Obserwacja wielorybów na Teneryfie

, Tagi , , ,

Teneryfa to jedno z ulubionych miejsc na wakacje nie tylko przez Polaków, ale także przez turystów z całego świata. Ta wiecznie słoneczna i pogodna wyspa ma niezwykle wiele do zaoferowania. Oczywiście najwięcej osób wybiera sie na Teneryfę głównie po to, by przeżyć tam niezapomnianą przygodę. To właśnie na tej, malowniczej wyspie można cieszyć się dostępem do najpiękniejszych plaż i ciepłych wód oceanicznych. Można tam także świetnie się bawić w licznych klubach oraz zwiedzać malownicze miasteczka. Jednocześnie musisz wiedzieć, że będąc na Teneryfie, możesz także nieco bliżej przyjrzeć się majestatycznym wielorybom. Co musisz o nich wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wieloryby – występowanie

Wieloryby to prawdziwie majestatyczne stworzenia. Są one nie tylko ogromnych rozmiarów, ale ssaki te coraz częściej pojawiają się także w miejscach, które są tłumnie uczęszczane przez turystów. Wiele kurortów turystycznych korzysta z miejsc występowania wielorybów, a następnie organizuje tam oceaniczne safari. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych na przestrzeni ostatnich lat. Istnieje co najmniej kilka miejsc na świecie, gdzie wciąż możesz oglądać te ssaki w naturalnym środowisku. Niekiedy, możesz nawet obserwować je z minimalnej odległości i cieszyć się ich bliskością.

Musisz wiedzieć, że wieloryby występują w praktycznie każdym oceanie. Niekiedy, są one w stanie podpłynąć niezwykle blisko wybrzeża, by turyści przebywający na wakacjach, mogli w pełni podziwiać ich majestat. Okazuje się również, że wieloryby w niektórych miejscach pojawiają się jedynie sezonowo, a w niektórych występują na stałe. Teneryfa jest właśnie jednym z takich miejsc, gdzie wieloryby bytują przez cały rok. Głównie wynika to z dostępu do ciepłych i łagodnych wód. Jeśli więc spędzasz swoje wakacje na Teneryfie, to nie możesz odmówić sobie atrakcji, jaką jest poznanie wielorybów z bliska!

Grupa płynących wielorybów, licencja: shutterstock/By Can+Daniel+Amirak
Grupa płynących wielorybów, licencja: shutterstock/By Can+Daniel+Amirak

Gdzie zobaczymy wieloryby na Teneryfie?

Obserwacja wielorybów Teneryfa to jedna z największych atrakcji tej rajskiej wyspy. Oczywiście musisz jednak być świadomy tego, że z tej atrakcji nie możesz skorzystać dosłownie w każdej części wyspy. Wieloryby bytują głównie w wodach spokojnych, które nie są wzburzone, a także w wodach o wysokiej temperaturze. W takich warunkach te ssaki czują się zdecydowanie najlepiej Wobec tego, jeśli spędzasz swój czas na Teneryfie, to udaj się do południowej części wyspy.

Największą szansę na zobaczenie wielorybów masz w okolicach  Costa Adeje i Playa de las Americas. Są to niewielkie porty, które zlokalizowane są w południowej części Teneryfy. Ssaki te bytują także w okolicy jednego z najpopularniejszych portów, czyli Puerto Colon. Pamiętaj, że obserwacja wielorybów na Teneryfie jest możliwa przez cały rok – nie ma więc znaczenia, w którym okresie zdecydujesz się tę wyspę odwiedzić.

Obserwacja wielorybów

Obserwacja wielorybów na Teneryfie to jedno z lepszych doświadczeń, na jakie możesz się zdecydować. Nie ukrywajmy – czy może być coś lepszego, niż podziwianie tych majestatycznych, wodnych ssaków w ich naturalnym środowisku? Często wielorybom towarzyszą także radosne delfiny, a wszystko odbywa się w otoczeniu malowniczej scenerii i portów Teneryfy. Takie doświadczenie jest także jedną z piękniejszych atrakcji dla całej rodziny – dzieci mogą się wiele nauczyć podczas obserwacji wodnych ssaków w ich naturalnym środowisku. Oczywiście jest to także wyjątkowa okoliczność od zrobienia pamiątkowych zdjęć i nie tylko.

Pamiętaj, że obserwacja wielorybów na Teneryfie jest atrakcją zorganizowaną. Musisz więc znaleźć odpowiednią instytucję, a następnie zarezerwować odpowiednią wycieczkę. Jest to możliwe przez cały rok. Zorganizowana wycieczka do miejsca bytowania wielorybów zabierze Cię w niesamotna podroż, która pozwoli Ci obserwować te stworzenia w ich naturalnym środowisku. 

Rejs do Los Cristanos

Zgodnie z tym, co zostało już powiedzenie, wieloryby nie występują w każdej części wyspy. Ich naturalnym „regionem” jest Teneryfa południowa. Największe ich skupiska możesz podziwiać w okolicy Los Cristianos. Dopłynięcie tam jest możliwe praktycznie z każdego miejsca wyspy. Jeśli jednak zdecydujesz się na atrakcje zorganizowaną, wówczas będzie to dla Ciebie o wiele lepsze rozwiązanie. Rejs do Los Cristianos Teneryfa to sposób nie tylko na podziwianie niesamowitych widoków, ale także na zbliżenie się do wielorybów oraz delfinów, które własnie w tym regionie czują się najlepiej. Tak naprawdę, wycieczki zorganizowane odbywają się zawsze z okolic Twojego hotelu. Nie ma więc znaczenia, czy przebywasz w Las Americas czy Costa Adeje.

Przyjedzie po Ciebie zorganizowany autokar, który zabierze Cię do portu, skąd wyruszysz w niezapomniany rejs do Los Cristianos. Oczywiście możesz liczyć także na drobny poczęstunek podczas całego rejsu, który dodatkowo umili Ci czas spędzony na morzu. Rejs do Los Cristianos będzie dla Ciebie – a być może także dla Twojej rodziny – jednym z najlepszych doświadczeń, jakie możesz sobie zagwarantować podczas wakacji. Nie zwlekaj więc i zarezerwuj sobie taką wycieczkę już dziś!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Fuerteventura szpitale i placówki medyczne

Wulkany na Lanzarote – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz