Szpitale na Lanzarote – gdzie szukać pomocy?

Korektor: Klaudia Tagi , ,

Lanzarote to wyspa na Ocenie Atlantyckim, która zaliczana jest do jednych z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jednak jest to na tyle egzotyczne miejsce, że wiele osób zastanawia się, jak wygląda pomoc medyczna, w razie niespodziewanego zdarzenia. Czy na wyspie jest szpital? Czy warto posiadać ubezpieczenie zdrowotne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pomoc medyczna na wakacjach

Wakacje Lanzarote mogą obfitować w niespodziewane zdarzenia, jak każde inne miejsce wakacyjne. Szpitale Lanzarote to miejsca, gdzie możemy szukać pomocy medycznej, podczas pobytu na wyspie. W punktach medycznych pracuje wykwalifikowany personel. Pielęgniarki, sanitariusze, asystenci, a przede wszystkim lekarze dbają o zdrowie i życie swoich pacjentów. W zależności od konkretnego przypadku wykonywane są konsultacje ogólne bądź specjalistyczne, których zadaniem jest odnalezienie przyczyny bądź wyeliminowanie zagrożenia medycznego.

Jednym z najbardziej popularnych obiektów medycznych na wyspie jest Hospital General de Lanzarote. To jeden z największych szpitali, który cieszy się doskonałą reputacją. Warto jednak zaznaczyć, że jest to szpital prywatny. Korzystając z jego usług, możemy liczyć na najwyższą klasę i kompetencje. Obiekt medyczny wyposażony jest w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, sale zabiegowe i operacyjne. Dzięki temu jest on w stanie zapewnić opiekę medyczną nawet w najcięższych przypadkach. 

Złamanie kończyn na wakacjach

Będąc na wakacjach, bardzo często dochodzi do złamania kończyn. Chwila nieuwagi wystarczy, by złamać rękę czy nogę. W zależności od stopnia złamania lekarz specjalista nastawia złamaną kończynę, a następnie umieszcza ją w stabilizatorze bądź gipsie. Na Lanzarote to częsta przypadłość wśród turystów, na których czeka niezliczona ilość atrakcji, takich jak np. sporty wodne czy gry zespołowe. 

Pilna pomoc medyczna Lanzarote

Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia zdrowotnego, z całą pewnością koszty leczenia Lanzarote będą spore. Jeśli sytuacja, w której się znaleźliśmy, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla naszego życia, możemy wykonać połączenie telefoniczne do rejestracji medycznej, która znajduje się w szpitalu, celem ustalenia kwot za interesujące nas usługi medyczne. Takie rozwiązanie sprawi, że bez trudu uda nam się oszacować, czy jesteśmy w stanie samodzielnie pokryć koszty leczenia na wyspie Lanzarote. 

Zdecydowanie najbardziej korzystną opcją jest wykupienie przed podróżą właściwej polisy, która oferuje doskonałej jakości ubezpieczenie zdrowotne. Znajdując się w takim położeniu, nie musimy obawiać się o żadne niekontrolowane wydarzenia, które mogą mieć miejsce podczas pobytu na wyspie. Co więcej, jeśli na hiszpański archipelag wybieramy się z dziećmi, jest to niezwykle udany pomysł na zapewnienie całkowitego bezpieczeństwo dla swoich podopiecznych. 

Szpitale Lanzarote a karta EKUZ w Hiszpanii

Jednym z najbardziej popularnych form zabezpieczenia się wśród turystów jest karta EKUZ. To dokument, który umożliwia nam skorzystanie z usług medycznych miejscowej służby zdrowia. Na podstawie takiej karty turysta ma prawo do skorzystania z pomocy lekarskiej, na ogólnych zasadach obowiązujących w Hiszpanii. Z całą pewnością EKUZ obowiązuje także na Wyspach Kanaryjskich, a więc na Lanzarote. Jednak warto mieć na uwadze, że karta nie obejmuje niektórych zabiegów czy usług medycznych. Do tego grona zaliczyć należy np. usługi stomatologiczne. 

Zadbaj o wysoki poziom bezpieczeństwa dla siebie i swoich bliskich, i ciesz się z wymarzonych wakacji na Lanzarote każdego dnia. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Gran Canaria szpitale – gdzie szukać pomocy medycznej?

Szpitale i placówki medyczne na Teneryfie

Następny

Dodaj komentarz