Muzea na Fuerteventura, które musisz zwiedzić

Korektor: Klaudia Tagi , ,

Fuerteventura to cudowna wyspa, która kojarzona jest z gorącym klimatem. Te hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie chętnie odwiedzane są przez Polaków, którzy planują tam urlop wypoczynkowy. Oprócz leżenia na plaży, można poznać również tamtejsze muzea, które są w stanie dostarczyć niesamowitych wrażeń. Tym bardziej, że dzięki temu będzie można bliżej poznać tamtejszą kulturę. Jakie muzea trzeba tam poznać? Co oferują muzea na Fuerteventurze?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kompleks dziedzictwa kulturowego Ampuyenta

Właściwie należy powiedzieć, że jest to miasteczko, które doskonale pokazuje dawną historie tego regionu. Aby odkryć Complejo Cultural Patrimonial de La Ampuyenta, należy udać się do centralnej części wyspy. Przy okazji warto dodać, że przylatując tu na wakacje, warto wynająć samochód, aby dotarcie w te najważniejsze miejsca nie sprawiało problemu.

Dookoła tej malutkiej miejscowości można odkryć figury, które mocno przypominają to, co można znaleźć na Wyspie Wielkanocnej. Łatwo je zauważyć pośród nielicznie występujących tutaj zabudowań. Oprócz tego, w kompleksie bardzo ważne są:

  • Hospitalito – tutejsza lecznicza, która pochodzi z XIX w.,
  • Casa de Fray Andresito – tutaj urodził się Andrésa Filomeno García Acosta, franciszkanin, który został ogłoszony Sługą Bożym przez Jana Pawła II;
  • Casa Doctor Mena – w domu tym urodził się Tomas Mena, który był twórcą wspomnianej wyżej lecznicy.

Coś dla łakomczuchów – Muzeum Sera Majorero

Należy udać się w kierunku Atniguy, aby móc zobaczyć muzea dedykowane dla wszystkich łakomczuchów. Już na samym wejściu czeka na wszystkich wiatrak, który można poznać od środka. Jest to nie lada atrakcja dla dzieci, które często nawet nie wiedzą z czego tak naprawdę składa się mechanizm wiatraka. Idąc dalej, mijając po drodze ogromną ilość kaktusów, będzie można zobaczyć na czym polega produkcja koziego sera. Jest to jeden z najważniejszych przysmaków na wyspie.

Co prawda, ser jest tutaj głównym bohaterem, to w muzeum będzie można też dowiedzieć się sporo na temat flory i fauny wyspy, która jest tu odmienna od tego, co na co dzień można spotkać w Polsce. Na samym końcu nie można zapomnieć o zakupie pamiątek, czyli oryginalnych serów majorero. Grupy zorganizowane mają możliwość zamówienia specjalnego pokazu połączonego z degustacją win.

Muzeum Ziarna La Cilla

W północnej części Fuerteventury, dokładnie w miejscowości La Oliva można znaleźć budynek, gdzie mieści się kolejne bardzo ciekawe muzeum. Trzeba przyznać, że patrząc na to miejsce z zewnątrz, gdyby nie właściwe tablice, można by się nie domyśleć, iż jest tutaj placówka muzealna, która opowiada o ziarnach. Każda osoba ma okazję do tego, aby przekonać się, że w dawnych czasach rolnictwo miało ogromne znaczenie dla wyspy. W ten sposób każda osoba będzie w stanie tak naprawdę docenić pracę rolników. Uwaga! Istnieje nawet możliwość wzięcia udziału w specjalnym pokazie. Dzięki pokazowi będzie można na własnej skórze przekonać się, że oddzielenie ziarna od kłosów wcale nie jest tak łatwą pracą.

Latarnia Morska w Toston

Bardzo blisko Muzeum Ziarna, ale nie w tej samej miejscowości tylko w El Cotillo, znajduje się aktywna do dnia dzisiejszego latarnia. To doskonała okazja do tego, aby poznać nie tylko latarnię, ale miejscowość, która głównie związana jest z rybołówstwem.Została ona uruchomiona w 1897 roku i działa do dnia dzisiejszego. Jest to bardzo charakterystyczna budowla, która została pomalowana w czerwono-białe pasy. Cała latarnia ma aż 30 metrów wysokości. To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na wyspie. Będąc tutaj warto odwiedzić tutejsze restauracje, które słyną z niesamowitych dań z owocami morza.

Ekomuzeum La Alcología

Fuerteventura kojarzona jest przede wszystkim z prężnie działającymi kurortami turystycznymi i bogatymi hotelami. Udając się do Ekomuzeum La Alcologia będzie można poznać nieco inną twarz tej wyspy. Będąc tutaj spotkać można aż siedem domów, które dobitnie pokazują, że wyspa to tak naprawdę w dużej części wieś i tak powinno się ją kojarzyć, w pozytywnym znaczeniu. Te siedem domostw pokazuje tradycyjne życie wiejskie, które może przypaść do gustu najmłodszym turystom. W trakcie zwiedzania będzie można zobaczyć jak odbywa się mielenie w młynie, wypiek chleba. Jest tutaj także organizowany pokaz wyrobu sera. Będzie można również podpatrzeć pracę tkaczy i garncarzy.

Muzeum Soli

Coś dla dużych i dla małych, czyli miejsce, które pozwoli przekonać się, że proces pozyskania soli morskiej goszczącej również na polskich stołach, wcale nie jest tak łatwym procesem. Miejsce można znaleźć obok Caleta de Fuste, gdzie wiele lat temu stworzono pierwsze saliny. Już z daleka można dostrzec charakterystyczne, bielone budynki. Niech nikogo nie przerazi szkielet wieloryba, który wita wszystkich podróżnych na samym wejściu. Muzeum podzielone jest na dwie części. Wewnątrz można podziwiać m.in. różne tablice multimedialne, które odnoszą się do produkcji soli. Na zewnątrz można urządzić sobie spacer pośród salin. Odjeżdżając nie można zapomnieć o zakupie soli, która stanie się nie lada pamiątką.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Latarnia Morska La Entallada – odkryj miejsce najbliżej Afryki

Odwiedź Muzeum Etnograficzne Tanit na Lanzarote

Następny

Dodaj komentarz