Puerto del Rosario

Korektor: Mariola Tagi , , , ,

Wakacje są wyjątkowym czasem w roku dla każdego, kto uwielbia wrażenia. To czas, w którym można w krótkim czasie poznawać wiele nowości oraz karmić swoje zmysły różnorodnymi doznaniami. Niektóre miejsca nadają się do tego celu lepiej niż inne. W Polsce od dawna jako jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc uważa się Wyspy Kanaryjskie. Rzeczywiście jest to słuszne podejście, ponieważ to właśnie one świetnie nadają się na karmienie zmysłów. Piękna pogoda połączona z urokiem przyrody, a wszystko w połączeniu z wyśmienitą kuchnią. W ramach tego artykułu przedstawimy praktyczny przewodnik po Puerto del Rosario, czyli stolicy Fuerteventury.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się do Fuerteventury i do Puerto del Rosario?

Fuertaventura jest oczywiście wyspą, a to z kolei determinuje sposób, w jaki można się na nią dostać. W tym miejscu znajduje się lotnisko, więc transport nie jest problemem. Wystarczy ograniczyć się do rezerwacji odpowiedniego lotu. Należy wspomnieć, że port lotniczy Fuerteventura należy do największych w Hiszpanii. Oprócz tego z miejsca docelowego łatwo dostać się już do Puerto del Rosario. Lotnisko mieści się zaledwie 5 km na południowy zachód od stolicy Fuerteventury. To oczywiście sprawia, że dostanie się do centrum jest tanie, oraz wygodne. Pozostańmy jeszcze jednak przy kosztach samych biletów lotniczych.

Oczywiście sam transport może być realizowany za pomocą różnych linii lotniczych. Z jednej strony związane jest to ze zróżnicowaniem cen, ale jednocześnie występują tutaj różnice w komforcie. W przypadku tanich linii lotniczych (loty realizowane są np. przez firmę Wizzair) ceny dla dwóch osób w dwie strony można znaleźć za około 1000 zł. Pamiętajmy jednak, że jest to stosunkowo niska cena i jest mało terminów, gdy uda się dostać ofertę z takimi cenami. Standardowo będzie to kilkaset złotych więcej. Połączenia są realizowane przede wszystkim z lotniska w Warszawie oraz w Katowicach.

W przypadku droższych liniach lotniczych ceny mogą być znacznie wyższe. Będzie to jednak połączone z większą ilością miejsca oraz dodatkowym komfortem. Samo dostanie się z lotniska do Puerto del Rosario jest już łatwe. Tutaj również pojawiają się dwa podstawowe warianty podróżowania. Najwygodniejsze jest skorzystanie z taksówek. W okolicach portu lotniczego nie ma żadnego problemu z szybkim ich załatwieniem. Autobus do stolicy Fuerteventury kosztuje 8 euro, więc również jest to wartościowa możliwość.

Atrakcje Puerto del Rosario, czyli co zobaczyć w stolicy Wysp Kanaryjskich?

Wybierając miejsce na wakacje, kierujemy się wieloma czynnikami. Do podstawowych należą atrakcje, które znajdują się w danym miejscu. Oczywiście niezwykle ważny jest również choćby kontekst kulturowy czy panujący w danym miejscu klimat. Zwróćmy teraz uwagę na same atrakcje. Rozpocznijmy od przedstawienia centrum miasta, które zlokalizowane jest w pięknych okolicznościach przyrody, ale przede wszystkim wyróżnia się pomysłowością oraz dostępnymi atrakcjami. Nie można pominąć muzeum Dom Miguela de Unamuno. Jest to miejsce, które na długo zapada w pamięć, ponieważ sam pisarz był ciekawą osobą, która nie bała się podejmować trudnych tematów. Jednocześnie w centrum znajduje się również Kościół Matki Boskiej Różańcowej. Elegancki budynek sakralny jest miejscem, wokół którego często gromadzi się młodzież, co nadaje mu dodatkowego charakteru. 

Na uwagę zasługuje również centrum sztuki współczesnej Juan Ismael. Jednym z głównych założeń tego rodzaju sztuki jest bulwersowanie i skłanianie do myślenia, a dzieła zgromadzone w tym miejscu świetnie wpisują się w tę konwencję. Będąc w Puerto del Rosario, nie można nie przejść się nadmorską promenadą. Roztacza się na niej klimat odpoczynku, którego przecież również wymagamy od czasu spędzonego na wyjeździe wakacyjnym.

Oczywiście Puerto del Rosario jest miastem, które ma wiele do zaoferowania jakby przy okazji. Wiele palm oraz ogólnie okoliczności przyrody dla wielu będą ważniejsze niż pojedyncze atrakcje. Na szczęście stolica Fuerteventury ma to również w swoim asortymencie. Warto zanurzyć się w tym mieście i poszukiwać uliczek, które momentami przypominają te rodem z typowego włoskiego krajobrazu. Warto więc zgubić się w tym mieście i przy okazji odnajdywać miejsca, które zostaną w naszej pamięci. Przy okazji warto również wstąpić do escape roomu, który cieszy się świetnymi opiniami wśród turystów z całego świata. Podobnie jak rezerwat biosfery, w którym będzie można lepiej poznać klimat panujący na Wyspach Kanaryjskich. Wiele osób wybierze jednak Puerto del Rosario ze względu na plaże. W tej kategorii miejscowość ma dużo do zaoferowania. Wcześniej wspomniane atrakcje będą jednak świetnym uzupełnieniem nawet dla osób, które preferują wypoczynkowy charakter urlopu.

Najciekawsze plaże Puerto del Rosario

Dla wielu najciekawsza będzie plaża, więc przedstawmy ten temat w osobnym akapicie. Pod tym względem Puerto del Rosario jest fantastycznym miejscem. Na pierwszy plan wysuwa się Playa Blanca. Przez wielu jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Wynika to z występującego tutaj jasnego i drobnego piasku, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi plażowania. Plaża idealnie nadaje się również dla dzieci. Playa Blanca nie charakteryzuje się znacznymi spadkami i zmianami głębokości wody. Jednocześnie nie występują specjalnie duże fale, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie. Alternatywą jest Playa Chica. Jest ona równie urokliwa jak wcześniej wspominana, a jednocześnie zlokalizowana jest bliżej centrum. W obu przypadkach możemy cieszyć się drobnym piaskiem oraz przede wszystkim przejrzystą wodą. Ta z kolei pozwoli na eksplorację dna. Obie plaże często umieszczane są w rankingach, które uwzględniają najciekawsze miejsca tego rodzaju.

Gdzie zjeść w Puerto del Rosario, czyli bogactw kuchni w praktyce

Kuchnia Wysp Kanaryjskich stanowi przygodę, którą warto przeżyć. Jest różnorodna, ale jednak skonstruowana wokół smaków owoców morza, takich jak przede wszystkim ryby, ośmiornice i krewetki. Z tego powodu to ryby stanowią jej podstawę. Nie będziemy wypisywać poszczególnych gatunków, ponieważ jest ich zbyt dużo na jednorazowy pobyt na Fuerteventurze. Z pewnością trzeba spróbować papas arrugadas, paelli (która tutaj smakuje inaczej niż w Walencji) czy hiszpańskich tapas. Z pewnością trzeba spróbować smaków restauracji La Jaira. To właśnie w niej możemy dostać owoce morza, które zostaną w naszej pamięci na długo.

W Puerto del Rosario znajduje się jednak wiele restauracji o uznanej renomie. Można do nich zaliczyć choćby Zielo Terraza, Tasca El Perenquen, El Bounty del Muelle czy Pizzart Puerto Del Rosario. Najbardziej polecane będzie sięganie w nich po owoce morza. W La Jaira zjemy prawdopodobnie jedną z najlepszych ryb, jakie kiedykolwiek będziemy mieli okazję spróbować. Zielo Terraza to miejsce, które również swoim wystrojem świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy. W Tasca El Perenquen na szczególną uwagę zasługują przekąski. Świetnie komponują się one ze smakiem kawy. Warto spróbować tutaj ciasta. El Bounty del Muelle to królestwo serów oraz owoców morza. Pizzart Puerto Del Rosario to miejsce, gdzie zjemy prawdopodobnie jedną z najlepszych pizz na Wyspach Kanaryjskich. Pamiętajmy jednak, że wspomniane restauracje stanowią jedynie wycinek bogactwa kulinarnego Fuerteventury. Z pewnością podczas wakacji w tym miejscu większym problemem będzie wybór konkretnej restauracji ze względu na duży wybór ciekawych możliwości.

Zakupy w Puero del Rosario

Puerto del Rosario jest miastem niedużym w stosunku do swojej popularności. Jest to bowiem około 32 tysięcy mieszkańców. Należy jednak wiedzieć, że liczba osób, które każdego roku odwiedzają to miasto, jest już zdumiewająca. Stolica Fuerteventury jest przygotowana na przyjęcie tak dużej liczby osób. Jest to przecież miejscowość turystyczna. Z tego powodu nie ma tutaj problemów pod względem handlowym. Do zakupów świetnie nadają się takie miejsca jak Centro Comercial Las Rotondas czy La Galeria de Ares. To pierwsze miejsce otwarte jest do 23, a więc nie będzie stanowiło problemu dla turystów.

Warto również wspomnieć o cenach, które występują na Wyspach Kanaryjskich. W przypadku restauracji cena idzie w parze z jakością. W ramach zakupów w sklepach nie należy spodziewać się nadmiernie wysokich cen. Na Wyspach Kanaryjskich ceny w sklepach są nieznacznie wyższe niż te, które występują w Polsce. Oczywiście niektóre produkty będą tańsze niż w naszym kraju. Najmocniej odnosi się to do produktów typowych dla danego regionu (czyli choćby owoców morza). W stosunku do Polski niskimi cenami wyróżniają się też wina, oliwy czy owoce cytrusowe.

Gdzie spać w Puerto del Rosario – top 3 luksusowych hoteli w stolicy Fuerteventury

Wyspy Kanaryjskie oferują wiele możliwości dla turystów. Są to przecież regiony, które zarabiają w dużej mierze właśnie na osobach, które przybywają tutaj ze względu na piękno przyrody oraz bogactwo kulturowe. Popyt rodzi podaż i to dobrze odnosi się do kwestii mieszkaniowych w Puerto del Rosario. W stolicy Fuerteventury nie będzie problemu ze znalezieniem noclegu, który będzie odpowiedni niezależnie od oczekiwań. Wiele wariantów występuje w różnych półkach cenowych. W ramach tego artykułu skupimy się jednak na tych najbardziej luksusowych rozwiązaniach, które zachwycają urodą oraz zapewniają najwyższy komfort. Przedstawmy to w ramach top 3 noclegów w Puerto del Rosario.

Na pierwszym miejscu umieściliśmy hotel Eclipse. W ramach tego wariantu mamy możliwość skorzystania z apartamentu dla trzech osób, który składa się z 80 m2. Znajduje się w nim wszystko, czego potrzebuje turysta. Przede wszystkim wysoki komfort, widok na góry, klimatyzację, prywatną kuchnię oraz wannę z hydromasażem. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku najbardziej wymagających osób. Nie jest to jednak jedyne sensowne rozwiązanie.

Na drugim miejscu ulokowaliśmy apartament Kiki House. Jest to rozwiązanie tańsze niż poprzednie, a nadal reprezentujące najwyższy standard. Do dyspozycji klientów przeznaczony został choćby basen. Wartościowy (i niestandardowy) jest widok na rzekę. Oprócz tego obiekt świetnie nadaje się na organizację grilla na tarasie. Kiki House leży dość blisko centrum.

Na trzecim miejscu ulokowaliśmy El Olivar Numama. Jest to trochę inny rodzaj noclegu niż poprzednie. Willa ma do zaoferowania kilka sypialni, ale jednocześnie może w niej przebywać więcej osób. To wartościowe rozwiązanie w przypadku wyjazdu większą liczbą osób. Wspomnieliśmy już wcześniej, że Puerto del Rosario ma wiele możliwości noclegu, podobnie zresztą jak cała Fuerteventura. Wyróżniliśmy te noclegi jako te, które należy jednak rozpatrywać w pierwszej kolejności, jeśli jesteśmy zainteresowani wysokim standardem.

Podsumowanie

Puerto del Rosario jest stolicą Fuerteventury, a jednocześnie miejscem, które jest niezwykle wartościowe z turystycznego punktu widzenia. Sam transport jest w tym przypadku bardzo łatwy, a możliwe jest znalezienie wygodnych lotów choćby z Warszawy czy Katowic. Jako największą atrakcję tego miasta najczęściej zalicza się plaże, które wyróżniają się drobnym i jasnym piaskiem. Całości towarzyszy błękit wody oraz bogactwo świata podwodnego. To odnosi się zarówno do Playa Blanca, jak i Playa Chica. Będąc w Puerto del Rosario, z pewnością trzeba też odwiedzić muzeum Dom Miguela de Unamuno oraz nadmorską promenadę. Kuchnia Wysp Kanaryjskich jest bardzo bogata i w mieście można znaleźć wiele restauracji, które oferują lokalne produkty w najwyższej jakości. Kuchnia tego miejsca obfituje w owoce morza. Miejsce turystyczne ma do zaoferowania wiele opcji noclegowych, a w szczególności zaznaczyliśmy hotel Eclipse, który oferuje wysoką jakość i tym samym zaspokoi oczekiwania najbardziej wybrednych.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Wakacje na Costa Calma – raj dla miłośników surfingu

Park Narodowy Caldera de Taburiente, co zobaczyć, trasy

Następny

Dodaj komentarz