Najbardziej romantyczne miejsca na Teneryfie

Tagi , , ,

Teneryfa oferuje jedne z najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Wizyta w Parku Narodowym Teide, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest obowiązkowa nie tylko dla nowożeńców, ale i dla miłośników przepięknych widoków. Istnieje także możliwość spędzenia nocy w schronisku znajdującym się na szczycie wielkiego wulkanu Teide, aby podziwiać spektakularny wschód lub zachód słońca. Oczywiście to tylko jedno z wielu romantycznych miejsc, które warto odwiedzić na Teneryfie. Jakie są jeszcze inne romantyczne miejsca na Teneryfie? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Obserwacja gwiazd w Parku Narodowym Teide

Podziwianie zachodu słońca z pięknego Parku Narodowego Teide na Teneryfie to doświadczenie, którego z pewnością nigdy nie zapomnisz. Co więcej, to doskonałe miejsce na romantyczny wieczór wśród przyrody. Po zachodzie słońca można podziwiać również pięknie rozgwieżdżone niebo. Parque Nacional del Teide jest dobrze znane jako najlepsze miejsce do oglądania gwiazd.

Z Teide można zobaczyć 83 z 88 uznanych konstelacji gwiazd, więc nic dziwnego, że wiele osób chce je zobaczyć. Dlatego też powstało wiele firm, które organizują niestandardowe atrakcje, takie jak ekskluzywna możliwość zobaczenia zachodu słońca z kolejki linowej lub obserwowania nieba za pomocą profesjonalnych teleskopów.

Góra Teide i kolejka linowa

Położony na Teneryfie Park Narodowy Teide obejmuje swoim zasięgiem także stratowulkan Teide-Pico Viejo – 3 718 m n.p.m., który jest najwyższym szczytem na hiszpańskiej ziemi. Teide wznosi się na wysokość 7 500 m nad dno oceanu. Na Teide można dostać się szlakami pieszymi lub wjechać kolejką linową, z której roztacza się malowniczy widok na okolicę i sam wulkan.

Zachód Słońca na Teneryfie, Los Gigantes, licencja: shutterstock/By melis
Zachód Słońca na Teneryfie, Los Gigantes, licencja: shutterstock/By melis

Los Gigantes

Klify Los Gigantes to jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów na Teneryfie. Los Gigantes położone są na zachodnim wybrzeżu wyspy i majestatycznie wznoszą się z morza w postaci pionowych ścian skalnych, które w niektórych miejscach osiągają nawet 600 – 800 metrów wysokości.
Ten cud natury oferuje niezapomniany panoramiczny widok na dużą część wybrzeża. Warto wybrać się także na plażę Los Gigantes, która znajduje się bezpośrednio przy klifach. Los Gigantes znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy, które jest nieco spokojniejsze, więc jest idealne dla par szukających spokoju i romantycznych widoków.

Baseny naturalne Charco de La Laja i Charco del Viento

Te wyjątkowe naturalne baseny na Teneryfie powstały w wyniku erupcji wulkanicznych. Rezultatem jest mała naturalna zatoka utworzona przez dwa języki lawy, które chronią wody basenów przed potężnymi falami oceanicznymi.
Baseny te są bardzo popularnym miejscem wśród mieszkańców i turystów, szukających pięknych i wyjątkowych miejsc. Niezależnie od tego, czy jesteś wędkarzem, czy nurkujesz z rurką, spokojne i krystalicznie czyste wody będą dla Ciebie idealne. Baseny najlepiej prezentują się z góry, możesz wówczas zobaczyć różne odcienie wody począwszy od zieleni, turkusu po błękit. Po drodze jest sporo schodów do pokonania, ale są tu miejsca, dla których warto się odrobinę zmęczyć. Niewielkim minusem tych basenów może być bardzo skalisty teren, dlatego niezbędne są buty do wody. Należy również uważać na ostre skały. W północno-wschodniej części zbiornika znajduje się wąski korytarz z niesamowitą zieloną wodą, która kontrastuje z ciemnymi skałami.

Playa Benijo

Playa Benijo to jedna z najbardziej romantycznych plaż na Teneryfie. Plaża otoczona jest górami Anaga i znajduje się w pobliżu Taganana. Jeśli kochasz piękną przyrodę i lubisz się zmęczyć podczas spaceru to z pewnością spodoba Ci się droga prowadząca do tej plaży oraz ten wyjątkowy odcinek wybrzeża. Do tej niezwykłej, wulkanicznej plaży prowadzą schody. Ta rozległa plaża o długości 300 metrów zapewnia niesamowite widoki panoramiczne, a okoliczne skały wynurzające się z oceanu sprawiają, że jest to jedno z najbardziej romantycznych, instagramowych miejsc na Teneryfie.

Monumento Natural de Montaña Amarilla

Montana Amarilla jest to pomnik przyrody, który tworzą potężne żółte skały. Skały te zostały wyrzeźbione przez fale i dzięki temu mają unikalne formy nad powierzchnią wody jak i pod wodą. Dlatego też jest to świetne miejsce do snorkelingu na Teneryfie ze względu na czystą wodę i wyjątkowe formacje skalne. Dzięki schodom prowadzącym do wody, wchodzenie i wychodzenie jest bardzo łatwe oraz bezpieczne. W dni odpływu jest to idealne miejsce na nadmorski spacer dla miłośników przyrody i pięknych fotografii.

Playa del duque

Ta biała, piaszczysta plaża usytuowana jest na południu Teneryfy. Jest ona także jednym z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca nad Oceanem Atlantyckim. Dodatkowo w okolicy znajdują się najlepsze hotele na Teneryfie, restauracje oraz centra handlowe. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej luksusowych i romantycznych miejsc na wakacje na Wyspach Kanaryjskich. To także najlepsze miejsce, aby wybrać się na wieczorny spacer we dwoje lub relaks przy koktajlu i obserwowanie zachodzącego słońca na horyzoncie.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Poema del Mar – zobacz niezwykłe oceanarium na Gran Canarii

Rancho Texas Lanzarote Park – bilety i atrakcje

Następny

Dodaj komentarz