Najpiękniejsze miejsca na Gran Canaria

Tagi , , , , , , ,

Na największej wyspie Archipelagu Wysp Kanaryjskich – Gran Canaria, znajduje się niekończąca się lista aktywności do przeżycia i miejsc do podziwiania. Z ponad 50. malowniczymi plażami, uroczymi i sielskimi wioskami, miejskim zgiełkiem Las Palmas de Gran Canaria i masą zabytków takich jak Pueblo Canario, wyspa ta ma coś do zaoferowania każdemu odwiedzającemu. Upiększ swoją wizytę na Gran Canaria o poniższe punkty, a doświadczysz niesamowitej przygody i wspaniałych widoków. Poznaj najpiękniejsze miejsca na Gran Canaria.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Podziwiaj naturę z Roque Nublo

Jeden z najczęściej odwiedzanych punktów na wyspie. Jest to wulkaniczna skała o wysokości prawie 80 m, która jest umiejscowiona na szycie masywu górskiego będąc tym samym drugim co do wielkości wierzchołkiem całej Gran Canaria. Ten cud architektury Matki Natury nie bez powodu jest wpisany na listę UNESCO. Majestatyczny widok górujących skał i okolicy szczytu wzbudza podziw każdego. Przypuszcza się, że powodem, dla którego skalne bryły znalazły się na szczycie góry była erupcja wulkanu mająca miejsce 4,5 miliona lat temu. Miejsce to jest położone w gminie Tejeda i mieści się niewielkiej odległości od centrum pobliskiego miasta i przez wieki było obiektem kultu pierwotnej, tubylczej ludności. Roque Nublo jest najpopularniejszym celem pieszych wycieczekna Gran Canarii, szczególnie dzięki niesamowitym widokom na górę Tejeda. Wędrówkę najlepiej rozpocząć w Degollada de la Goleta, a następnie wystarczy podążać wyraźnie oznakowanym szlakiem.

Wędruj po wydmach w Maspalomas

Maspalomas jest jedną z największych plaż na Gran Canarii, która słynie przede wszystkim z rozległych wydm, które będąc ikoną wyspy, często zdobią okładki przewodników turystycznych. Wydmy są bardzo delikatnym ekosystemem, więc ich zwiedzanie jest zorganizowane z rozwagą, tak aby zachować ich naturalną formę. Podczas wizyty należy podążać jedną z trzech tras spacerowych. Każda z nich zaczyna się w punkcie informacyjnym w Playa del Inglés.

Zgub się w bujnym Jardín Botánico Viera y Clavijo

Ten ogród botaniczny położony w północno-wschodniej części Gran Canarii udowadnia, że wyspa ta jest o wiele bardziej zielona i barwna, niż się to wydaje. Miejsce to jest domem dla około 500 różnych roślin, które są gatunkami endemicznymi dla Wysp Kanaryjskich i innych wysp makaronezyjskich. Znajduje się tu także wiele odmian kaktusów, sukulentów oraz wielu innych ciekawych okazów importowanej flory. Przy wejściu do ogrodu odwiedzających wita dumne popiersie José de Viera y Clavijo. Ten botanik z Hiszpani był inicjatorem powstania tego miejsca.

Najpiękniejsze miejsca na Gran Canaria – Pueblo Canario

W Las Palmas możemy znaleźć skansen tradycyjnej wioski kanaryjskiej, który znajduje się w południowej części Parque Doramas. Pueblo Canario jest idealnym miejscem do posmakowania lokalnej kultury, muzyki i tańców. Regularnie odbywają się tam występy kanaryjskich ludowych artystów odzianych w tradycyjne stroje. W wiosce mieści się także Museo Néstor, które jest jedną z najważniejszych galerii sztuki w całym mieście.

Zatrać się w uroku Puerto de Mogán

Puerto de Mogán to klimatyczna, pełna wdzięku nadmorska wioska, znajdująca się po południowej stronie wyspy. Miejsce to jest spokojnym schronieniem, idealnym na chwilę romantycznego zapomnienia, dlatego jest chętnie odwiedzana przez młode pary. A to wszystko dzięki swojej kojącej, białej architekturze, pięknym ogrodom oraz przecinającym miejscowość kanałom z uroczymi, wąskimi mostami.

Podziwiaj architekturę Vegueta – najpiekniesze miejsca na Gran Canaria

Vegueta to miasto powstałe w XV w. Jego fascynująca morska przeszłości jest widoczna w charakterystycznej, tradycyjnej hiszpańskiej architekturze otoczonej brukowanymi uliczkami i pięknymi starodawnymi domami. Dziś miasto to jest jedną z najpiękniejszych dzielnic Las Palmas. Odwiedzający mogą podziwiać tutaj różnorodne style architektoniczne, od renesansu po późny gotyk. Spacerując po Plaza de Santa Ana, można zobaczyć główną atrakcję tego miejsca, czyli katedrę Santa Ana. Koniecznie zatrzymaj się w tutejszym Muzeum Sztuki Sakralnej oraz wgaleriisztuki San Martín Centro de Cultura Contemporánea. Możesz tu znaleźć również wiele uznanych restauracji oferujących miejscowe, kanaryjskie tapas, lokalne sery i tradycyjne pata de cerdo.

Sięgnij po niebo w Sioux City

Sioux City to chętnie odwiedzany park rozrywki wzorowany na amerykańskim DzikimZachodzie. Atrakcja jest umiejscowiona w San Maspalomas, niedaleko kurortu San Agustin. Wyjątkowe położenie w kanionie wypełnionym kaktusami jest świetną otoczką dla wielu ekscytujących atrakcji i pokazów. To gwarancja rozrywki dla całej rodziny.

Zobacz film w Moonlight Cinema

Mieszczące się Maspalomas Moonlight Cinema to jedyne w całej Europie kino na otwartym powietrzu działające przez cały czas. Rozsiądź się na luksusowych kanapach i ciesz się znakomitym seansem pod gwiazdami. Fantastyczna obsługa dostępną za naciśnięciem przycisku ugości Cię lokalnymi przekąskami.

Najpiękniejsze miejsca na Gran Canaria – śladami Kolumba w Casa de Colon

Każdy wie, kim jest Krzysztof Kolumb, jednak nie każdy ma świadomość o roli Wysp Kanaryjskich w podróży do Nowego Świata w 1492 r. Porty archipelagu zawsze były ważnym punktem dla ówczesnych żeglarzy, w tym także dla sławnego Kolumba, który podczas swojej słynnej wyprawy zatrzymał się na za zachodniej części wyspy La Gomera, aby zaopatrzyć się w niezbędne do wojaży zapasy i żywność. Jeśli jesteś fanem historii i chcesz lepiej poznać postać Krzysztofa Kolumba, odwiedź Casa de Colón. Możesz tu obejrzeć modele trzech statków wchodzących w skład floty podróżnika i dowiedzieć się więcej na temat jego eskapady.

Poznaj Stare Miasto w Terorze

Teror kryje w sobie jeden z największych skarbów wyspy. Ta położona w samym sercu Gran Canarii miejscowośćjest domem uroczychuliczek pełnych lokalnej architektury z charakterystycznymiwiszącymibalkonami. Wędrując ulicami miasta, natrafisz na bazylikę de Nuestra Señora del Pino powstałą w XVIII wieku. Świątynia ta jest popularnym miejscem pielgrzymek mieszkańców Wyspach Kanaryjskich i perłą hiszpańskiej, kolonialnej architektury klasycystycznej.

Zanurz się w piaskach plaży Las Canteras

W samej stolicy wyspy znajduje się niekończąca się plaża z zaskakującym i barwnym dnem morskim, otoczona piękną barierą z naturalnego kamienia i koralowca. Tętniąca życiem plaża miejska Las Canteras jest równie pełna życia jak całe Las Palmas – nie przegap tego miejsca podczas wizyty w stolicy Gran Canarii.

Poczuj bryzę Puerto de las Nieves

Jest to idealne miejsce, aby zwolnić tempo swojej podróży i cieszyć się chwilą. Nie bez powodu Puerto de la Nieves jest ulubionym miejscem wypadu dla wielu wyspiarzy. Urocze kawiarnie w pobliżu kameralnego portu ukryte są obok niesamowitego klifu, który wraz z zachodzącym słońcem maluje piękny obraz każdego dnia. Puerto de la Nieves to spokojna rybacka wioska, dlatego warto tu przyjechać, aby się wyciszyć.

Najpiękniejsze miejsca na Gran Canaria – wąwóz Guayadeque

Wąwóz ten to niewielki, naturalny klejnot, który znajduje się w dwóch miejscowościach – Ingenio oraz Agüimes. Szlak wąwozu skryty pod palmami zaprowadzi nas do pobliskich wielokulturowych miasteczek. Guayadeque znajduje się na południu wyspy. Malownicza trasa o długości prawie 15 km będzie idealnym miejscem do cieszenia się krajobrazem centralnej części wyspy.

Poprzedni

Gran Canaria z dzieckiem – atrakcje i porady

Kaldera Las Canadas(Caldera Las Cańadas)

Następny

Dodaj komentarz