , , , ,

Fuerteventura to nie tylko niezwykle popularny cel podróży turystów z Polski i całego świata. To również jedyna w swoim rodzaju wyspa, która jest jednocześnie zaskakująca i nieprzewidywalna. Do życia Fuerteventurę powołały wulkany, więc łatwo można się domyślić, że rude krajobrazy i ogromne kratery potrafią nie jednemu turyście zaprzeć dech w piersiach. To właśnie na Fuerteventura możemy podziwiać rajskie plaże o miękkim i złocistym piasku, a jednocześnie rozkoszować się wiatrem nawiewanym z Afryki. Nieważne którą drogę wybierzemy na wyspie, gdyż każda z nich doprowadzi nas do bezkresnego błękitu wybrzeża. Wszystko to sprawia, że turystów na wyspie praktycznie nigdy nie brakuje. Co więcej, tłoczą się oni i krzątają w pośpiechu, by zobaczyć najważniejsze atrakcje wyspy. W związku z tym jakie są największe atrakcje Fuerteventura?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Największe atrakcje Fuerteventura – ciekawe miejsca

Zacznijmy od pierwszej kategorii atrakcji na Fuerteventurze, którą są ciekawe miejsca. Jeśli więc planujecie tam podróż, nie możecie pominąć miejsc takich jak:

Oasis Park Fuerteventura

Jest to bez wątpienia jedna z największych atrakcji na całej wyspie. To właśnie tam zlokalizowany jest ogród botaniczny i zoologiczny w jednym. Co więcej, w tym obiekcie obcowanie ze zwierzętami nabiera całkiem innego znaczenia, gdyż możesz je pogłaskać, zrobić z nimi zdjęcie, a nawet je nakarmić. Co jakiś czas w ogrodzie organizowane są również pokazy umiejętności wybranych gatunków zwierząt. Dodatkowo częścią ogromnego kompleksu Oasis Park jest również ogród botaniczny. To właśnie tam możecie zobaczyć niezwykłe okazy roślin, a także jedyny w swoim rodzaju targ. Można się na nim zaopatrzyć się w ekologiczną żywność i rękodzieła. Jeśli podróżujecie z dziećmi, to czekają tam na nich specjalne atrakcje i pokazy.

Isla de Lobos

Jeśli choć raz marzyliście, by spędzić dzień na bezludnej wyspie, to około 15 minut łodzią od Fuerteventury znajduje się niewielka wysepka Lobos. To niezwykłe miejsce, które wyróżnia się dziewiczą przyrodą i które od 1968 roku nie jest w ogóle zamieszkane. Warto więc poświecić kilka godzin na odwiedzenie tego miejsca, a co więcej, warto zaopatrzyć się w sprzęt do snorkelingu – wysepka Lobos jest rajem dla nurków.

Park Krajobrazowy Dunas de Corralejo

Jest to niezwykły park, w którym na turystów czeka półpustynny i pustynny krajobraz. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy choć raz pragną odciąć się od cywilizacji i zaznać chwili spokoju. Wykształtowane wydmy to jedna z największych atrakcji parku. Co ciekawe, to właśnie w tym parku jest wyznaczona trasa corocznego maratonu na Fuerteventurze.

Największe atrakcje Fuerteventura – zabytki i muzea

Kolejną kategorią atrakcji na Fuerteventurze są zabytki i muzea. Okazuje się, że żaden szanujący się turysta nie powinien pominąć obiektów takich jak:

Casa de los Coroneles – czyli Dom Pułkowników, który znajduje się w miejscowości La Oliva. Jest to budynek, który powstał w XVII wieku i należał do rodziny Bethencourt. Dawniej było to miejsce, z którego zarządzano całą wyspą. Dziś miejsce to, a raczej dom, ma nie tylko ogromną wartość historyczną, ale przede wszystkim wartość kulturową. Co więcej, w Casa de los Coroneles można wziąć udział w różnego rodzaju wystawach i eventach, które mają cel przybliżyć wszystkim historie Fuerteventury.

Centro de Arte – Casa Mane

Jest to nic innego jak Centrum Sztuki Kanaryjskiej, a co więcej, jest to prywatna inicjatywa Mane, czyli miłośnika sztuki i artysty – Manuela Delgado Camino. Muzeum to zostało otwarte w 1991 roku i… zostało na samym początku mocno skrytykowane. Obecnie jednak muzeum nie tylko zachwyca, ale jest również miejscem, do którego tłumnie zmierzają turyści z całego świata. Ekspozycje skupiają się głównie na dziełach kanaryjskich twórców. W kolekcjach można zapoznać się z artystycznymi fotografiami, dziełami ceramicznymi, rzeźbami czy nawet instalacjami. Warto wiedzieć, że muzeum to mieści się w wyjątkowym, XVIII-wiecznym budynku z ogrodem, w którym możemy znaleźć wiele gatunków roślin.

Muzeum archeologiczne w Betancuria

To bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc, by móc w pełni zapoznać się z historią Fuerteventury, do momentu pojawienia się na wyspie Hiszpanów. W muzeum można zobaczyć wiele eksponatów, które pochodzą z wykopalisk archeologicznych i są swoistą dokumentacją życia dawnych mieszkańców wyspy. Znajdziemy tam różne wyroby ceramiczne, zdjęcia, a także modele z dokładnym ich opisem na panelach informacyjnych.

Największe atrakcje Fuerteventura – Salinas del Carmen i Muzeum Soli

Obiekt ten usytuowany jest na wschodnim wybrzeżu wyspy, nieopodal miejscowości Antigua. To właśnie tam znajduje się zakład produkcyjny, trudniący się wydobyciem soli. Oprócz wycieczki i zapoznania się z procesem produkcji i wydobycia można także podziwiać niesamowitą infrastrukturę, a także architekturę całego miejsca. Dowiemy się także, jaki wpływ miało wydobycie soli na poszczególne części wyspy i jej rozwój.

Eko – muzeum La Alcogida

Jest to idealna okazja do tego, by doświadczyć na własnej skórze tego, jak jeszcze kilka dekad temu wyglądało życie mieszkańców Fuerteventury. Muzeum to znajduje się w miejscowości Tefia, która liczy sobie zaledwie 300 mieszkańców! Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju muzeum etnograficzne na świeżym powietrzu. Odwiedzający mogą zwiedzić siedem domów, a każdy z nich przedstawia różne rodzaje dawnych gospodarstw na Fuerteventurze. Aż do lat 70. XIX wieku, budynki te były całkowicie opustoszałe. Każdy z nich obecnie jest nazwany imieniem dawnych właścicieli.

Największe atrakcje FuerteventuraMuzeum Sera Majorero

Ser majorero jest podstawą kuchni mieszkańców Fuerteventury. To nie tylko walory smakowe, ale także element kulturowy samej wyspy. Ser ten jest produkowany wyłącznie na tej wyspie i wyłącznie z mleka lokalnych kóz. Muzeum sera zaprasza gości na ponad 500-metrową ekspozycję, która obrazuje, jak kiedyś wyglądało życie pasterzy, a także jak wygląda ono obecnie. Dowiecie się także, co jest podstawą produkcji tego kultowego sera i jaki ma z nim związek rdzenna ludność wyspy.

Miasta na Fuerteventurze, które są atrakcją samą w sobie

Na sam koniec pora zapoznać się z miastami Fuerteventury, które stanowią atrakcję samą w sobie. Przyciągają one turystów nie tylko plażami, ale również wspaniałą historią i architekturą. Jeśli więc planujecie podróż dookoła Fuerteventury, koniecznie musicie zatrzymać się miastach takich jak:

Puerto del Rosario

Żadna podróż nie może być kompletna bez odwiedzenia stolicy wyspy. To właśnie tam czeka na turystów wiele atrakcji, począwszy od audytorium, przez centrum sztuki – Centro de Arte Juan Ismael, aż po dom hiszpańskiego pisarza Miguela de Unamuno. Co więcej, znajdziemy tam parki z pięknymi rzeźbami i ponad 100 unikalnymi eksponatami.

Betancuria – to właśnie jest pierwsze miasto, które zostało założone na wyspie. Co więcej, było niegdyś jej stolicą. To w Betancuria możemy znaleźć jedne z najstarszych budowli na wyspie, a także zabytki takie jak np. ruiny dawnego konwentu Convento San Buenaventura czy Iglesia Catedral de Santa Maria de Betancuria. Dodatkowo w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się punkt widokowy Mirador Morro Velosa. Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na całej wyspie, z którego można podziwiać jej panoramę i niesamowite zachody słońca.

La Oliva – to niewielkie miasteczko, w którym znajdziemy wcześniej wspomniane Casa de los Coroneles i Casa Mane. Niemniej jednak w La Oliva możemy także wyruszyć na nietypową wycieczkę do muzeum Ziarna i podziwiać budynki z roku 1819. Co więcej, to właśnie tam znajduje się jedyny, oryginalny sklep Aloe Vera Fresca Di Fuerteventura. Możemy tam zaopatrzyć się w różnorodne produkty, które są wytwarzane na bazie świeżego i pachnącego aloesu.

Caleta de Fueste – to miejscowość dość młoda, która powstała z myślą o napływających do wyspy turystach. To właśnie tu możecie znaleźć najpiękniejsze plaże, atrakcje dla dzieci, krystaliczne czyste wody, a także miejsca do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Tuż obok znajduje się luksusowa dzielnica handlowa, z butikami najlepszych projektantów. Odwiedzenie Caleta de Fueste z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Poprzedni

Plaża Playa Famara na Lanzarote – idealna dla wielbicieli windsurfingu

Wakacje w Playa Blanca na Lanzarote – wymarzone miejsce na rodzinne wakacje

Następny

Dodaj komentarz