Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. To właśnie tam wiecznie świeci słońce, a piękne plaże i krystalicznie czyste wody oceanu zachęcają do beztroskich kąpieli. Jednocześnie archipelag ten jest piękny nie tylko latem. Okazuje się, że coraz większa ilość turystów decyduje się na to, by na Wyspach Kanaryjskich spędzić Sylwestra oraz święta Bożego Narodzenia. Jeśli Ty również masz na to ochotę, to sprawdź, jakie zwyczaje będą tam na Ciebie czekać!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak mieszkańcy Wysp Kanaryjskich obchodzą święta?

W zdecydowanej większości, mieszkańcy Wysp Kanaryjskich są katolikami. Tradycja obchodzenia świąt Bożego Narodzenia dla mieszkańców Wysp jest równie istotna jak dla Ciebie. Jednocześnie niektóre zwyczaje znacznie się różnią od tych, które są Ci już dobrze znane. Przede wszystkim, święta na Wyspach Kanaryjskich spędzisz w towarzystwie pełnego słońca i temperatur rzędu około 25 stopni Celsjusza. Nie doświadczysz śniegu lub przymrozków. Spotkasz się tam także z nieco innymi potrawami, które są serwowane podczas wieczerzy wigilijnej. Dominują przy stole owoce morza, a także tradycyjne dania kuchni kanaryjskiej. Nie brakuje także dobrego alkoholu.

Przygotowania do świąt na Wyspach Kanaryjskich zaczynają się już pod koniec listopada. Od tego momentu na ulicach miast i miasteczek pojawiają się ozdoby i światełka. Prekursorem jest fakt, iż zamiast tradycyjnej choinki, bombki i łańcuchy zawieszane są na palmach. Musisz także wiedzieć, że święta Bożego Narodzenia dla mieszkańców Wysp Kanaryjskich są wyjątkowym okresem w roku. W tym momencie wracają oni do swoich tradycji i korzeni, celebrując tę okazję w towarzystwie najbliższych. Ważne jest także to, że wiele restauracji na wyspach przygotowuje specjalne wieczerze dla turystów. Możesz więc z wyprzedzeniem zarezerwować stolik, a następnie spędzić te święta w towarzystwie innych podróżnych. 

Święta na Kanarach

Święta na Wyspach Kanaryjskich są niesamowitym okresem w roku, który możesz spędzić w otoczeniu niesamowitych krajobrazów i wysokich temperatur. Zabierz ze sobą najbliższych i zdecydujcie się na niesamowite święta na Kanarach. Jest to sposób na to, byście mogli kolekcjonować niezwykłe doświadczenia, przebywając w jednym z najpiękniejszych zakątków na ziemi. Zapoznaj się z podobną, choć nieco odmienną tradycją. Zobacz, w jaki sposób zwykła palma może zastąpić choinkę, a owoce morza inne, tradycyjne potrawy, do których jesteś przyzwyczajony z rodzinnego domu.

Święta na Wyspach Kanaryjskich obchodzi się w sposób huczny i dynamiczny. Nie brakuje tam wspólnego „kolędowania”, wypadów na miasto, czy nawet wspólnych modlitw, które zbliżają do siebie i umacniają w wierze. Nawet jeśli zdecydujesz się na spędzenie tej wieczerzy w jednej z restauracji na Kanarach, to również będziesz mógł poczuć niezapomniany klimat oraz doświadczyć czegoś niezwykłego. Z pewnością święta Bożego Narodzenia na Wyspach Kanaryjskich na długo zapadną Ci w pamięć. Nie rezygnuj z takiej możliwości, a sam się przekonasz, że było warto.

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich

Po świętach Bożego Narodzenia z całą pewnością będziesz chciał przywitać Nowy Rok w unikalny sposób. Jest to teoretycznie jedna z najważniejszych imprez, która jest symbolicznym końcem tego, co złe, a także symbolicznym początkiem tego, co nowe i dobre. Okazuje się, że Sylwester na Wyspach Kanaryjskich może być dla Ciebie jednym z lepszych rozwiązań. Tę imprezę na Kanarach obchodzi się w wyjątkowo huczny i swobodny sposób. Sylwester najczęściej porywa do niezapomnianej zabawy każdą ulicę. Restauracje, kluby i bary są otwarte przez całą noc i czekają na gości. Oni z kolei raczą się kolorowymi drinkami, a także dobrymi przekąskami, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kuchni Wysp Kanaryjskich.

Oczywiście ulice miast i miasteczek rozbłyskują tysiącem kolorowych świateł, a o północy mieszkańcy zwykle przed północą gromadzą się na głównych placach, gdzie wspólnie oczekują na pokaz fajerwerków oraz sztucznych ogni. Możesz im towarzyszyć lub zdecydować się na spędzenie niesamowity Sylwester na Kanarach w jednym z popularnych resortów. Tam również organizowane są przyjęcia i zabawy noworoczne, które gwarantują Ci przede wszystkim niesamowite wspomnienia.

Rajski Sylwester

Sylwester na Wyspach Kanaryjskich, zgodnie z tym, co zostało wspomniane, możesz spędzić w jednym z kultowych resortów, jakie tylko znajdują się na Wyspach Kanaryjskich. Wówczas spędzisz swoją zabawę noworoczną w towarzystwie szumu fal, w basenie z bąbelkami, a także w towarzystwie innych gości. Spraw więc, by ten Nowy Rok był dla Ciebie jeszcze bardziej wyjątkowy i niezapomniany niż poprzedni. Sylwester na Wyspach Kanaryjskich będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem, a co najważniejsze, wcale nie będziesz musiał się martwić o pogodę. Zwykle ostatni dzień grudnia na Wyspach Kanaryjskich jest wyjątkowo ciepły. Nocą temperatury dalej utrzymują się na poziomie około 24 stopni Celsjusza. Z pewnością taka zabawa sylwestrowa na długo zapadnie Ci w pamięć.

Autor: Daria Gajewska

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Najpiękniejsze jeziora na Gran Canarii

Święte miejsca na Wyspach Kanaryjskich

Następny

Dodaj komentarz