Playa de las Americas na Teneryfie – plaża, noclegi i atrakcje

Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych wysp w archipelagu kanaryjskim. To właśnie tam wybierają się młodzi, którzy spragnieni są przygód i dobrej zabawy, a także i rodziny z dziećmi, które po prostu liczą na błogi wypoczynek. Teneryfa to wyspa wyjątkowo różnorodna, która ma niezwykle wiele do zaoferowania. Oczywiście, całe życie turystyczne na Teneryfie skupia się przede wszystkim w nadmorskich kurortach i rajskich plażach. Jednym z nich jest z pewnością Playa de las Americas. Jak możesz tam dojechać i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Playa de las Americas dojazd z lotniska

Playa de las Americas to swoiste centrum turystyczne na Teneryfie. Jest to przepiękny, nadmorski kurort zlokalizowany na terenie dwóch gmin, który może pochwalić się jedną z najpopularniejszych plaż, którą nosi dokładnie tę samą nazwę. To właśnie tam można się świetnie bawić, a także wypocząć w otoczeniu niesamowitych widoków. Jednocześnie możesz się zastanawiać, w jaki sposób trafić z lotniska do Playa de las Americas. Otóż musisz wiedzieć, że Teneryfa posiada dwa lotniska – jedno zlokalizowane jest w północnej części wyspy, zaś inne w południowej. Playa de las Americas znajduje się na południowo zachodnim brzegu, więc przyleć na lotnisko Tenerife Sur. Jest ono oddalone około 17 kilometrów od tego urokliwego kurortu. Po przylocie masz do wyboru aż 3 opcje dalszej podróży. Należą do nich:

  • taksówka – tuż przy lotnisku znajdziesz postój taksówek – blisko terminala przylotów. Musisz jednak wiedzieć, że taksówka do samego Playa de las Americas może Cię nieco więcej kosztować. Zazwyczaj taka podróż jednak będzie dość komfortowa i szybka, a sam dojazd na miejsce nie zajmie Ci więcej niż około 20 minut.
  • wypożyczony samochód – na lotnisku Tenerife Sur znajdziesz kilka wypożyczalni pojazdów, z których usług możesz skorzystać. Do wypożyczenia samochodu potrzebna Ci będzie jedynie karta kredytowa oraz prawo jazdy. Koszt takiej usługi zależy już od specyficznej wypożyczalni, więc musisz szczegóły ustalić na miejscu. Z lotniska kieruj się na zachód drogą oznaczoną jako TF-1. Prowadzi ona prosto do Playa de las Americas. O ile nie będzie zbyt dużego ruchu, powinieneś dojechać tam również w około 15-20 minut.
  • komunikacja miejska – port lotniczy Tenerife Sur jest świetnie skomunikowany z Playa de las Americas. Kilka metrów od terminalu przylotów znajduje się przystanek autobusowy. Możesz zdecydować się na podróż autobusem oznaczonym numerem 40, który dojeżdża bezpośrednio na miejsce. Podobne możliwości oferuje autobus 711 oraz 343 jednak zatrzymują się one nieco dalej od kurortu, więc będziesz musiał resztę trasy pokonać pieszo.

Jak więc widzisz, możliwości dojazdu z Tenerife Sur do Playa de las Americas nie są w żaden sposób ograniczone.

Playa de las Americas plaża

Teneryfa – plaże to połączenie, które z pewnością na dobre utrwaliło się w Twoim wyobrażeniu o tej rajskiej wyspie. Okazuje się, że głównym centrum Playa de las Americas jest plaża o dokładnie tej samej nazwie. Jest to rozległy, piaszczysty fragment wybrzeża, ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Jednym słowem – na plaży Playa de las Americas nie braknie Ci zupełnie niczego. Znajdziesz tam strefę z leżakami i parasolami, ale także strefę, gdzie możesz wygodnie wylegiwać się na własnym ręczniku. Na plaży do Twojej dyspozycji pozostają także toalety i prysznice. W okolicy znajdziesz wiele barów z przekąskami, a także kolorowymi drinkami. Playa de las Americas tętni życiem praktycznie przez cały dzień i noc. W sezonie często odbywają się tu imprezy do białego rana w rytm niesamowitej muzyki.

Noclegi w Playa de las Americas

Noclegi Playa de las Americas to szeroka oferta zróżnicowanych obiektów, które możesz dopasować do własnych potrzeb. Pamiętaj jednak, że hotele Playa de las Americas z reguły są znacznie droższe, co wynika z ogromnej popularności tego kurortu. Wzdłuż plaży rozciągają się luksusowe ośrodki z basenami oraz hotele butikowe. W nieco dalszej odległości znajdziesz także nieco skromniejsze noclegi, które również zaoferują Ci znacznie tańszą cenę. Możesz także zdecydować się na wynajęcie domku letniskowego bezpośrednio przy plaży. Jak więc możesz zauważyć, Twoje możliwości są praktycznie nieograniczone.

Całodniowe safari Playa de las Americas

Playa de las Americas to także miejsce, w którym zawsze wiele się dzieje, a atrakcji dla turystów nie brakuje. Możesz zdecydować się chociażby na uczestnictwo w całodniowym safari, które z pewnością dostarczy Ci niesamowitych wrażeń. Całodniowe safari to niesamowita wycieczka nie tylko po bezdrożach Playa de las Americas, ale także po malowniczym parku narodowym El Teide. Wraz z przewodnikiem odkryjesz najpiekniejsze skarby południowo-zachodniej teneryfy, a także będziesz mógł spędzić cały dzień na świeżym powietrzu. Całodniowe safari w Playa de las Americas to obecnie jedna z największych atrakcji, z której możesz skorzystać w tym kurorcie. Z całą pewnością takiej decyzji nie będziesz żałował do końca życia!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wycieczki dla rodzin z dziećmi Gran Canaria

Historia Wysp Kanaryjskich

Następny

Dodaj komentarz