Szpitale i placówki medyczne na Teneryfie

Tagi ,

Dobrej jakości opieka medyczna jest dostępna w wielu szpitalach, klinikach i centrach medycznych na Wyspach Kanaryjskich. Na Teneryfie także znajduje się wiele opcji dostępnych dla wczasowiczów, jeśli potrzebujesz nagłej pomocy medycznej. Jak wygląda opieka medyczna na Teneryfie? Gdzie szukać nagłej pomocy lekarskiej? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje na Teneryfie – pomoc medyczna

Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) umożliwia wszystkim mieszkańcom Unii Europejskiej dostęp do państwowej opieki zdrowotnej po niższych kosztach lub całkowicie bezpłatnie. O kartę można ubiegać się w Polsce bezpłatnie, przed wyjazdem za granicę. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów ubezpieczeniowych wraz z kartą EKUZ.

Wiele ośrodków medycznych korzysta z usług lekarzy mówiących w innych językach, szpitale państwowe zapewniają usługi tłumaczeniowe, natomiast szpitale prywatne oferują również pomoc tłumaczy. 

Niektórzy turyści przylatują na Teneryfę ze względu na jej walory lecznicze. Dotyczy się to zwłaszcza gości przybywający z najzimniejszych regionów Europy, którzy szukają ulgi w dolegliwościach takich jak na przykład zapalenie stawów. Spędzenie czasu na słońcu i relaks w ciepłym oceanie może zdziałać cuda dla Twojego zdrowia.

Szpitale na Teneryfie

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych szpitali na Teneryfie:

  • Hospital Universitario Hospiten Bellevue, C/ Alemania 6, 38400 Puerto de La Cruz, +34 922 383551.
  • Hospital Costa Adeje, Urb. San Eugenio, 38660 Adeje. + 34 922 752626.
  • Hospiten Tamaragua, Calle Agustín de Bethencourt 30, 38400 Puerto de la Cruz. + 34 922 380512.
  • Hospiten Sur, Playa de las Américas, 38660 Arona. +34 922 750022. 
  • Hospiten Rambla, Rambla General Franco 115, 38001 Santa Cruz, + 35 922 291600.

Koszty leczenia na Teneryfie

Zasadniczo istnieją 3 sposoby uzyskania ubezpieczenia medycznego na Teneryfie:

  • Opieka medyczna w ramach hiszpańskiego krajowego systemu opieki zdrowotnej. Jest to opcja dostępna tylko dla osób spoza Hiszpanii. W pewnych okolicznościach, takich jak posiadanie umowy o pracę lub bycie odpowiednio zarejestrowanym jako osoba samozatrudniona lub bezrobotna. Warunkiem jest jednak posiadanie prawa wynikającego z poprzedniego zatrudnienia lub posiadanie uprawnień emerytalnych w Hiszpanii.
  • Wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego (lub ubezpieczenia podróżnego dla osób przyjeżdżających na krótki okres). Przed zakupieniem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, należy zapoznać się z warunkami i umową. Aby upewnić się, że oferowana oferta jest odpowiednia dla Ciebie i Twojej rodziny.
  • Karta EKUZ (lub kartę GHIC dla obywateli Wielkiej Brytanii). Jeśli jesteś obywatelem UE lub rezydentem UE, EKUZ umożliwia korzystanie z opłacanej przez państwo opieki zdrowotnej w dowolnym innym kraju UE. Obowiązuje także w Norwegii, Islandii, Szwajcarii oraz Liechtensteinie. EKUZ zapewnia taki sam poziom opieki zdrowotnej, jak obywatelom swojego kraju. W wielu przypadkach oznacza to, że otrzymasz bezpłatną opiekę zdrowotną.

Jeśli nie posiadasz karty EKUZ, będziesz musiał zapłacić za wszelkie koszty medyczne z góry. Następnie możesz poprosić o ich zwrot w swoim kraju. Należy pamiętać także, że EKUZ nie obejmuje również konkretnego leczenia ani opieki dentystycznej (z wyjątkiem ekstrakcji w nagłych wypadkach). Co więcej, karta ta nie jest ważna w prywatnych ośrodkach medycznych. Będziesz więc musiał zapłacić za wszelką pomoc medyczną z własnej kieszeni. Ewentualnie, jeśli Twój ubezpieczyciel wskaże placówkę prywatną musisz przedstawić dowód posiadania wcześniej wykupionego prywatnego ubezpieczenia medycznego.

Ubezpieczenie na wakacje

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na ośnieżone stoki, czy na piękne plaże, wyjazd za granicę to ekscytujące doświadczenie. Podczas wymarzonych wakacji może Ci się przydarzyć wypadek, dlatego też warto przed podróżą zakupić polisę ubezpieczeniową, która zapewni Ci spokój ducha podczas wyjazdu. Przed jakąkolwiek podróżą, w tym do Hiszpanii i na Teneryfę zdecydowanie polecamy wykupić pełne ubezpieczenie podróżne, aby pokryć wszystkie ewentualne koszty leczenia.

Ubezpieczenie wakacyjne może być wykorzystane do pokrycia kosztów leczenia, odwołania podróży, opóźnień lotów, zagubionego lub skradzionego bagażu oraz odpowiedzialności cywilnej. Do wyboru masz wiele polis, dlatego też niezależnie od tego, czy wybierasz się na rodzinne wakacje, podróż służbową, last minute, czy wylatujesz na przedłużony weekend warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Szpitale na Lanzarote – gdzie szukać pomocy?

Fuerteventura szpitale i placówki medyczne

Następny

Dodaj komentarz