Park Oasis – ogród zoologiczno-botaniczny na Fuerteventurze

Korektor: Mariola Tagi , , , , ,

Rozciągający się na około osiemset tysięcy metrów kwadratowych ogród zoologiczny i botaniczny Oasis Park jest miejscem, w którym żyje około trzech tysięcy zwierząt z całego świata oraz półtora tysiąca gatunków tropikalnych roślin. Oasis Park jest największym rezerwatem wielbłądów jednogarbnych w Europie oraz jedynym zoo na Wyspach Kanaryjskich, w którym możemy zetknąć się z hipopotamami i słoniami afrykańskimi.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Atrakcje Parku Oasis

Jednymi z największych atrakcji są pokazy z gadami takimi jak aligatory, węże, jaszczury i żółwie, drapieżnymi ptakami oraz lwami morskimi. Widowiska te umożliwiają uzupełnienie swojej wiedzy o naturze tychże zwierząt. Ponadto, ogród zoologiczny udostępnia możliwość przejechania szlaku Camel Safari na wielbłądach. Taki rodzaj podróży umożliwia przyjrzenie się wielu gatunkom fauny i flory z bliska. Wspomniany szlak dzieli się na dwie kategorie: Camel Experience 1 i Camel Experience 2. Pierwszy z nich prowadzi przez piękne pustynne krajobrazy aż do morza; drugi natomiast jest podróżą przez „afrykańską sawannę”. Jak określają mieszkańcy wyspy, wielbłądy są częścią ich tożsamości narodowej, bowiem nieustannie towarzyszą im już od pięciu wieków.

Zainteresowanie turystów wzbudza również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żyrafą i lemurem. Lemury znane są ze swojej skłonności do zabaw, co zachwyca szczególnie dzieci. Bliższą interakcję z tymi zwierzętami zapewnia też karmienie – turyści przy wejściu do parku mogą zakupić dla nich pokarm.

Potężne słonie, czyli Noah, Dina i Myszka budzą podziw w zwiedzających nie tylko poprzez swoje gabaryty, ale też przez swoją inteligencję, spryt i wyczulenie zmysłów. Sztuczką przygotowaną przez opiekunów słoni jest chowanie ich przysmaków w najróżniejszych zakamarkach, aby pokazać skalę nieprzeciętności węchu tych niezwykłych ssaków.

Lwy morskie natomiast zaskakują poprzez swoje umiejętności współpracy z człowiekiem. Ku uciesze ludzi wykonują ze swoim opiekunem zachwycające sztuczki. Turyści na własne oczy mogą również zobaczyć w jak szybki i zwinny sposób te piękne zwierzęta wykonują swój wodny taniec.

Gady i ptaki w swoim naturalnym otoczeniu

Zetknięcie z gadami odbywa się w iście magicznym otoczeniu – w niesamowitym ogrodzie pełnym palm, wodospadów, na tle wraku statku i morza. Odkrycie tajemnic tych zimnokrwistych zwierząt z pewnością przyprawia niejednego o szybsze bicie serca.

Inną atrakcją jest obserwacja swobodnego lotu drapieżnych ptaków nad Oceanem Atlantyckim – podczas tego doświadczenia turyści mogą poznać indywidualną historię każdego ptaka, jak i ich grupowe zachowania społeczne i informacje dotyczące ich ochrony. Szczególną uwagę przykuwają fascynujące sokoły wędrowne, które potrafią osiągnąć prędkość dwustu kilometrów na godzinę. Oprócz nich w powietrze wzlecą płowe sowy, afrykańskie sępy i orły. W zdumienie wprawia to, w jak precyzyjny sposób reagują na wezwanie swoich trenerów, wykonując przy tym różne rodzaje lądowań.

Park Oasis oferuje mini zoo dla dzieci

Na terenie ogrodu Oasis Park można ponadto znaleźć mini zoo, w którym czekają między innymi kozy, kucyki, króliki, świnki morskie, strusie, oraz żółwie. Jest to miejsce, które dzieci cenią sobie szczególnie, bowiem odbywają się tu sesje karmienia i głaskania. Pod czujnym okiem rodziców i opiekunów mini-zoo mali turyści uczą się delikatności i empatii dla braci mniejszych.

Innymi ciekawymi miejscami są  zadaszone punkty obserwacji ornitologicznej. Dobre jedzenie zapewniają trzy restauracje znajdujące się na terenie ogrodu zoologiczno-botanicznego, w którym serwowane są przysmaki kuchni kanaryjskiej. Warto wspomnieć, że cały park jest przyjazny osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Ponadto miejsce jest doskonale oznakowane, dlatego też nie sposób się zgubić.

Jednym z pakietów specjalnych jest pakiet Sabana Sunset. Umożliwia on wędrówkę po „afrykańskiej sawannie” o zachodzie słońca – goście odkrywają sekrety świata zwierząt z kieliszkiem kanaryjskiego wina w ręku. Koszt tej atrakcji to 50 euro od osoby.

Zoo udostępnia także część sklepową, w której od godziny 11:30 do 17:00 można kupić wszelakie pamiątki, koszulki i zabawki. Dochód ze sprzedaży pomaga w ochronie zagrożonych gatunków zwierząt.

Park Oasis – cena biletów

Cena biletu dla osoby dorosłej to 31,50 euro, seniorzy płacą 26,55 euro, natomiast bilet dla dziecka w wieku od czterech do jedenastu lat kosztuje 18,45 euro. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać ze zniżki – cena za bilet dla osoby dorosłej to 26,55 euro, natomiast dla dziecka w wieku od czterech do piętnastu lat to 15,30 euro. Koszt przejechania szlaku Camel Safari wynosi 12 euro dla dorosłych i 8 euro dla dzieci.

Bilet wejścia do wydzielonej sekcji botanicznej jest natomiast dużo droższy – kosztuje on odpowiednio 60 euro dla dorosłych oraz 40 euro dla dzieci. Warto pamiętać, że dzieci poniżej siedmiu lat nie mogą uczestniczyć w pokazie sztuczek lwów morskich, a dzieci do lat jedenastu muszą być pod stałą opieką dorosłego.

Godziny otwarcia Parku Oasis

Ogród zoologiczno-botaniczny funkcjonuje w godzinach od 9:00 do 18:00, z wyłączeniem poniedziałku. Możliwe jest też wykupienie pakietu nocnego przez grupy – wówczas zoo otwiera się od godziny 18:00 do 20:30, aby umożliwić zwiedzającym cichą obserwację zwierząt w stanie spoczynku. Taka wędrówka jest przeprowadzana w ciemności. Specjalne pokazy lwów morskich odbywają się o godzinie 11:00 oraz 15:50. Spotkanie z gadami jest umożliwione natomiast o godzinie 11:45 i 15:15. Pokaz drapieżnych ptaków zaplanowany jest na godzinę 12:50 oraz 14:30.

Specjalne atrakcje dla dzieci

Oasis Park organizuje jednodniowe obozy kolonijne dla dzieci w wieku od czterech do czternastu lat. Dzieci biorą wówczas udział w interaktywnych grach i zabawach, prelekcjach dotyczących pracy opiekuna słoni i lwów morskich, projektach pobudzających wyobraźnię oraz umiejętność komunikacji i pracy zespołowej, jak również w warsztatach rękodzieła i lekcjach edukacji biologicznej. Dzieci nocują wówczas w hostelu, mieszczącym się terenie zoo.

Ogród zoologiczno-botaniczny na Fuerteventurze zapewnia możliwość organizowania imprez urodzinowych dla grup dzieci. Grupa powinna liczyć dziesięciu do nawet pięćdziesięciu osób. Zoo zapewnia gry i zabawy, wyżywienie w restauracji, a także specjalnego przewodnika po ogrodzie, który wsłuchuje się w potrzeby dziecka. Po spacerze po parku dzieci biorą udział w pikniku. Za dodatkową opłatą można skorzystać z usług profesjonalnego animatora. W cenie wliczone są małe przekąski oraz prezent dla jubilata lub jubilatki. Warto wspomnieć, że na terenie Parku Oasis znajduje się również plac zabaw z huśtawkami i piaskownicami.

Park Oasis – jak dojechać

Do parku kursują darmowe autobusy o nazwie Shuttle Bus – sieć autobusowa obejmuje wszystkie najważniejsze kurorty na wyspie. Większość z nich odjeżdża spod hoteli. Oczywiście możliwa jest również podróż samochodem – park zapewnia darmowy i bezpieczny parking. Możliwa jest również podróż taksówką lub publicznymi liniami numer 01, 09, 10 oraz 25. Zoo szczególnie namawia do przejażdżek rowerowych. Ten ekologiczny środek transportu jest przechowywany na terenie parku pod specjalnym nadzorem.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Najlepsze restauracje na Gran Canarii?

Najlepsze hotele all inclusive na Gran Canaria

Następny

Dodaj komentarz