Fuerteventura – temperatury i pogoda w ciągu roku

Tagi , , , , ,

Należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich Fuerteventura to dobry wybór na spędzenie wakacji praktycznie przez cały rok. Bliskie sąsiedztwo kontynentu afrykańskiego i Sahary stanowi główny czynnik kształtujący klimat tego zamorskiego terytorium Hiszpanii. 

Jakie warunki panują w poszczególnych miesiącach oraz kiedy najlepiej odwiedzić Fuerteventurę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda na Fuerteventura – Wiosna

Chcąc uciec przed zmienną wczesnowiosenną aurą, warto wybrać się na Fuerteventurę. Przyjemne temperatury zarówno w dzień, jak i w nocy pozwalają wcześniej poczuć smak letnich wakacji.

Marzec

Mimo że jest to miesiąc uznawany za kończący okres deszczowy, nie trzeba bać się spędzenia urlopu w hotelu. Zazwyczaj w marcu pada przez 2-3 dni, czyli dość często patrząc przez pryzmat cierpiącej na niedobory deszczu wyspy. Średnie temperatury plasują się w okolicach 25 stopni Celsjusza w dzień oraz 17 stopni nocą. Entuzjaści morskich kąpieli mogą liczyć na dość ciepłą wodę, liczącą około 19 stopni.

Kwiecień

Przekroczenie daty wyznaczającej rozpoczęcie astronomicznej wiosny nie przynosi zbyt wielkich zmian pogodowych na Fuerteventurze. W ciągu dnia temperatury powietrza oscylują w okolicach 26 stopni, natomiast nocą spadają do 18 kreski. Oceaniczne wody powoli się nagrzewają, jednak wciąż ich temperatura nie przekracza 19 stopni. Od kwietnia ryzyko wystąpienia opadów spada prawie do zera.

Maj

Długi weekend majowy spędzony na Fuerteventurze to przedsmak wakacji. Dni są naprawdę ciepłe, na termometrach można zaobserwować średnio 26 stopni. Nocą delikatnie się ochładza, jednak temperatury utrzymują się na poziomie 20 kreski. Podobne wartości wskazują urządzenia mierzące temperaturę wody.

Lato na Fuerteventura

Wakacje spędzone na Fuerteventurze to świetny wybór dla entuzjastów upałów. Ciepły, suchy wiatr, a także specyficzny krajobraz pozwolą poczuć się tam jak w samym sercu Afryki.

Czerwiec

W tym miesiącu słupki rtęci sięgają 28 kreski za dnia, natomiast nocą wskazują około 20 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest tak znikome, że w przeciwieństwie do wakacji nad Bałtykiem, nie warto zabierać ze sobą parasola – chyba że jako środek ochrony przed promieniami słonecznymi. Temperatury w oceanie to około 20 stopni Celsjusza.

Lipiec

Lipcowe dni na Fuerteventurze są podobnie ciepłe jak w czerwcu, natomiast widać wyraźną różnicę nocą. Wtedy to temperatury utrzymują się powyżej 20 stopni, nierzadko zbliżając się do 23 kreski. Podobne wartości osiąga woda, dlatego miłośnicy plażowania i kąpieli w oceanie z pewnością będą zadowoleni.

Sierpień

To zdecydowanie najcieplejszy miesiąc. Za dnia temperatury powietrza osiągają ponad 28 stopni, natomiast nocą nie spadają poniżej 22 kreski. Woda w oceanie jest ciepła, podczas pomiarów odczytywane są wartości około 23 stopni Celsjusza.

Kiedy najładniejsza pogoda na wyspie Fuerteventura – Jesień

Według wielu osób to najprzyjemniejszy czas, by odwiedzić Fuerteventurę. Wciąż ciepły ocean oraz prawdziwie letnie temperatury pozwalają cieszyć się urlopem z dala od turystycznego zgiełku.

Wrzesień

Po zakończeniu sezonu wakacyjnego pojawiają się pierwsze, sporadyczne opady. Temperatury powietrza w ciągu dnia wciąż są wysokie i wynoszą średnio 27 stopni, natomiast nocą spadają do około 20 kreski. Ocean jest nagrzany promieniami letniego słońca, czyniąc wieczorne i poranne kąpiele szczególnie przyjemnymi. Temperatura wody to średnio 23 stopnie.

Październik

Ten miesiąc na Fuerteventurze jest bardzo podobny do poprzedniego. Temperatura wody utrzymuje zbliżone wartości, a nocą wciąż można liczyć na około 20 stopni. Za dnia termometry wskazują około 25 stopni, co dla wielu jest temperaturą idealną.

Listopad

Uciekając przed jesienną pluchą, warto skusić się na urlop na Wyspach Kanaryjskich. Wody oferują wciąż przyjemne warunki do kąpieli, ponieważ ich temperatura wynosi około 22 stopni. Za dnia można wygrzewać się w promieniach słońca, kiedy to termometry wskazują powyżej 24 stopni. Wieczory i noce są nieco chłodniejsze, wartości słupka rtęci oscylują wokół 20 kreski.

Zima na wyspie Fuerteventura

Planując Boże Narodzenie pod palmą lub chcąc przeżyć niesamowity karnawał, warto wybrać się na Fuerteventurę. Przyjemne temperatury z pewnością będą ciekawą odmianą od typowej europejskiej zimy.

Grudzień

Mimo że to jeden z najchłodniejszych miesięcy, temperatury na Fuerteventurze zazwyczaj nie spadają w ciągu dnia poniżej 23 stopni, natomiast nocą oscylują w okolicach 16 kreski. Kąpiel w oceanie to atrakcja dla osób lubiących chłodniejszą wodę, ponieważ jej temperatura w grudniu wynosi około 18 stopni Celsjusza.

Styczeń

Rozpoczęcie nowego roku na plaży to z pewnością ciekawe przeżycie. Za dnia panują podobne temperatury jak w grudniu, natomiast noce stają się coraz cieplejsze – wartości na termometrach wskazują średnio 19 stopni. Temperatura wody nie zachęca do pływania bez pianki neoprenowej.

Luty

Dni w tym miesiącu stają się coraz cieplejsze – temperatury oscylują w okolicy 25 kreski, natomiast nocą spadają do około 18 stopni. Dodatkowo w tym czasie na Wyspach Kanaryjskich atmosferę podgrzewa największy europejski i drugi po słynnym Rio de Janeiro, karnawał. Temperatury wody to wciąż około 18 stopni. 

Krótkie podsumowanie

  • Najcieplejszym miesiącem na Fuerteventurze jest sierpień – średnie temperatury za dnia to 29 stopni, nocą zaś 22.
  • Temperatura wody rzadko spada poniżej 18 stopni, najwyższe wartości osiąga od sierpnia do października – 23 stopnie Celsjusza.
  • Na Fuerteventurze bardzo rzadko pada, jednak charakterystycznym elementem klimatu jest stale obecny wiatr o różnym nasileniu. Jemu też zawdzięcza swoją nazwę wyspa (hiszp. fuerte – silny, viento – wiatr), co czyni ją rajem dla amatorów sportów takich jak windsurfing czy kitesurfing.
  • Aktualną pogodę na wyspie możesz sprawdzić tutaj.
Poprzedni

Wypożyczalnia samochodów na Teneryfie

Drago Milenario – Tysiącletnie Smocze Drzewo

Następny

Dodaj komentarz