Punkty widokowe: Mirador del Palmarejo, Mirador de San Juan, Mirador de Igualero, Mirador Roque Blanco, Mirador de La Peña

, Korektor: Asia Tagi , , ,

Na wyspie La Gomera w archipelagu kanaryjskim znajduje się wiele punktów widokowych. Roztacza się z nich piękny widok na najbliższą okolicę, w tym Park Narodowy Garajonay. Są to najlepsze miejsca na podziwianie piękna przyrody, jako że znajdują się one na znacznych wysokościach. Oto najlepsze punkty widokowe na La Gomera i na jej sąsiadce, El Hierro!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Mirador del Palmarejo

Pierwszą propozycją jest Mirador del Palmarejo, przepiękny punkt, z którego zwiedzający ma wyjątkowy widok na pionowe ściany skalne, tarasowe zbocza, gaje palmowe i tradycyjne domy. Znajduje się on w zachodniej części wyspy, a dokładnie w wąwozie Valle Gran Rey. Ten taras widokowy to budynek z dużym tarasem pomiędzy otaczającymi go skałami. Zaprojektował go kanaryjski architekt odpowiadający za stworzenie tego miejsca. Na tarasie widokowym znajdują się również tablice informacyjne dla zwiedzających, które ułatwiają zlokalizowanie poszczególnych punktów.

Prócz funkcji punktu widokowego, Mirdaor del Palmajero umożliwia również zjedzenie pysznego, lokalnego posiłku z niesamowitym widokiem, dzięki restauracji znajdującej się w budynku. Dodatkowo w tylnej części tego miejsca jest również piękny i zadbany ogród z zadbanymi kwiatami i drzewami. Idealne miejsce na odpoczynek w cieniu drzew po dniu pełnym wrażeń.

Punkty widokowe La Gomera Mirador de San Juan

W centralnej części jednego ze wzgórz na północnej części wyspy La Gomera znajduje się Mirador de San Juan. Jest on jednym z piękniejszych tarasów widokowych w całym archipelagu kanaryjskim. Poszczególne platformy wykuto w skałach, a by się do nich dostać, trzeba pokonać strome schody. Z tarasów Mirador de San Juan rozpościera się przepiękny widok na dolinę Hermigua. Można zobaczyć także majestatyczny wulkan Teide, znajdujący się już na sąsiedniej wyspie Teneryfie.

Tuż u stóp wzgórza znajduje się bezpłatny parking, gdzie można zostawić swoje auto, a resztę trasy pokonać pieszo. Podobnie jak w przypadku Mirador del Palmarejo, przy tarasach widokowych znajduje się niewielka pustelnia. Pełni ona funkcję kawiarni oraz małej wystawy z informacjami o najważniejszych punktach widocznych z powierzchni tarasów. Liczne dotacje w ostatnich latach sprawiły, że Mirador de San Juan jest obiektem odnowionym i bardzo przyjaznym turystom. Zdecydowanie warto tam zajrzeć i podziwiać przepiękną, rajską panoramę La Gomery. Najlepiej jest tam jednak udać się w słoneczny dzień, w przeciwnym razie niewiele będziemy w stanie obejrzeć.

Mirador de Igualero

Kolejnym przepięknym tarasem widokowym na wyspie La Gomera jest Mirador de Igualero, zlokalizowany w centralnej części wyspy. Przez turystów polecany jest przede wszystkim do oglądania zachodów słońca, niemniej jednak wizytacja tarasu będzie odpowiednia o każdej porze dnia. Na terenie tego punktu widokowego znajduje się niewielki kościół katolicki, bardzo charakterystyczny pod względem architektury dla hiszpańskich standardów. Taras jest wybrukowany i wygodnie jest przemieszczać się po nim w dowolne części, by obejrzeć widoki z każdej możliwej strony. Co jest charakterystyczne dla tego punktu widokowego, znajduje się tam również pomnik al Silbo Gomero.

Na szczyt wzgórza, gdzie znajduje się punkt widokowy, można bezpośrednio dojechać autem, na samej górze wydzielony został bezpłatny plac parkingowy. Z Mirdaor de Igualero doskonale widać zarys sąsiedniej wyspy La Palmy, a także wioskę Chipude u stóp wzgórza. Przy dobrej pogodzie widoczność jest bardzo dobra!

Punkty widokowe La Gomera Mirador Roque Blanco

Z punktu widokowego Mirador Roque Blanco zlokalizowanego w północnej części wyspy turyści mogą podziwiać przepiękne widoki na najbardziej malowniczą dolinę na całej wyspie La Gomera. Charakterystyczna, bogata roślinność i jednocześnie wulkaniczne pochodzenie wyspy sprawia, że podobnych widoków nie będziemy mieli szansy obejrzeć nigdzie indziej. Jest to zdecydowanie jeden z mniejszych i bardziej kameralnych punktów widokowych na wyspie. Niemniej jednak dla widoków, które rozpościerają się z tarasu, zdecydowanie warto poświęcić popołudnie. Przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć nawet majestatyczny szczyt wulkanu Teide, znajdujący się na sąsiedniej wyspie Teneryfie. Na Mirador Roque Blanco można dojechać samochodem praktycznie pod sam szczyt. Znajduje się tam niewielki parking, gdzie można zaparkować auto i w kilka minut znaleźć się na szczytowym tarasie widokowym. Miejsce godne polecenia!

Mirador de La Peña

Ostatnią propozycją punktu widokowego, dla odmiany na sąsiedniej wyspie El Hierro, jest Mirador de la Peña. Jest to przepiękny punkt widokowy zaprojektowany przez wybitnego architekta z Lanzarote. Obiekt zbudowany został jako dwupiętrowy balkon na wzgórzu Risco de Tibataje na wysokości ok. 650 m n.p.m. Z Mirador de la Peña można podziwiać przepiękny widok na ocean, pobliskie wzgórza, ale przede wszystkim na majestatyczną dolinę El Golfo, która powstała tysiące lat temu w wyniku znacznego obsunięcia się ziemi i erozji. W budynku przy tarasach widokowych znajduje się niewielka kafejka i restauracja, w której można posilić się, podziwiając przepiękną panoramę wyspy i oceanu. Za budynkiem znajduje się również przepiękny ogród, w którym obejrzeć można najpiękniejsze okazy roślin i drzew, charakterystycznych dla flory i fauny wulkanicznej wyspy El Hierro.

Dodatkową ciekawostką dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu może być fakt, że przy zejściu z tarasu Mirador de La Peña znajduje się ścieżka prowadząca do pieszego szlaku Camino de la Peña. Wiedzie on do miejscowości Las Puntas, a rozpoczyna się przy kapliczce Ermita Virgen de la Peña. Prowadzi obok bardzo ciekawego i charakterystycznego klifu Risco de Tibataje. Ten taras widokowy zapewnia nie tylko doskonałe wrażenia wizualne – można tam również dobrze zjeść w restauracji, a potem wymienionym wcześniej szlakiem udać się na spacer, podziwiając piękno przyrody. Przepis na udany turystycznie dzień gotowy!

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Lanzarote – temperatury i pogoda w ciągu roku

Dolina El Golfo na wyspie El Hierro

Następny

Dodaj komentarz