Podwodny świat Fuerteventury

Tagi , ,

Fuerteventura jest miejscem, które jest rajem dla fanatyków nurkowania. Jest to jedna z Wysp Kanaryjskich. Odnajdzie się tutaj każdy windsurfer, kitesurfer i surfer. Również i nurkowie znajdą wiele podwodnych atrakcji. Na wyspie istnieje możliwość wypożyczenia samochodu, dzięki czemu turysta może odwiedzić wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc związanych z przyrodą na zachodniej, północnej i południowej części kurortu. Przy nurkowaniu pomocna jest ekipa, która biegle posługuje się językiem angielskim. Baza znajduje się w mieście Corralejo, które położone jest w północnej części wyspy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Nurkowanie Fuerteventura – ceny

Nurkowanie na Fuerteventurze zazwyczaj odbywa się z brzegu. Miejsca do nurkowania są przeznaczone dla amatorów tego sportu, jak i bardziej doświadczonych nurków. Odbywają się tutaj szkolenia podstawowe, jak i zaawansowane. Fuerteventura dysponuje rozbudowaną ofertą noclegową. Znajduje się tu wiele apartamentów i hoteli od dwugwiazdkowych aż do pięciogwiazdkowych luksusowych lokali. Opcje wyżywienia są przygotowane z myślą o każdym kliencie. Oferta pakietów nurkowych składa się z czterech opcji:

  • 1 nurkowanie – 37 EURO
  • 2 nurkowania – 70 EURO
  • 6 nurkowań – 195 EURO
  • 10 nurkowań – 290 EURO

Ceny pakietów dotyczą jednej osoby. Osoba korzystająca z pakietu wyposażona jest w butle, pas, balast i przewodnika, a nurkowania zaczynają się od brzegu. Na wyspie istnieje możliwość odbycia kursu nurkowania. Ceny wahają się od 90 Euro do 450 Euro w zależności od stopnia zaawansowania. W cenie zawarty jest komplet sprzętu, certyfikat oraz podręcznik PADI.

Nurkowanie na Fuerteventurze

Nurkowanie Fuenteventura to przede wszystkim frajda, odpoczynek i spokój. Fuerteventura to fenomenalne miejsce do nurkowania oferujące  piękne rafy koralowymi, jaskinie, wraki statków i różnorodne ekosystemmy morskie. Na wyspie znajdziemy wiele centrów nurkowych, które oferują kursy nurkowania oraz wycieczki nurkowe dla początkujących i zaawansowanych nurków, natomiast wszystkie miejsca do nurkowania na Fuerteventurze są dobrze chronione. Wymagana jest zgoda na nurkowanie od władz lokalnych, które robią wszystko, aby chronić ekosystemy morskich.

Gdzie nurkować?

Gdzie nurkować na Fuerteventurze? Wyspa Fuerteventura w swojej ofercie posiada, aż siedem miejsc do nurkowania zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Wyróżnia się między innymi:

Bajón del Río

W Bajón del Río na głębokości osiemnastu metrów, na dnie ze złotym piaskiem można spotkać duże i wysokie skały wulkaniczne, które swoją urodą przypominają parasole. Punkt zanurzenia, położony na północ od Fuerteventury w cieśninie oddzielającej ją od wysepki Lobos, znajduje się tylko o pięć minut przeprawy łodzią z portu Corralejo.W miejscu tym znajdziemy wiele różnorodnych form życia od gąbek po amarele, prażmy, graniki, perki i ostroboki. Rzadko, ale można również spotkać w tym miejscu płaszczki.

El Jablito

Znajduje się w połnocno-wschodniej części wyspy Fuerteventura i jest to wspaniałe miejsce dla nurków, którzy są amatorami i poszukują odpoczynku i spokoju. Maksymalna głębokość zanurzenia to piętnaście metrów, dzięki ukształtowaniu terenu, które osłania El Jablito przed prądami wodnymi, można tutaj nurkować przez cały rok. Świetnie tutaj się odnajdą miłośnicy obserwacji fauny morskiej z bliska. Spotkasz tutaj prażmy, szczupieńce, kraby japońskie, anioły morskie i wiele innych stworzeń.

Veril Chico

Idealne miejsce dla początkujących nurków, które zachęca do spokojnego zwiedzania i obserwacji fauny morskiej. Fauna morska przyzwyczajona jest do nurków, dzięki czemu można podpłynąć na bliską odległość do zwierząt. Jest to miejsce do nurkowania, w którym znajduje się najbardziej zróżnicowana fauna na całej wyspie.

La Caleta

Do tego miejsca musimy dostać się łodzią, gdyż jest tutaj skalisto-piaszczyste dno z niewielkim prądem i jest odporne na fale. W miejscu tym znajdziemy wrak statku, który jest atrakcją, a obszar ten jest często odwiedzany w zimę, ponieważ fauna w tym miejscu jest bardzo różnorodna.

El Castillo Negro

Znajduje się przed dokiem Caleta de Fuste, a pod powierzchnią wody jest ukryta rafa koralowa, która jest domem dla wielu rzadkich gatunków. To gratka dla miłośników obserwacji fauny z bliska.

El Canon

Maksymalna głębokość w tym miejscu to 14 metrów i jest to miejsce dla początkujących i zaawansowanych. Wiele niewielkich formacji skalnych jest schronieniem dla stworzeń morskich, a także możesz w tym miejscu spotkać rekiny anioły.

Veril Grand

Jest to miejsce w południowej części wyspy. Na głębokości 20 metrów zobaczysz górną część opadającej do głębokości 40 metrów ściany, która skrywa między innymi takie gatunki jak prażmy, czarne mureny, płaszczki czy anioły morskie oraz wiele innych stworzeń, aby dostać się do tego miejsca, trzeba wypłynąć łodzią na odległość 200 metrów od plaży.

Instruktor nurkowania Fuertaventura

Będąc na Fuerteventurze i poszukując dobrego instruktora nurkowania, należy znaleźć certyfikowane centrum nurkowe na tejże wyspie. Wiele centrów nurkowych oferuje kursy nurkowania i profesjonalne instrukcje dla początkujących i zaawansowanych. Można skontaktować się z PADI lub SSI, ponieważ są to centra z certyfikowanymi instruktorami nurkowania.

Poprzedni

Popularne miejscowości na La Gomera: San Sebastián de la Gomera, Chipude, Agulo, Playa de Santiago

Gdzie nurkować na Lanzarote?

Następny

Dodaj komentarz