Fuerteventura – idealne miejsce na windsurfing i kitesurfing

Korektor: blackgrzywa Tagi , , , , ,

Fuerteventura  to jedna z piękniejszych wysp, należąca do prowincji Las Palmas, która znajduje się w Hiszpani. Turyści z całego świata przyciągani są do niej głównie przez liczne plaże z morzem, które idealnie nadają się na kitesurfing i windsurfing. Warto zapoznać się z rejonami, jakie oferuje cała przestrzeń wyspowa i poznać jedne z lepszych miejsc. Tutaj można zarówno rozpocząć naukę tych dyscyplin, jak i rozkoszować się jej ekstremalniejszymi obszarami.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Fuerteventura – windsurfing i kitesurfing, najlepsze miejsca

Zarówno kitesurfing, jak i windsurfing są do siebie bardzo podobne. Chodzi o to, by przy pomocy żagla przemieszczać się po wodzie. Jako siły napędowej używamy pędu wiatru, który pomaga odpowiednio ustabilizować swoją postawę.

Jeżeli ktoś chciałby rozpocząć naukę tych sportów albo też już wcześniej miał z nimi jakąkolwiek styczność, to wyspa ta jest najlepszym miejscem, w które można udać się na wakacje. 

Mimo iż posiada ona oczywiście inne tereny, nadające się jako dodatek do wycieczek turystycznych, to jednak Fuerteventura słynie przede wszystkim z pięknych plaż. Panują tam, odpowiednie do ćwiczeń warunki klimatyczne.

Fuerteventura – miejsca do windsurfingu

Windsurfing polega dokładniej na żeglowaniu blisko brzegu przy pomocy specjalnej deski, do której został przymocowany żagiel. Dzięki temu nie chodzi w nim tylko o wykorzystywanie siły wiatru, ale też o odpowiednie balansowanie na pojawiających się falach, które w przypadku kitesurfingu mogą niekiedy bardziej przeszkadzać.

Jeżeli chodzi o wyspę Fuerteventura, windsurfing jest na niej bardzo popularny i w niemal każdej części można natrafić na instruktorów, którzy z pasją nauczą nową osobę ich ulubionego sportu. 

Windsurfing jest oczywiście dyscypliną, która posiada bardzo wiele różnych odmian, jednakże w tym przypadku plaże będą dobrze służyć większości z nich.

Spokojne fale w El Castillo

El Castilo to plaża znajdująca się bardziej na wschodnim wybrzeżu wyspy, służąca głównie do wypoczynku i relaksu, jak i korzystania z licznych atrakcji, które są przez nią oferowane. To właśnie ona ze względu na swój spokojny, codzienny ton jest idealnym miejscem do tego, by rozpocząć zabawę z windsurfingiem.

Warto mieć na uwadze, iż znajduje się prawie tuż przy samym lotnisku wyspy Fuerteventura. Wobec tego otoczona została przez różnego rodzaju kluby, obiekty handlowe, jak i inne atrakcje, zapewniające, chociażby wynajem leżaków albo właśnie lekcje windsurfingu.

Jest to także idealne miejsce dla osób, które chciałyby spróbować tego sportu z dziećmi. Warunki klimatyczne, jak i lokalni instruktorzy ze szkółek przy plaży zawsze chętnie udzielają wszystkich potrzebnych wskazówek.

Ogromne plaże na Sotavento

Ze względu na mocne zróżnicowanie terenu Sotavento zostało podzielone tak naprawdę na pięć mniejszych plaż. Daje to doskonałą okazję zarówno początkującym, jak i bardziej zaprawionym w bojach windusrferom do ćwiczenia swoich umiejętności.

W niektórych miejscach plaż odpływy oraz fale są większe niż przy innych, oraz niekiedy rzadziej można natrafić tam na okoliczną ludność.

W bardziej zagęszczonych obszarach plaży znajdują się kompleksy z basenami albo innymi klubowymi atrakcjami, w których spokojnie można odpocząć po udanym treningu.

Fuerteventura – miejsca na kitesurfing

Oczywiście windsurfing to nie jedyne, co oferuje wyspa Fuerteventura. Kitesurfing również jest bardzo ważną częścią tamtejszej kultury, która w niektórych rejonach uprawiana jest równie często, co wcześniej opisywana dyscyplina sportowa.

W przypadku plaż do kitesurfingu ważniejsze od fal są warunki atmosferyczne i ciągły oraz w miarę stabilny wiatr, dzięki czemu trzymany w rękach specjalny latawiec nie będzie zmieniać kierunku i pomoże płynąć w odpowiednim kierunku.

Czarne piaski Gran Tarajal

Jedną z bardziej wyróżniających się plaż, która nada się idealnie dla rozpoczynających treningi w kitesurfingu, jest plaża Gran Tarajal, która znajduje się w miejscowości posiadającej dokładnie tę samą nazwę.

To, co dodatkowo wyróżnia plażę i nadaje jej specjalnego klimatu, jest charakterystyczny, czarny piasek, przypominający turystą o wulkanicznych terenach wyspy.

Blisko plaży znajduje się miasto oferujące mnóstwo szkół kitesrufingowych, które idealnie ze względu na warunki mogą nauczyć niedoświadczonych turystów podstaw tej dyscypliny.

Kryształowa woda w Sotavento

Plaża Sotavento jest idealnym wyborem dla osób znających podstawy kitesurfingu. Bywa bardzo często odwiedzana przez osoby, które czasami nawet zawodowo trenują ten sport.

Dzięki warunkom atmosferycznym łagodna woda przy silnym wietrze pozwala idealnie balansować na powierzchni, a ze względu na niską ilość składników w niej zawartych pozostaje mętna i niezamieszkiwana przez różne stworzenia, które mogłyby w niej zamieszkać.

Jest to więc idealne miejsce, jakie na pewno będzie się miło wspominać w przyszłości. Na pewno znacznie pozwoli poprawić początkowe zdolności koordynacyjne, a dodatkowo może też służyć jako idealne miejsce do różnego rodzaju zawodów, które można organizować razem ze swoimi znajomymi.

Niestety, osoby chcące przeżyć tam coś ekstremalniejszego, wciąż nie znajdą zbyt wiele dla siebie. Klimat ze względu na swoją częstą stabilność sprawia, iż wszystko tam jest spokojne i pozwalające zrelaksować się bez dodatkowych zmartwień z tyłu głowy.

Dzicz na Cofete

Niektórzy z lokalnych mieszkańców wyspy twierdzą, iż Cofete jest najpiękniejszą plażą, którą można spotkać w ogóle na całej wyspie.

Należy jednak mieć na uwadze jej bardziej dziki charakter, który jest bardzo odmienny od pozostałych plaż. Wiatry są bardzo silne, co idealnie sprzyja ekstremalnym wyczynom dla doświadczonych kitesurfingowców.

Na plaży napotkać też można dosyć często znane z tamtych rejonów żółwie morskie, które są niestety coraz rzadszym widokiem ze względu na zmniejszającą się ich z roku na rok liczebność.

Z powodu tak niebezpiecznych warunków tej części wyspy, wszelkie miasta położone są od niej bardzo daleko i należy uważać, jeżeli chce się uprawiać tam kitesurfing samemu, gdyż w razie nieszczęśliwego wypadku ratunek nie nadejdzie zbyt szybko.

Mimo wszystko osoby, chcące ćwiczyć przy ekstremalnych wyzwaniach na pewno pokochają to miejsce.

Fuerteventura niewątpliwie posiada bardzo wiele różnego rodzaju plaż, które z powodzeniem będą sprawdzać się niezależnie od tego, czy chce się tam uprawiać wind, czy kite surfing. Atrakcje i szkolenia oferowane dla turystów zadowolą każdego i pozwolą wybrać dowolną ofertę, dopasowaną akurat indywidualnie pod siebie. Wyspę ze spokojem można nazwać więc rajem dla każdego, kto miał wcześniej styczność z tymi sportami.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Fuerteventura czy Teneryfa – co wybrać?

Garachico – miasto zniszczone za sprawą erupcji wulkanu

Następny

Dodaj komentarz