Co zobaczyć w Tijarafe na wyspie La Palma?

Korektor: Asia Tagi , , ,

La Palma z pewnością ujmuje swoim niespotykanym, nieco surowym i pagórkowatym krajobrazem. Co więcej, wyspa ta charakteryzuje się z wieloma zatokami ze spadzistym i zróżnicowanym wybrzeżem. Może przyroda na wyspie La Palma nie jest zbyt bujna, jednak jest różnoraka. Taka jest też miejscowość Tijarafe, która leży w zachodniej części wyspy La Palma.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tijarafe największe atrakcje

Casa del Maestro

Casa del Maestro jest to tradycyjny kanaryjski dom, który posiada w sobie interesujące zbiory etnograficzne. Wewnątrz znajdziemy kolekcję tradycyjnych krosien, jednak centralnym punktem ekspozycji jest postać del Diablo de Tijarafe – Diabła z Tijarafe. Centralne położenie Casa del Maestro sprawia, że jest to miejsce godne polecenia z łatwym dostępem i parkingiem.

Barranco del Jurado

Wąwóz Barranco del Jurado oddziela El Jesús od centrum miasta Tijarafe. Nazwa wąwozu pochodzi od spiczastych skalnych formacji, które lata erozji wyrzeźbiły w ścianach wąwozu. Podróżnik francuski – René Verneau, który odwiedził to miejsce w XIX wieku, napisał, że  jeden z tych otworów, który niestety już nie istnieje, służył do przechodzenia z jednej strony wąwozu na drugą. Przez Barranco del Jurado przechodzi szlak turystyczny – GR 130, który obecnie przecina wąwóz nad wyschniętą rzeką. Co więcej, ze względu na ogromne znaczenie dla krajobrazu tych wyjątkowych formacji geologicznych, wąwóz Barranco del Jurado został objęty ochroną.


Calle del Adiós

Calle del Adiós to wyjątkowa uliczka. Poetka kubańska Dulce María Loynaz napisała w swojej książce pt.: Un Verano en Tenerife – Lato na Teneryfie, fragment o tej ulicy. Loynaz wyjaśniła tam skąd wzięła się nazwa ulicy – Ulica pożegnań. Nazwa wzięła się stąd, że łączyła ona kościół ze starym cmentarzem. Co ciekawe, oryginalny tekst można również przeczytać na fasadzie jednego z domów stojących przy ulicy Calle del Adiós.

Museo del Traje José Luis Lorenzo Barreto

W Museo del Traje José Luis Lorenzo Barreto, które mieści się na drugim piętrze Biblioteki publicznej w Tijarafe, wystawione są tradycyjne stroje ludowe z różnych gmin La Palmy. Zbiory strojów ludowych zawierają zarówno ubiory noszone podczas pracy w rolnictwie oraz rybołówstwie, jak i oficjalne stroje przeznaczone na uroczystości. Warto jednak wiedzieć, że wystawa ma charakter rotacyjny. Co więcej, nie wszystkie stroje pokazywane są w tym samym czasie.

La Cueva Bonita

La Cueva Bonita jest to morska jaskinia z podwójnym wejściem, które znajduje się w pobliżu Barranco del Jurado. Według legend dawniej mieszkańcy wykorzystywali jaskinię do zastawiania pułapek na piratów. Niezależnie od tego czy jest to prawda, czy fałsz, La Cueva Bonita jest jednym z ważniejszych punktów rejsów morskich wzdłuż wybrzeża Tijarafe oraz zachodniego wybrzeża wyspy La Palma. Co ciekawe, po południu, kiedy to ostatnie promienie słońca docierają do wnętrza jaskini, na jej suficie możemy podziwiać spektakularny pokaz barw.

Tijarafe – kiedy odwiedzić?

Tijarafe jest to miejsce, gdzie pogoda sprzyja turystom przez praktycznie cały rok. Jest to także miejsce, gdzie dni są z dużą ilością słońca, natomiast termometry pokazują idealne temperatury. Dla tych, którzy lubią upały, przyjazd na wyspę La Palma najlepiej zaplanować na lato. Najczęściej wtedy świeci słońce i tylko od czasu do czasu na niebie tworzą się obłoki. Podczas miesięcy jesienno-zimowych, od października do kwietnia temperatury wahają się od 19 do 24 stopni. Natomiast w grudniu, styczniu oraz w lutym jest największe prawdopodobieństwo pojawienia się niepożądanych burz i opadów deszczu.

Gdzie zjeść w Tijarafe?

W mieście Tijarafe znajdziemy wiele urokliwych miejsc, gdzie można dobrze i smacznie zjeść. Mamy możliwość degustacji lokalnych dań w małych restauracyjkach, restauracjach oraz w tawernach z rarytasami dla nieco bardziej wymagających podniebień. Każdy smakosz znajdzie w Tijarafe coś, co go zaskoczy i wprawi w zachwyt. Kuchnia w Tijarafe, jak i na La Palmie to różnorodność aromatów i smaków. Potrawy przyrządzane są z najlepszych owoców morza i doskonałych ryb, jednak miłośnicy zup i sałatek też znajdą coś dla siebie.

Tijarafe – noclegi

W Tijarafe, jak na całej wyspie La Palma, znajdziemy pierwszorzędne hotele i apartamenty, które zapewnią nam komfort odpoczynku i pakiet usług dla rodzin z dziećmi. Na całej La Palmie znajdziemy także luksusowe miejsca pod nasze indywidualne potrzeby. Dodatkowo wszystkie hotele położone są w malowniczych miejscach ze wspaniałym widokiem oraz utrzymują wysoką klasę w obsłudze klientów. Dla osób, którzy cenią ciszę i kameralność powstały specjalnie wybudowane piękne i wygodne górskie wille.

Tijarafe – jak dojechać?

Tijarafe leży na zachodnim wybrzeżu wyspy La Palma przy drodze numer LP-1. Najwygodniejszym środkiem transportu jest wynajęte auto. Bez problemu możemy je wypożyczyć i zwiedzić całą wyspę. Jednak jeśli niezbyt pewnie czujemy się za kierownicą, szczególnie na górskich i krętych drogach, to warto wybrać bardzo dobrą komunikację publiczną. Autobusy kursują praktycznie nieustannie i da się nimi dojechać w wiele różnych miejsc na wyspie. Co więcej, autobusy kursują zgodne z rozkładem i są stosunkowo tanie.

Autor: Magdalena Łydka

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Półwysep Jandia – kolebka sportów wodnych i rajskich plaż

Jaskinia Llano (Cueva del Llano) na Fuerteventurze

Następny

Dodaj komentarz