Poema del Mar – zobacz niezwykłe oceanarium na Gran Canarii

Tagi , , ,

Coraz więcej z nas poszukuję dla siebie i swoich dzieci niezwykle atrakcyjnych miejsc, które zachwycą i zaciekawią, pozostawiając niezapomniane wspomnienia na długi czas. Akwarium położone w porcie Las Palmas, na Gran Canaria, na stałe wpisało się na listę najciekawszych miejsc świata, pomimo tego, że jest miejscem stosunkowo nowym. Co warto wiedzieć o znanym i lubianym akwarium? Dlaczego wyróżnia się na tle innych akwarium świata?. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Podwodny świat – Poema del Mar

Poema del Mar to niezwykle atrakcyjne oceanarium, które jest stosunkowo młodym obiektem na mapie największy atrakcji świata. Gigantyczna, cylindryczna rafa koralowa, czeka na turystów z najdalszych zakątków, zachwycając swoim rozmiarem, nowoczesną bryłą, jak również bogactwem żyjących zwierząt morskich i roślinnością. Co więcej, na terenie obiektu zastosowano bardzo wiele, nowoczesnych rozwiązań, niespotykanych dotąd w innych tego typu atrakcjach wodnych dla rodzin z dziećmi.

Wśród dotychczasowych osób, które odwiedziły Poema del Mar, najczęściej wspominany jest cylindryczny zbiornik wodny, który umożliwia oglądanie rafy koralowej oraz zwierząt morskich z różnej, dowolnie wybranej perspektywy. Nawet podczas samodzielnego nurkowania nie udałoby się nam zobaczyć rafy np. od strony dna. W związku z tym oceanarium jest ciekawym miejscem nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. 

Las Palmas, Gran Canaria, Hiszpania - 4 listopada 2022 r.: Szeroki widok na obszar tropikalnej dżungli w akwarium Poema del Mar w stolicy Las Palmas, licencja: shutterstock/By CristianBalate
Las Palmas, Gran Canaria, Hiszpania – 4 listopada 2022 r.: Szeroki widok na obszar tropikalnej dżungli w akwarium Poema del Mar w stolicy Las Palmas, licencja: shutterstock/By CristianBalate

Jakie gatunki ryb zobaczymy?

Poema del Mar kryje w sobie niezwykle bogaty, różnorodny kompleks wielu ekosystemów, jak również gatunków ryb. Podczas zwiedzania możemy na własne oczy zobaczyć aż 35 ekosystemów, a co najważniejsze, ponad 350 gatunków dzikiej fauny morskiej. Co więcej, wśród istot żyjących możemy wyróżnić ponad 2000 różnych gatunków. Ogromna ilość sprawia, że nie da wymienić się wszystkich ryb, jakie możemy napotkać w aquarium. Jednak z całą pewnością, do najważniejszych, zaliczyć należy m.in.:

 • płaszczki,
 • węgorze elektryczne,
 • rekiny,
 • meduzy,
 • smoki morskie,
 • koniki morskie,
 • anioły morskie,
 • ryny, 
 • trąbki,
 • karosze,
 • kardynały,

i inne. Na szczególną uwagę zasługuje także inny, wyjątkowy osobnik wodny- niespotykany krab pająk, jak również ogromnych rozmiarów homary. To tylko kilka, najbardziej popularnych przykładów.

Gran Canaria – atrakcje dla rodzin z dziećmi

W Poema del Mar odnaleźć można dwie, główne wystawy. Pierwsza z nich to dżungla z rybami słodkowodnymi, jak również zwierzęta, które występują na wszystkich pięciu kontynentach. Druga część wystawy swoją tematyką obejmuje morze i ryby ze słonych wód. Jest to więc doskonałe rozgraniczenie, które pozwala poznać specyfikę dwóch warunków naturalnych, jakie występują w przyrodzie. Oprócz ogromnych walorów naukowych, Poema del Mar zachwyca także licznymi atrakcjami dla dzieci. Przejścia pomiędzy salami wypełnione są licznymi schodkami, podestami, które pozwalają na doskonałą zabawę. Co więcej, wiszące, drewniano- lniane przejścia nad akwariami to niebywała atrakcja, która pozwala na ćwiczenie umiejętności fizycznych każdego dziecka. Na szczególną uwagę zasługują także szklane tunele, które sprawiają, że ryby, rośliny i woda, otacza nas z każdej ze stron. To sprawia, że każdy turysta, który odwiedza to miejsce, bez względu na wiek, jest po prostu zachwycony. 

Na terenie akwarium odnaleźć można także restaurację, w której odnaleźć można wiele, różnorodnych pyszności. W Poema del Mar można także zorganizować imprezy, np. urodzinowe, co z całą pewnością będzie dla dzieci niezapomnianym przeżyciem. 

Największe oceanaria na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie kryją w sobie Poema del Mar. To największe akwarium na świecie. Nazwane zostało „Deep Sea”. Jego wymiary są naprawdę imponujące. Nowo wybudowany zbiornik liczy 36 m szerokości, 7,35 m wysokości, 8,5 m głębokości i mieści aż 5,5 milionów litrów wody. By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji, służby akwarium mają grubość aż 39 cm, dzięki czemu bez obaw będziemy mogli zwiedzać cały obiekt, podziwiając podwodny świat. To dane, które sprawiają, że trudno wyobrazić sobie ogrom i skalę, jaką reprezentuje sobą akwarium. Nic więc dziwnego, że Gran Canaria odwiedzane jest przez niezwykle dużą część turystów. 

By zwiedzić akwarium, nie musimy przeznaczać dużej puli środków finansowych. Ceny biletów są niezwykle atrakcyjne. Dla osób dorosłych jest to 25 euro, a dla dzieci 18 euro. Dodatkowo umożliwiona jest także opcja zakupu kart rocznych, czy biletów Multiparku, które umożliwiają zwiedzanie także innych miejsc. Co więcej, Poema del Mar jest czynny przez zdecydowaną większość roku. Jedynie kilka dni świątecznych wyklucza możliwość zwiedzania.

Szukasz doskonałego miejsca na terenie Wysp Kanaryjskich, w którym będziesz mógł wraz ze swoimi podopiecznymi przeżyć magiczną, podwodną podróż, w ramach której będziesz mógł spotkać niezliczoną ilość ryb, zwierząt wodnych i pięknej rafy koralowej? Postaw na nowoczesne Poema del Mar, a z całą pewnością nie będziesz mógł żałować podjętej decyzji. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Poprzedni

Teneryfa – gdzie i kiedy można zobaczyć żółwie?

Najbardziej romantyczne miejsca na Teneryfie

Następny

Dodaj komentarz