Mirador de Morro Velosa – najpiękniejszy punkt widokowy na Fuerteventurze

Korektor: Asia Tagi , , ,

Fuerteventura znana jest wszystkim jako idealne miejsce na spędzenie najlepszych wakacji w życiu. Nie da się ukryć, że każdy z nas ceni sobie Fuerteventurę nie tylko ze względu na przepiękną przyrodę i bajeczne plaże. Wyspa ta jest również doceniania ze względu na pełne uroku i tajemniczości miejsca. Jednym z nich jest właśnie Mirador de Morro Velosa, znany jako najpiękniejszy punkt widokowy na Fuerteventurze. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się do punktu widokowego Mirador de Morro Velosa?

Wielu turystów zastanawia się jak dostać się do tego wyjątkowego punktu, jakim jest Mirador de Morro Velosa. Znajduje się on w zachodniej części wyspy, jednak ze względu na jej nieduże rozmiary, dojazd do niego z lotniska nie zajmie nam zbyt długo. Port lotniczy znajduje się we wschodniej części Fuertaventury, dokładnie w jej środkowej części. Z lotniska do wspomnianego już punktu widokowego mamy do pokonania około 27 kilometrów. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie auta z lotniskowej wypożyczalni, gdyż komunikacją miejską niestety tam nie dotrzemy. W pierwszej kolejności z lotniska kierujemy się na drogę FV-2, która jest autostradą. Na wysokości Costa de Antigua należy wybrać zjazd w drogę międzymiastową FV-413, a następnie FV-416, która doprowadzi nas wprost na parking pod punkt widokowy.

Godziny otwarcia punktu widokowego

Kiedy najlepiej wybrać się na punkt widokowy? Okazuje się, że turyści muszą dopasować się do godzin otwarcia. Mimo że rzadko się to zdarza, ten wyjątkowy punkt na Fuerteventurze działa w określonych godzinach, a także w określonych dniach tygodnia. Nie ma co jechać tam zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek, gdyż punkt jest zamknięty. Działa on jedynie od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00. Warto więc tak zaplanować zwiedzanie wyspy, by właśnie w tym okresie pojawić się w punkcie widokowym.

Co zobaczyć, będąc na punkcie widokowym?

Mirador de Morro Velosa został zaprojektowany przez Cesara Marinque. To właśnie nazwisko sławnego artysty sprawia, że turyści przybywają tu z ogromnymi nadziejami. Punkt ten to niezwykle przestronne pomieszczenie pokaźnych rozmiarów, w którym znajduje się kawiarnia, a także inne niespodzianki. Będąc w tym miejscu, turyści nie mogą pominąć muzeum, w którym można zapoznać się z historią, a także różnorodnymi zjawiskami geologicznymi. Kolejno nie sposób pominąć pięknego tarasu widokowego, z którego zza ogromnych szyb można podziwiać panoramę całej wyspy. Obok niego znajduje się również taras zewnętrzny, gdzie można napawać się widokami wyspy na świeżym powietrzu. Wszystko to sprawia, że punkt widokowy uchodzi za jeden z najpiękniejszych na świecie.

Na jakiej wysokości znajduje się punkt widokowy Mirador de Morro Velosa?

Dzięki punktowi widokowemu, można zobaczyć i podziwiać całą panoramę wyspy Fuerteventura. Na jakiej wysokości więc znajduje się ten punkt? Otóż punkt widokowy wznosi się na wysokości 668 metrów nad poziomem morza. To właśnie dzięki temu podróżni mogą podziwiać nawet najbardziej odległe zakątki wyspy. Oczywiście, warto wziąć pod uwagę, że nieco mogą nam w tym przeszkodzić warunki pogodowe. Wybierając się więc na punkt widokowy, warto dzień wcześniej sprawdzić, czy pogoda będzie słoneczna, a jakość powietrza dobra i przejrzysta.

Restauracja i ceny w punkcie widokowym Mirador de Morro Velosa

Okazuje się, że w przeciwieństwie do wielu innych atrakcji wyspy, wstęp na punkt widokowy jest całkowicie bezpłatny, co zachęca jeszcze większe grupy turystów. Wspomnieliśmy także, że znajduje się tam restauracja. Z powodzeniem będziecie mogli więc zjeść tam posiłek, czy także napić się kawy lub herbaty. Ceny w restauracji nie powinny zbytnio nadwerężyć Waszego budżetu. Bez wątpienia jednak przyjemnie będzie się rozkoszować posiłkiem czy napojem, jednocześnie mając przed sobą panoramiczny widok przepięknej Fuerteventury.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

La Oliva – jak dojechać, zwiedzanie i atrakcje

Betancuria – najpiękniejsze miasteczko Fuerteventury, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz