Najbardziej instagramowe miejsca na Fuerteventurze

Korektor: Klaudia Tagi

Wybierasz się na Fuerteventurę? To naprawdę niesamowita wyspa, na której poczujesz się jak w raju. Czeka na Ciebie prawdziwa moc atrakcji – dlaczego jednak nie uwiecznić wspomnień na zdjęciach? Pozwoli Ci to zachować je na dłużej, a także podzielić się nimi z bliskimi Ci ludźmi – na przykład na Instagramie. Dziś omówimy kilka miejsc, które wręcz proszą się o uwiecznienie na zdjęciu – i wrzuceniu tego zdjęcia na Instagrama. Oto kilka najciekawszych dla fotografów miejsc na Fuerteventurze!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Miejsca na Fuerteventurze, gdzie zrobisz najlepsze zdjęcia i rolki

Zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na Fuerteventurze, aby wykonać kilka naprawdę niezapomnianych zdjęć? Takich, którymi bez wstydu będziesz mógł podzielić się na Instagramie. Nawet ze znajomymi, którzy wyjeżdżają na bardzo drogie wczasy? Na szczęście dostępnych opcji jest bardzo wiele. Począwszy od niesamowitych widoków, jakie oferuje wyspa Lobos, po możliwość obserwacji cudownych krajobrazów Fuerteventury z punktu widokowego przy plaży w Cofete. Oto kilka możliwości, dzięki którym zyskasz nie tylko cudowne wspomnienia, ale mnóstwo udanych fotek na Instagrama. 

Wydmy Corralejo

Wydmy Corralejo to miejsce, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Dlaczego? Ponieważ oferują one zdecydowanie jedne z najpiękniejszych widoków na całej wyspie. Zapewniają także doskonałe warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby puszczać tu latawce, czy po prostu cieszyć się ciszą i spokojem, jakie zapewnia to niebiańskie wręcz miejsce. Wydmy Corralejo kryją w sobie coś naprawdę magicznego – i przyznaje to każdy, kto choć raz je odwiedził. 

Popcorn Beach

Poprawna nazwa tej plaży to zasadniczo plaża El Hierro. Niemniej jednak, bardzo szybko zyskała ona sławę jako “Popcorn Beach”, czyli popcornowa plaża. A co konkretnie sprawiło, że miejscu temu nadano tak charakterystyczną ksywkę? Wszystko ze względu bardzo nietypowego kształtu tutejszych ziarenek piasku – po przybyciu na miejsce z pewnością Ty również stwierdzisz, że przypomina on popcorn. Wszystko to za sprawą glonów wapiennych, znanych jako rodolity, Oczywiście nie należy chyba nikomu tłumaczyć, że taki “popcorn” nie nadaje się do spożycia. Ale jako miejsce warte odwiedzenia i uwiecznienia na zdjęcia Popcorn Beach sprawdza się doskonale.

Wąwóz oraz łuk Las Penitas

Barranco y Arco de las Peñitas to zdecydowanie jedno z najlepiej znanych miejsc na Fuerteventurze. Ten cudowny obszar znajduje się na terenie Parku Wiejskiego Betancurii. Graniczy z dwiema miejscowościami, które zdecydowanie warto odwiedzić: Ajuy oraz Betancuria. Czym okolice te przyciągają tak wielu turystów? W dużej mierze właśnie tym, jak bardzo odmienne są od standardowych, plażystych krajobrazów regionu. Można tu zrobić kilka naprawdę niesamowitych fotografii, gdyż jest to jedno z tych miejsc, gdzie Fuerteventura ujawnia prawdziwą moc swojego piękna. Pamiętaj jednak aby wybierając się, by zobaczyć wąwóz i łuk Las Penitas koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie.

Podróżniczka cieszy się pięknym widokiem na Betancurię, selektywne skupienie, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania., licencja: shutterstock/By natakontur
Podróżniczka cieszy się pięknym widokiem na Betancurię, selektywne skupienie, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania., licencja: shutterstock/By natakontur

Wyspa Lobos

Kolejnym bardzo interesujących miejscem, które przy okazji świetnie prezentuje się na zdjęciach z Instagrama jest Wyspa Lobos. Co prawda jak wskazuje sama nazwa nie leży ona bezpośrednio na wyspie Fuerteventura, niemniej znajduje się w jej najbliższych okolicach i stanowi tak kuszącą atrakcję, że mimo wszystko postanowiliśmy uwzględnić ją w tym zestawieniu. Wyspa Lobos zaprasza i zaskakuje nie tylko niezwykle czystą, wręcz krystaliczną wodą, ale także przepięknymi wulkanicznymi okolicami. Stanowi ona idealne miejsce nie tylko na samodzielną wyprawę, ale również wycieczkę razem z  dziećmi.

Plaża w Cofete wraz z punktem widokowym

Wcześniej wspominaliśmy już kilkukrotnie, że Fuerteventura (podobnie zresztą, jak całe Wyspy Kanaryjskie) przyciąga uwagę turystów swoimi niesamowitymi plażami, aczkolwiek jest to dość oczywista wiedza. Kolejna atrakcja, jaką omówimy także jest plaża, niemniej nieco różni się od opisywanych powyżej. Przede wszystkim – dotarcie do niej nie jest wcale łatwe, a to dlatego, ze prowadzi do niej licząca aż 8 km droga gruntowa. 

Każdy jednak, kto choć raz miał okazję dotrzeć w to miejsce zgodnie przyznaje, że było warto. Jest to bowiem naprawdę zachwycająca swoim urokiem  dzika plaża, a dodatkową atrakcję stanowi punkt widokowy, z którego podziwiać można okoliczne widoki. Punkt widokowy i plaża w Cofete to zdecydowanie miejsca, które będąc na wyspie Fuerteventura warto zobaczyć chociaż raz  Naprawdę trudno o bardziej instagramowe miejsca na Fuerteventurze.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze znajdziesz na: https://wyspy-kanaryjskie.pl/najpiekniejsze-plaze-na-fuerteventura/

Wschody i zachody słońca

Niezależnie, gdzie znajdujesz się na Fuertaventurze, cieszyć się będziesz mógł naprawdę niesamowitymi wschodami i zachodami słońca. Dlaczego więc nie wyciągnąć telefonu, lub aparatu i nie porobić kilku zdjęć? W świetle pierwszych, czy też ostatnich promieni słońca świetnie prezentować się będzie zarówno Popcorn Beach, jak i inne plaże tej niesamowitej wyspy. Wystarczy jedynie odrobina samozaparcia, a być może uda Ci się uchwycić coś naprawdę niesamowitego. Wschody i zachody słońca tak piękne, jak być może nigd wcześniej nie widziałęś

Potęga Oceanu – sfotografuj piękne fale

Skoro jednak już o plażach mowa, to trudno nie wspomnieć o jednej z najpiękniejszych atrakcji, jakie oferuje Fuerteventura. Możliwość obserwacji potężnych, oceanicznych fal to atrakcja, która zapiera dech w piersiach – a przecież nie musisz przestawać na samej obserwacji. Piękno i potęgę oceanu możesz sfotografować i uwiecznić na przykład na Instagramie – Twoi znajomi z pewnością będą pod wrażeniem.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Lanzarote: Park Narodowy Timanfaya zwiedzanie

Wulkan Cumbre Vieja i zwiedzanie Parku Narodowego

Następny

Dodaj komentarz