Lanzarote – temperatury i pogoda w ciągu roku

Korektor: Asia Tagi , , ,

Lanzarote jest bardzo popularnym kierunkiem dla osób chcących odpocząć na Wyspach Kanaryjskich. Wybierając się w podróż na tę niezwykłą wyspę, warto wybrać porę, która odpowiada naszym preferencjom dotyczących nasłonecznienia oraz temperatury wody. Jak wygląda pogoda w poszczególnych miesiącach na Lanzarote?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda na Lanzarote – klimat

Klimat na Lanzarote można określić jako podzwrotnikowy w odniesieniu do średnich temperatur oraz pustynny w odniesieniu do opadów. Średnie roczna opady wahają się od pięćdziesięciu milimetrów w obszarze Costa del Rubicon do dwustu pięćdziesięciu w Famarze. Klimat na Lanzarote jest łagodniejszy niż w innych obszarach na tej szerokości geograficznej.

Styczeń 

W styczniu średnia temperatura powietrza na Lanzarote wynosi 18 stopni Celsjusza za dnia, a w nocy 16 stopni Celsjusza. Woda jest chłodna, lecz dalej nadaje się do kąpieli. Jej temperatura zazwyczaj wynosi 18 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza średnio w styczniu wynosi siedemdziesiąt procent. Zazwyczaj w styczniu odnotowuje się dwadzieścia dziewięć dni słonecznych oraz dwa deszczowe. Liczba godzin słonecznych wynosi wówczas jedenaście. 

Luty 

Luty jest najchłodniejszym miesiącem w roku. Wówczas średnia temperatura powietrza za dnia wynosi 17 stopni Celsjusza za dnia, a 16 w nocy. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 18 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza wynosi średnio siedemdziesiąt trzy procent. W lutym liczba dni deszczowych wynosi dwa, a słonecznych dwadzieścia sześć. Liczba godzin słonecznych utrzymuje się na styczniowym poziomie.

Marzec 

Wówczas średnia temperatura powietrza za dnia wynosi 18 stopni Celsjusza. W nocy spada do 16 stopni Celsjusza. Woda wciąż jest chłodna. Jej temperatura wynosi średnio 17 stopni Celsjusza. Wilgotność wzrasta do siedemdziesięciu sześciu procent.

Liczba dni słonecznych wynosi dwadzieścia dziewięć, a dni deszczowych dwa. Liczba godzin słonecznych wzrasta do dwunastu.

Pogoda na Lanzarotekwiecień 

W kwietniu temperatura za dnia utrzymuje się na marcowym poziomie, ale temperatura w nocy wynosi już 17 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi średnio 18 stopni Celsjusza. Wilgotność spada do siedemdziesięciu pięciu procent.

Wówczas rejestruje się tylko jeden dzień deszczowy. Liczba godzin słonecznych wzrasta do trzynastu.

Maj 

W maju termometry wskazują zazwyczaj 19 stopni Celsjusza w dzień i 18 w nocy. Temperatura wody wynosi zazwyczaj 19 stopni Celsjusza. Średnia wilgotność wzrasta do siedemdziesięciu siedmiu procent. W ostatnim miesiącu wiosny nie ma dni deszczowych. Liczba godzin słonecznych utrzymuje się na poziomie trzynastu.

Czerwiec

W tym miesiącu, który stanowi początek wakacji, średnia temperatura wynosi 20 stopni Celsjusza w dzień i 19 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody wzrasta do 20 stopni Celsjusza. Wilgotność wzrasta do osiemdziesięciu procent. W czerwcu nie ma dni deszczowych. Liczba godzin słonecznych wzrasta do czternastu.

Lipiec 

Średnia temperatura w lipcu za dnia wynosi 21 stopni Celsjusza, a w nocy 20 stopni Celsjusza, Temperatura wody wzrasta do 21 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza wzrasta to osiemdziesięciu trzech procent. W lipcu również nie ma dni deszczowych. Liczba godzin słonecznych spada do trzynastu.

Sierpień

Sierpień jest jednym z najcieplejszych miesięcy na Lanzarote. Wówczas termometry za dnia wskazują średnio 22 stopnie Celsjusza w dzień i 21 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody wzrasta do 22 stopni Celsjusza. W sierpniu rejestruje się najwyższą wilgotność powietrza, która wynosi osiemdziesiąt cztery procent. Liczba dni deszczowych wynosi zero. Liczba godzin słonecznych utrzymuje się na poziomie trzynastu.

Wrzesień

We wrześniu również rejestruje się średnią temperaturę za dnia wynoszącą 22 stopnie Celsjusza. W nocy temperatura spada do 21 stopni Celsjusza. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 22 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza spada do osiemdziesięciu procent. We wrześniu nie ma dni deszczowych. Liczba godzin słonecznych spada do dwunastu.

Pogoda na Lanzarotepaździernik 

W październiku temperatura utrzymuje się na poziomie 22 stopni Celsjusza w dzień i 21 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody wciąż wynosi 22 stopnie Celsjusza. Wilgotność powietrza spada do siedemdziesięciu ośmiu procent. Liczba dni słonecznych w październiku wynosi 29, a deszczowych 2. Liczba godzin słonecznych utrzymuje się na poziomie dwunastu godzin.

Listopad 

W listopadzie średnia temperatura za dnia spada do 20 stopni Celsjusza, a w nocy do 19. Temperatura wody spada do 21 stopni Celsjusza. Średnia wilgotność powietrza spada do siedemdziesięciu trzech procent. Liczba dni słonecznych wynosi dwadzieścia osiem, a deszczowych dwa. Liczba godzin słonecznych spada do dziesięciu.

Pogoda na Lanzarotegrudzień

W grudniu średnia temperatura wynosi 19 stopni Celsjusza za dnia i 18 w nocy. Temperatura wody wynosi zazwyczaj 19 stopni Celsjusza. Wilgotność natomiast wynosi średnio siedemdziesiąt dwa procent. W ostatnim miesiącu w roku odnotowuje się dwadzieścia osiem dni słonecznych i trzy dni deszczowe. Liczba godzin słonecznych wynosi dziesięć.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Parque Cultural la Zarza – co zobaczyć, atrakcje, zwiedzanie

Punkty widokowe: Mirador del Palmarejo, Mirador de San Juan, Mirador de Igualero, Mirador Roque Blanco, Mirador de La Peña

Następny

Dodaj komentarz