Najpiękniejsze jeziora na Gran Canarii

, Korektor: Klaudia Tagi , , ,

Gran Canaria to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych wysp a kanaryjskim archipelagu na Oceanie Atlantyckim. Administracyjne przynależy ona do Hiszpanii, a co sezon jest ona głównym celem dla większości turystów. To właśnie tam podróżni mają szansę wypocząć na niesamowitych plażach, a także przeżyć szaloną i niezapomniają imprezę w poszczególnych klubach. Okazuje się jednak, że warto poświęcić nieco więcej czasu na to, by Gran Canarię zwiedzić również od tej innej strony. Na wyspie znajdują się liczne, zapierające dech w piersiach jeziora. Które z nich można jednak zaliczyć do najpiękniejszych?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jezioro Presa de Chira

Gran Canaria – zwiedzanie wyspy najczęściej prowadza się do tego, by udać się na plażę, a następnie spędzić noc w imprezowym rytmie. Jednocześnie niewielu turystów zdaje sobie sprawę z tego, że Gran Canaria skrywa w sobie prawdziwe i nieokiełznane piękno przyrody, które często jest pomijane. Okazuje się, że jeśli zamierzasz wybrać się na Gran Canarię, to powinieneś na chwilę odpuścić plażowanie i poznać dzikie obszary wyspy, które nie zostały stłumione postępem cywilizacyjnym.

Jednym z nich jest malownicze jezioro Presa de Chira. Znajduje się ono w środkowej części wyspy, na obszarze górzystym, w okolicy niewielkiego miasteczka Lomo de Palma. Jezioro to jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków na Gran Canarii, więc z pewnością nie możesz go pominąć. Warto zacząć od tego, że jezioro Presa de Chira jest jeziorem górskim o krystalicznie czystej, błękitnej wodzie. Znajduje się ono pomiędzy malowniczymi skałami, skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki. Na południowym krańcu jeziora zlokalizowany jest punkt widokowy. Dotarcie do niego nie jest tak proste, jak może Ci się wydawać, jednak z pewnością nie będziesz tego żałować! 

Mirador del Molino – niesamowity widok z skał

Gran Canaria – jeziora – to wciąż temat, który rzadko kiedy przez turystów jest zgłębiany. Jeśli jednak nie masz lęku wysokości i liczysz na widoki, które na długo zapadną Ci w pamięć, to koniecznie odwiedź punkt widokowy Mirador del Molino oraz znajdujące się tuż pod nim jezioro o tej samej nazwie. Mirador del Molino zlokalizowany jest w północno-zachodniej części Gran Canarii. W prosty sposób dojedziesz tam z wioski El Chorillo. Jezioro jest stosunkowo wąskie, długie, z licznymi meandrami i zakolami.

Po dotarciu na miejsce, możesz odnieść wrażenie, że zostało ono wręcz wciśnięte pomiędzy otaczające je skały. Mirador del Molino wyróżnia się głęboki, turkusowym odcieniem wody oraz jednolitą, gładką taflą. Dzięki temu, że jest ono osłaniane przez górskie stoki, może pochwalić się wyjątkowo spokojnymi wodami. Dotarcie do samego jeziora nie jest łatwe. Czeka Cię bowiem dość długa droga pod górę, co faktycznie może być męczące. Jednak tuż po tym, jak staniesz na szczycie, z całą pewnością nie będziesz tego żałować. Rozpościerają się z niego malownicze widoki, a szczyty górskie odbijające się w tafli jeziora tworzą wręcz niesamowity klimat i scenerię. Takich widoków na długo nie będziesz mógł zapomnieć.

Zobacz jezioro Presa Caidero de la Niña

Jeśli już odwiedziłeś jezioro Mirador del Molino, to musisz wiedzieć, że dosłownie kilka kilometrów na zachód, znajdziesz kolejny zbiornik wodny, z którym powinieneś się bliżej zapoznać. Jest nim jezioro Presa Caidero de la Niña. Znajduje się ono przy głównej drodze na Gran Canarii – GC-210 w pobliżu miasteczka Las Tabladas. Jest to niesamowity zbiornik wodny rozciągający się od wschodu na zachód. To właśnie we wschodniej części, będziesz mógł podziwiać urokliwy, zabytkowy zamek – La Casa Vieja. Jest to także jeden z lepszych punktów widokowych zarówno na samo jezioro jak i na otaczające go szczyty górskie. Samo jezioro Presa Caidero de la Niña również jest typem zbiornika górskiego. Krystalicznie czyste wody świetnie kontrastują z ciemnobrązowymi zboczami masywów górskich. Oczywiście dostęp do tego jeziora jest znacznie łatwiejszy, a co więcej w sezonie letnim jego wody szybko się nagrzewają. Oznacza to, że będziesz mógł tam korzystać z beztroskich kąpieli w otoczeniu niesamowitej przyrody i natury.

Centro Locero de Lugarejos

Centro Locero de Lugarejos to jedno z bardziej wyjątkowych i niepowtarzalnych miejsc na Gran Canarii. Ten zbiornik wodny zlokalizowany jest w północno-zachodniej części wyspy i jest miejscem, w którym możesz odpocząć i zrelaksować się całkowicie z dala od tłumów turystów i ciekawskich spojrzeń. Jezioro Centro Locero de Lugarejos znajduje się w pobliżu miasteczka Fagajesto, więc nie będziesz miał najmniejszych problemów z tym, by do niego trafić. Miejsce to otaczają tereny zielone, a także liczne ścieżki trekkingowe prowadzące do zbiornika wodnego. Woda ma głęboki, ciemnoniebieski odcień i w sezonie letnim świetnie nadaje się do beztroskich kąpieli. Zabierz ze sobą wystarczającą ilośc napojów i przekąsek, gdyż jezioro to jest całkowicie oddalone od cywilizacji. Możesz się tam rozkoszować błogą ciszą, a także niesamowitą naturą, która będzie Cię otaczać.

Autor: Daria Gajewska

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Fuerteventura: Ruiny farmy La Florida

Święta i sylwester na Wyspach Kanaryjskich

Następny

Dodaj komentarz