Naturalne baseny na La Palmie

Korektor: Mariola Tagi , , , , ,

Najmłodsza geologicznie z wysp Kanaryjskich La Palma znajduje się około 60 km od Teneryfy, mieszkańcy nazywają ją La Isla bonita, co znaczy Piękna wyspa. Znajduje się na niej wawrzynowy las, który tak samo, jak cała wyspa jest rezerwatem biosfery UNESCO. Możemy tu także podziwiać cudowne naturalne baseny. La Palma jest bardzo dobrym miejscem dla osób szukających ciszy i chcących odpocząć od turystycznego zgiełku. Jest to miejsce, gdzie obowiązuje ochrona zasobów naturalnych, dlatego znajdują się tam piękne, jeszcze dzikie miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Naturalne baseny na północy La Palmy

Naturalne baseny La Palmas to zamknięte przestrzenie, do których dzięki naturalnej zabudowie, przedostaje się woda morska. Zadaniem człowieka jest jedynie przygotowanie schodów, kładek i trampolin. Kąpiel w krystalicznych wodach Atlantyku jest źródłem wyjątkowej przyjemności i niezapomnianym przeżyciem. Naturalne baseny są wyjątkowo piękne dzięki zachowaniu dzikości otaczającej przyrody.

Zwiedzanie warto rozpocząć od Los Tiles, pięknego rezerwatu, który wygląda jak dżungla lasu deszczowego. Następnie można się udać do Charco Azul, czyli Błękitnej Laguny. Jest to duży obszar strefy kąpielowej, mieści się tam także basen dla dzieci. W odległości 10 km, w Barlovento, znajdują się również znane Piscinas de La Fajana, naturalne baseny. Naturalnych basenów na wyspie jest wiele, ale wyjątkowość La Fajana polega na tym, że są one odsłonięte od fal. Składają się z kilku oczek wodnych, w ciągu kilku sekund można przeskakiwać z jednego basenu do drugiego. Baseny otaczają kładki, po których łatwo się poruszać. Zespół trzech basenów otoczony jest kładkami, po których można się poruszać. Mimo że miejsce to odgrodzone jest murkiem od otwartego oceanu, fale skaczą bardzo wysoko i pływając w basenach, odnosi się wrażenie pływania w oceanie.

Atrakcyjność miejsca jest spotęgowana przez dzikość przyrody i niesamowite widoki. W pobliżu basenów znajdują się restauracje, prysznice i parkingi. Baseny Piscinas de La Fajana polecane są dla całych rodzin – miejsce jest bezpieczne dla dzieci i starszych osób, mimo bliskości oceanu wzbudzającego strach i respekt.

Pogoda na La Palmie

Klimat La Palmy sprzyja zażywaniu kąpieli słonecznych. Plaże na wyspie są pokryte wulkanicznym piaskiem, są wolne od zalegających tłumów turystów, ponieważ wybrzeża są strome. Plaże są długie nawet na kilkaset metrów, co sprzyja spacerom. Wokół nich wybudowano komfortowe hotele. Wokół plaż znajduje się także wiele szkółek oferujących naukę nurkowania i serfowania, jak też windsurfingu.

Najcieplejszymi miesiącami do odwiedzenia basenów na La Palmie jest czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień oraz październik. Listopad jest miesiącem najbardziej deszczowym, a w lutym odbywa się karnawał na wyspie. W kwietniu i maju jest ciepło, ale nie ma upałów. La Palma odwiedzana jest rocznie zaledwie przez około 140 tys. turystów. Na wyspę kursuje samolot z Teneryfy, loty odbywają się kilka razy na dzień i trwają około 20 minut. Innym sposobem dotarcia na wyspę jest prom wypływający z Teneryfy, podróż trwa wtedy 4 godziny, jest bardzo malownicza i emocjonująca. Prom wypływa rano i wieczorem.

Inne miejsca warte odwiedzenia – Santa Cruz de La Palma

Santa Cruz de La Palma to stolica wyspy i jednocześnie najpiękniejsza stolica w całym Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest to jedno z nielicznych miejsc na Wyspach Kanaryjskich, gdzie zachowała się architektura kolonialna. Budynek ratusza, kościoła i wyspiarskiego muzeum, a także małe drewniane balkony wyglądają, jak przeniesione z innej epoki. W okolicy Santa Cruz de La Palma znajduje się również jeden z najlepszych punktów widokowych na wschodniej części wyspy. W pobliżu, w miejscowości Brena Alta znajduje się ogród zoologiczny, w którym znajdują się różnorodne gatunki egzotycznych zwierząt, wiele z nich jest pod ochroną.

Kolejnym tego typu miejscem wartym odwiedzenia jest ogród botaniczno – zoologiczny Paraiso de Las Aves, po polsku Raj dla Ptaków. Zajmuje się on rozmnażaniem chronionych gatunków ptaków. W parku odbywa się codziennie widowisko wypuszczania ptaków, wznoszą się one wszystkie w tym samym momencie, dzięki czemu można podziwiać okazy pochodzące z różnych stron świata.

La Palma – naturalne baseny, wyjątkowe atrakcje

Wyspa jest jednym z niewielu miejsc posiadających wyróżnienie Starlight. Bezchmurne niebo i wyjątkowo czyste powietrze sprawiają, że panują tam optymalne warunki do obserwowania nieba nocą. Na wysokości 2426 m n.p.m. wybudowano nowoczesne obserwatorium astrofizyczne. La Palma ma do zaoferowania specjalne wycieczki z przewodnikiem do jednego z największych na świecie teleskopów optycznych Gran Telescopio Canarias.

Jedna z najbardziej popularnych na wyspie tras trekkingowych to Szlak Wulkanów. Jest to fragment szlaku GR-131. Nie ma na nim stromych podejść i ostrych zejść, ale jest dość trudny ze względu na duże odległości oraz wysoką temperaturę. Pomiędzy Playa del Jurado a portem Tazacorte położona jest jaskinia Cueva Bonita de Tijarafe, która w przeszłości była bardzo ważnym miejscem dla mieszkańców, ponieważ ukrywali się w niej w czasie licznych najazdów piratów. W Parku Narodowym Caldera de Taburiente znajduje się olbrzymi krater o głębokości 2 kilometrów i średnicy 8 kilometrów. Droga do niego prowadzi przez malowniczy wąwóz, wokół którego rosną sosny kanaryjskie. Punkty widokowe są pożądanym miejscem dla miłośników fotografii, jednym z nich jest Mirador de la Cumbresita.

La Palma to również luksusowe hotele i wyjątkowe restauracje. Na wyjątkowe lokalne smaki wpłynęła kuchnia hiszpańska, marokańska, włoska, a nawet indyjska. La Palma dzięki rozsądnym działaniom lokalnych władz nie zniszczyła swojego dzikiego charakteru. Jest to unikatowe, naturalne miejsce, ponieważ Wyspy Kanaryjskie są w czołówce dziesięciu miejsc na świecie, które są najchętniej odwiedzane. Wyspa sprawia wrażenie, jakby była podzielona wstęgą wulkaniczną, jest jednocześnie bezpiecznym domem dla wielu zagrożonych gatunków ptaków i zwierząt. Dlatego osoby odwiedzające wyspę powinny liczyć się z tym, że przede wszystkim powinny dostosować swoje zachowanie do standardów i zwyczajów panujących na La Palmie.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Teneryfa – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Najlepsze miejsca na nocne życie na Teneryfie

Następny

Dodaj komentarz