Wyspy Kanaryjskie przynależą do Hiszpanii. Ciekawostką jest jednak to, że wyspy, które położone są na archipelagu, oddalone są zaledwie 100 km od wybrzeży Maroka. Może i bliżej im do Afryki, jednak w całości przynależą one do Unii Europejskiej. Turyści planujący zwiedzać te wyspy, muszą wiedzieć, że na ich terenie można znaleźć różne święte miejsca, które są bardzo ważne dla hiszpańskiego narodu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Religia dla Hiszpanów

Hiszpania jest krajem, który wszystkim osobom, bez względu na wyznawaną wiarę, daje pełną swobodę. Najbardziej praktykowany jest tutaj katolicyzm. Żadnej osoby przyjezdnej nie powinny zdziwić pochody, które tak jak np. w Polsce organizowane są w Wielki Tydzień, tak tutaj również mają miejsce. Na terenie całego kraju, jak również na Wyspach Kanaryjskich, znaleźć można wiele miejsc kultu mających ogromne znaczenie dla tutejszych ludzi.

Oprócz katolików, na terenie Hiszpanii można spotkać (w mniejszości) muzułmanów i protestantów. Nie brakuje tutaj także religii hinduskiej oraz hebrajskiej. Każda z tych religii może czuć się swobodnie na terenie kraju. Świadczą o tym indywidualnie zorganizowane miejsca kultu świętych.

Święte Miejsca Fuerteventura

Skoro najpopularniejsze wyznanie w Hiszpanii i na wyspach już jest znane, czas na to, aby przyjrzeć się świętym miejscom. Na Fuerteventura takim miejscem jest Święta Góra Tindaya. Jest to miejsce, które wyróżnia się na tle krajobrazu wyspy. Do dzisiaj ludzie wierzą, że jest to góra licząca 400 metrów wysokości, mogącą zadziwić wszystkich swoimi magicznymi właściwościami. Coś musi być faktycznie na rzeczy, skoro góra znajduje się pod ścisłą ochroną państwa. Wejście na nią możliwe jest tylko po uprzednim uzyskaniu specjalnego pozwolenia.

Jakie są najważniejsze Kościoły Fuerteventura? Na tej liście można znaleźć:

  • piękny kościół na Plaza De Iglesia Corralejo;
  • kościół znajdujący się przy samej plaży La Lajita;
  • kościół umiejscowiony w bliskiej odległości od portu i promenady w Morro Jable.

Z tych właśnie kościołów najczęściej korzystają turyści, którzy decydują się na wypoczynek na Fuerteventura.

Święte miejsca Lanzarote

Kościoły na Lanzarote są piękne. To nie tylko miejsca kultu, lecz także atrakcje turystyczne, gdyż mogą dowodzić kunsztu osób odpowiedzialnych za ich budowę. Wśród najpopularniejszych miejsc znajduje się Iglesia de San Gines. Jest to najbardziej znane miejsce, które można znaleźć w stolicy wyspy. Budowla jest charakterystyczna i można rozpoznać ją po białej wieży górującej nad całą konstrukcją budowlaną. Do budowy tego miejsca wykorzystany został czarny kamień wulkaniczny, który jest czymś normalnym w tych regionach wyspy.

Kościoły i Sanktuaria Gran Canaria

Kościoły Gran Canaria są kolejnym obiektem, którego nie można ominąć.

Do zobaczenia jest Basílica Nuestra Señora del Pino, czyli Bazylika Matki Bożej Sosnowej. Podziwiać można tutaj aż pięć zabytkowych ołtarzy. Do tego na ścianach i suficie dostępne są różnego rodzaju malowidła, które pochodzą z XVIII wieku. Na miejscu znajduje się także Muzeum Matki Bożej Sosnowej. Wśród innych kościołów wymienić można także:

  • katedra w Las Palmas;
  • Iglesia de San Juan Bautista, czyli kościół sw. Jana Chrzciciela;
  • kościół św. Franciszka z Asyżu;
  • kościół San Telmo.

Teneryfa – Święte Miejsca

Jakie kościoły Teneryfa można zaliczyć do najważniejszych? Na pewno jest to Bazylika Matki Bożej w Candelarii. Jest to miejsce, które otaczane jest ogromnym kultem. Pielgrzymują tu osoby z różnych części wyspy. Co ciekawe, jest to miejsce, które zostało ukończone dopiero w 1959 roku.

W La Orotava znajduje się Kościół Niepokalanego Poczęcia, który zaprasza nie tylko na mszę. To właśnie tutaj można znaleźć imponujących rozmiarów, zapierające dech w piersiach tabernakulum. W 1516 roku powstała mała kaplica, która w następnych latach była systematycznie powiększana do rozmiarów, które można podziwiać do dnia dzisiejszego.

Oprócz wyżej wymienionych. w Santa Cruz de Tenerifii dostępny jest również kościół św. Franciszka z Asyżu. Kolejne ważne miejsce kultu dla wszystkich katolików.

La Palma – Sanktuaria

Wyspy Kanaryjskie to naprawdę rozległy archipelag, gdzie do dyspozycji jest wiele miejsc kultów. Część z nich można znaleźć na La Palma Sanktuaria.

Wśród takich najważniejszych kościołów można wymienić m.in. Real Santuario de Nuestra Señora de las Nieves, które znajduje się w Santa Cruz de La Palma. Osoby odpowiedzialne za budowę tego kościoła użyły ogromnych ilości drewna, co również można podziwiać na suficie. Na uwagę zasługuje tutaj ołtarz główny, a także tutejszy ogród z egzotycznymi drzewami. Parroquia Matriz de El Salvador to kolejny kościół katolicki wobec którego nie można przejść obojętnie. Tym bardziej że wyróżnia się on nie tylko swoją budową, ale także wystrojem wnętrz. Znajduje się on w tej samej miejscowości – Santa Cruz de La Palma. Wędrując brzegiem morza, będzie można jego budowlę dostrzec z łatwością. Warto chociaż na chwilę zejść z plaży, przy czym należy jednak pamiętać o stosownym stroju, aby móc na moment zanurzyć się we wnętrzach tego pięknego kościoła i łącząc błogie wrażenia z urokami otaczającej przyrody.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Święta i sylwester na Wyspach Kanaryjskich

Wyspa La Palma – piękna i dzika!

Następny

Dodaj komentarz