Fuerteventura: Ruiny farmy La Florida

Korektor: Klaudia Tagi , , ,

Fuerteventura to jedna z najpopularniejszych wysp w kanaryjskim archipelagu. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość turystów przyjeżdża tam głównie po to, by przeżyć niezapomniane wakacje. To właśnie bowiem na tej wyspie zawsze najwięcej się dzieje. Znajdziesz tam popularne kluby nocne, rajskie plaże, a także cały szereg innych atrakcji, z których podczas swoich wakacji będziesz mógł skorzystać. Jednocześnie Fuerteventura ma także swoją inną, całkowicie odmienną stronę, którą również powinieneś poznać. Wybierz się koniecznie do ruin La Florida – farmy, która skrywa w sobie wyjątkową historię. Co musisz o niej wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Poznaj historię ruin farmy La Florida

Fuerteventura to wyspa, która z pewnością nie kojarzy Ci się z ogromną ilością zabytków. Bardzo prawdopodobne jest to, że tak samo jak większość turystów, planujesz po prostu świetnie się bawić podczas swojego wyjazdu i wypocząć w otoczeniu niesamowitych widoków oraz pięknej przyrody. Jednocześnie, jeśli chcesz poznać tajemnice, jakie ta wyspa skrywa, powinieneś wyjść poza utarte szlaki i udać się do ruin farmy La Florida.

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Fuerteventura skrywa w sobie jakiekolwiek ruiny. Okazuje się bowiem, że nie znajdziesz ich na imprezowym wybrzeżu, czy też w większych miastach. Są one skrzętnie i dokładnie schowane w środkowych częściach wyspy, które dalej pozostają dzikie i niezbadane. Ruiny farmy La Florida są jedną z największych, historycznych atrakcji, którą jednak turyści często pomijają. Znajdują się one bardzo blisko miasteczka Tuineje, a co za tym idzie, nie powinieneś mieć większych problemów z dotarciem na miejsce.

La Florida Fuerteventura to miejsce, w którym możesz przenieść się do przeszłości i poczuć mistyczną magię tego miejsca. La Florida to tak naprawdę pozostałości po dawnej, niewielkiej osadzie. Dziś na tym miejscu znajdują się ruiny dwóch gospodarstw rolnych, które niegdyś tętniły życiem oraz uprawami. Wioska ta dawno temu została całkowicie opuszczona przez stałych mieszkańców. Zdecydowali się oni przenieść na wybrzeże, gdzie panowały znacznie lepsze warunki do uprawy roli. Jednak ruiny farm stale przypominają o istnieniu La Florida. Choć w pobliskiej okolicy nie ma już praktycznie niczego, to jednak w dalszym ciągu jest ona popularnym miejscem wypasu kóz, więc prawdopodobnie na nie natrafisz podczas zwiedzania.

Jak dojechać do La Florida?

La Florida Fuerteventura to ruiny wioski, które są dość dobrze schowane i otoczone majestatycznymi wzgórzami. Jednak nie powinieneś mieć większego problemu z tym, by faktycznie trafić na miejsce. Ruiny zlokalizowane są w południowej części wyspy, blisko miasteczka Tuineje. Znajdują się one w pobliżu dróżki Las Casitas i kilka kilometrów na północ od Casitas de La Florida. Po wschodniej stronie biegnie główna droga na wyspie oznaczona numerem FV-20. Łączy się ona zarówno z głównymi drogami prowadzącymi na północ jak i na południe. Wobec tego, musisz dojechać do drogi FV-20, a następnie kierować się w stronę zjazdu do Tuineje – od północy lub Las Casitas – od południa. La Florida znajduje się mniej więcej w połowie drogi między tymi miasteczkami, więc z pewnością tam trafisz. Uważaj jednak na to, by nie przegapić odpowiedniego zjazdu. Ruiny farmy La Florida nie są zbyt dobrze oznakowane, więc będziesz musiał zachować względną czujność.

La Florida zwiedzanie

La Florida – zwiedzanie nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Tak naprawdę farma jest na wpół zrujnowana więc ciężko tu mówić o okazałych pozostałościach. Obecnie znajdują się tam dwa gospodarstwa, które faktycznie zostały zachowane w dość dobrym stanie. Na gospodarstwie jest także jeden budynek, z którego pozostały już tylko lekko zarysowane ściany. Jeśli podejdziesz do zwiedzania tych ruin z odpowiednim kontekstem historycznym, wówczas może być to dla Ciebie jedno z ciekawszych doświadczeń. Usiądź na chwilę pomiędzy ruinami, przyjrzyj się temu, co pozostało z dawnych gospodarstw. Spróbuj sobie uzmysłowić, jak ciężko pracowali dawniej mieszkańcy Fuerteventury, by móc się utrzymać. Zwiedzanie La Florida to emocjonalne i historyczne przeżycie, którego z pewnością nie pożałujesz.

Inne ważne ruiny na Fuerteventurze

Musisz wiedzieć, że Fuerteventura to wyspa pełna tajemnic. Tak naprawdę, same ruiny farmy La Florida nie są jedyne, z którymi możesz się tam spotkać. Jednymi z ciekawszych miejsc są także ruiny prastarej osady mieszkańców – La Atalayita. Wybierając się na miejsce, na własne oczy przekonasz się jak budowana domostwa układając kamienne bloczki, a także jak wznoszono zagrody dla kóz. Dodatkowo, na bezdrożu w Sicasumbre będziesz również mogł znaleźć ruiny starożytnego, tajemniczego budynku. Zachowała się obecnie jedynie frontowa ściana wraz z wejściem i fragmentem muru. Nikt nigdy nie dowiedział się, kiedy i po co budynek ten został właściwie wzniesiony. Jak więc możesz się przekonać, Fuerteventura to wyspa pełna tajemnic i prawdziwych perełek. Warto, byś wybrał się ich szlakiem i po prostu się z nimi zapoznał.

Autor: Daria Gajewska

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Jameos del Agua – wyjątkowa jaskinia na Lanzarote

Najpiękniejsze jeziora na Gran Canarii

Następny

Dodaj komentarz