Kiedy jechać na Teneryfę?

Tagi , , , , , , , ,

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanadyjskich, która podlega jurysdykcji Hiszpanii. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi bywa określana mianem „kontynentu w miniaturze”, natomiast średnie temperatury, oscylujące w granicach 20-24 stopni, zapewniły jej przydomek „wyspy wiecznej wiosny„.

Bujna zielona roślinność tylko potwierdza takie wrażenie. Aktywny wulkan Teide, znajdujący się w centrum wyspy, dodaje uroku Teneryfie, dostarczając jednocześnie niesamowitych przeżyć. W końcu obiad na terenie aktywnego wulkanu, który lubi czasami przypominać o swojej obecności, jest niezwykłym przeżyciem.

Teneryfa – atrakcje

Stolica wyspy, Santa Cruz de Tenerife, również oferuje wiele atrakcji, tak samo, jak San Cristobal de La Laguna – miasteczko zatrzymane w XVI wieku – czy Adeje – miejscowość położona w pobliżu piekielnego wąwozu Barranco del Infierno i aquaparku z delfinarium. Kiedy więc najlepiej jechać na Teneryfę, żeby żadna z atrakcji nas nie ominęła?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy najlepiej jechać na Teneryfę?

Okres od czerwca do września jest idealną porą dla miłośników słońca, zwłaszcza że Teneryfa ma do zaoferowania wiele urokliwych plaż. Bezchmurne niebo i temperatura wynosząca około południa niewiele ponad 30 stopni to zapowiedź świetnych wakacji. Nie za ciepło, nie za chłodno. Warto jednak pamiętać, że zdarzają się upalne dni z temperaturą dochodzącą do 39 stopni, ale są one rzadkością. Dlatego lato na Teneryfie jest najlepszym okresem dla miłośników kąpieli słonecznych.

Na Teneryfę wiosną?

W okresie od marca do maja możemy liczyć na nieco niższe temperatury, bo od 18 do 23 stopni, ale słońca na pewno nie zabraknie. Deszcz w tym okresie również jest uważany raczej za anomalię. Na Teneryfie ogólnie rzadko pada – roczna ilość opadów to niewiele ponad 200 mm – dlatego parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe najlepiej zostawić w domu. Dzięki temu w torbie będzie więcej miejsca na pamiątki oraz prezenty. Okres wiosenny na Teneryfie to najlepsza pora na wyjazd dla osób, które niekoniecznie przepadają za wysokimi temperaturami i lepiej czują się przy umiarkowanej pogodzie.

Na teneryfę jesienią

Jesień na Teneryfie, czyli październik i listopad to już temperatury w granicach 22-26 stopni, a także pierwsze pochmurne dni. W tym okresie można spodziewać się kilku dni deszczu, ale maksymalnie może być ich od 3 do 5 dni. Dlatego jesień na Teneryfie poleca się bardziej dla osób, którzy preferują nieco niższe temperatury oraz stronią od słońca.

Teneryfa zimą – pogoda, temperatury

Trzeba przyznać, że zima jest najmniej przyjemnym okresem urlopowym na Teneryfie. Od grudnia do lutego temperatura waha się w granicach od 17 do 22 stopni. Trzeba się też liczyć z pochmurnymi dniami, a także deszczem np. w grudniu średnio pada przez około 5 dni. Warto również wspomnieć, że jeśli planujemy urlop w tym okresie i zamierzamy odwiedzić wulkan Teide, to należy wziąć ze sobą polar.

Największy kontrast w pogodzie panuje między wybrzeżem a górskimi terenami, co idealnie widać na przykładzie wulkanu Teide, gdzie wyjątkowo długo utrzymuje się powłoka śnieżna. Ogólnie można stwierdzić, że najwięcej słońca zaznamy na południowym wybrzeżu Teneryfy. Natomiast na północy np. w okolicach Stan Cruz de Tenerife jest nieco więcej pochmurnych dni oraz większa wilgotność.

Poprzedni

Las Palmas de Gran Canaria – stolica turystycznego raju

Fuerteventura czy Teneryfa – co wybrać?

Następny

Dodaj komentarz