Fuerteventura szpitale i placówki medyczne

Tagi ,

Fuerteventura jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp w sezonie wakacyjnym. Wybierając się tam powinieneś jednak zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, które jest kluczem do udanego wypoczynku. Wobec tego, jak działa opieka zdrowotna na Fuerteventurze i gdzie możesz szukać pomocy?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje na Fuerteventurze

Wakacje na Fuerteventurze mają być dla Ciebie czystą przyjemnością. Jednak nie masz wpływu na bieg wydarzeń. Często z powodu błahego powodu, Twoje zdrowie znacznie się pogorszy, a Ty będziesz wymagał pilnej konsultacji lekarskiej. Beztrosko bawiąc się na plaży Fuerteventura możesz zaprószyć oczy piaskiem, z kolei próbując egzotycznego jedzenia możesz nabawić się problemów żołądkowych. Dobrze więc wiedzieć, jaki lekarz Fuerteventura udzieli Ci pierwszej pomocy i gdzie możesz jej szukać.

Szpitale Fuerteventura

Szpitale Fuerteventura znajdują się najczęściej jedynie w popularnych ośrodkach turystycznych jak Puerto del Rosario. Poniższa lista placówek medycznych, które działają na zasadzie szpitali publicznych powinna Ci pomóc. Gdzie więc możesz szukać opieki medycznej na wyspie? Oto spisz szpitali na Fuerteventura:

  • Fuerteventura General Hospital Virgen de la Peña – to szpital publiczny w Puerto del Rosario. Udziela on pomocy pacjentom w nagłych wypadkach, a także posiada możliwości hospitalizacji. Zgodnie z opinią większości, jest to najlepszy szpital, jaki działa na wyspie.
  • Hospital Parque Fuerteventura – to również szpital kliniczny w Puerto del Rosario. Podobnie jak w poprzednim wypadku, możesz szukać tu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a także skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
  • Rosario Hospital Fuerteventura – jak sama nazwa wskazuje, ten szpital również znajduje się w Puerto del Rosario. Jest to szpital publiczny, więc możesz zgłosić się do niego z kartą EKUZ. Przyjmuje on pacjentów w nagłych wypadkach, a także gwarantuje możliwość hospitalizacji.

Znając dostępne placówki, możesz poczuć się bezpieczniej podczas wymarzonych wakacji na Fuerteventura.

Pierwsza pomoc Fuerteventura

Jeśli potrzebujesz nagłej pomocy medycznej, wówczas udaj się prosto do szpitala. Pamiętaj jednak, że pierwsza pomoc Fuerteventura obowiązuje Cię wtedy, kiedy Twój stan zdrowia wskazuje na zagrożenie życia. W przeciwnym wypadku, szpital może odmówić przyjęcia. W sytuacji nagłego wypadku, zawsze możesz zadzwonić także pod numer alarmowy. Jeśli Twój stan jest stabilny i faktycznie nie wymagasz nagłej opieki, wówczas możesz zostać odesłany do prywatnej kliniki. W tym przypadku karta EKUZ nie znajduje zastosowania.

Pomoc medyczna Fuerteventura

Pomoc medyczna Fuerteventura stoi na wysokim poziomie. Faktem jest, że dostęp do publicznych placówek jest mocno ograniczony – znajdują się one głównie w Puerto del Rosario. Niemniej jednak nie brakuje specjalistów z różnych dziedzin, a także specjalistycznego sprzętu medycznego. Szpitale są świetnie wyposażone, a pierwsza pomoc medyczna bez problemu zostanie Ci udzielona.

Ubezpieczenie na wakacje

Wybierając się na wakacje na Fuerteventura, rozważ zakup dodatkowego ubezpieczenia. Niestety, ale może zdarzyć się tak, że będziesz musiał skorzystać z prywatnej kliniki, a karta EKUZ nie pokrywa kosztów takiego leczenia, czy nawet kosztów wizyty lekarskiej. Ubezpieczenie na wakacje może więc uchronić Cię przed dość wysokim rachunkiem ze szpitala. Takie ubezpieczenie wykupujesz jedynie na czas pobytu za granicą. W wielu przypadkach jest ono dość tanie. Może jednak okazać się wyjątkowo przydatne, a Ty będziesz mógł ubiegać się o zwrot kosztów ewentualnego leczenia.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Szpitale i placówki medyczne na Teneryfie

Obserwacja wielorybów na Teneryfie

Następny

Dodaj komentarz