Naturalne baseny na El Hierro

Korektor: Asia Tagi , , ,

Idealne wakacje dla każdego turysty to takie, na których może on się przede wszystkim odpowiednio zrelaksować, a dodatkowo znajdować w przepięknym otoczeniu. Wielu z nas zaczyna swoje wymarzone wakacje planować z ogromnym wyprzedzeniem, co ma na celu ułatwienie nam znalezienia odpowiedniego miejsca. Zwykle ulegamy stereotypom i utartym schematom i bacznie obserwujemy, które kierunki na wakacje najchętniej wybierają nasi rodacy. Wówczas nasze zainteresowanie kieruje się głównie w stronę słonecznej Italii, gościnnych Bałkanów, czy imprezowych Wysp Kanaryjskich. Okazuje się, że ten ostatni kierunek może być niezwykle ciekawy o ile zdecydujemy się na niewielką wysepkę El Hierro i wypoczynek w jej naturalnych basenach Charco Azul w otoczeniu pięknej przyrody. Tak więc co warto wiedzieć o niezwykłych naturalnych basenach na niewielkiej i urokliwej wysepce El Hierro?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się do Charco Azul, czyli naturalnych basenów na wyspie El Hierro?

Wysepka El Hierro jest jedną z najmniejszych w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Oczywiście znajduje się tam lotnisko, jednak obsługuje ono jedynie loty pomiędzy innymi wyspami archipelagu. Warto więc wiedzieć, że by dostać się na samą wyspę El Hierro, w pierwszej kolejności niezbędne będzie dostanie się na jedną z następujących wysp: Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę lub Lanzarote. Wówczas stamtąd możemy dolecieć na lotnisko Aeropuerto de El Hierro. Jaką podróż musimy następnie odbyć, by dostać się do tytułowych naturalnych basenów?

Otóż możemy to zrobić na trzy sposoby. Po pierwsze, możemy wykorzystać komunikację miejską połączoną ze spacerem. Możemy też wypożyczyć samochód – na lotnisku znajduje się dwie wypożyczalnie – lub skorzystać z usług taksówki. Będzie nas to jednak drogo kosztować. Zacznijmy jednak od najprostszej opcji, którą jest wypożyczenie samochodu na lotnisku. Wówczas do pokonania mamy jedynie 28 kilometrów, a podróż nie powinna zając nam więcej niż 30-40 minut. W pierwszej kolejności kierujemy się z lotniska na drogę H2, która swoją krętością może zaskoczyć niejednego kierowcę. Jednak po jej przejechaniu, w miejscowości Valverde, zjeżdżamy na trasę H5, którą dojedziemy do miejscowości Las Puntas. Tam droga zmienia się na dość wąską lokalną dróżkę oznaczoną jako HI-550, jednak dojedziemy nią prosto do parkingu pod Charco Azul. Resztę trasy, około kilometra, należy pokonać pieszo.

Drugą z opcji jest wykorzystanie komunikacji miejskiej. Trzeba jednak przygotować się na to, że podróż może zająć nam nawet 2,5 godziny.  Niemniej jednak przy lotnisku znajduje się przystanek, z którego odjeżdża autobus numer 10 do miejscowości Villa De Valverde. Tam niezbędna jest przesiadka do autobusu numer 03, który dowiezie nas do niewielkiej miejscowości Frontera. Ostatnią przesiadką jest autobus numer 12 do miejscowości Los Llilanos. Wówczas z przystanku do przejścia będziemy mieć około 2,5 kilometra, by dostać się do naturalnych basenów Charco Azul.

Co warto wiedzieć o naturalnych basenach na El Hierro?

Nie da się ukryć, że jedynie kąpiel w czystych i niezwykle przejrzystych wodach Oceanu Atlantyckiego jest dla wielu turystów spełnieniem marzeń o idealnych wakacjach. Co więcej, takie doznania stają się nie tylko źródłem przyjemności, ale również niezapomnianymi przeżyciami. To właśnie na Wyspach Kanaryjskich, a dokładniej na niewielkiej i niepozornej wysepce El Hierro, w całkowicie naturalny sposób powstały niesamowite baseny naturalne Charco Azul. To właśnie w tym miejscu turyści mogą dowolnie wypoczywać. Co więcej, mogą napawać oczy pięknymi widokami, które są nie do podrobienia i których z pewnością nie znajdziemy na żadnej innej wyspie, w całym kanaryjskim archipelagu. Czym są naturalne basenu Charco Azul?

Otóż by o nich mówić, w pierwszej kolejności należy wyobrazić sobie zamkniętą przestrzeń, która jest niezwykle szczelna. Dzięki oryginalnej budowie i właściwościom, ta zamknięta przestrzeń w pewien sposób wciąż wypełnia się przejrzystą wodą Oceanu Atlantyckiego. Przedostawanie się wody do zamkniętej przestrzeni naturalnych basenów Charco Azul dzieje się w sposób całkowicie samoistny i pozbawiony interwencji człowieka. Tak naprawdę człowiek przy tworzeniu basenów Charco Azul miał niewiele do zrobienia. Ludzka interwencja ograniczyła się jedynie do tego, by dopasować do nich urokliwe schodki, wybudować pomiędzy nimi kładki lub specjalne trampoliny, które dbają o bezpieczeństwo i swobodny wypoczynek podróżnych.

Charco Azul to unikatowe miejsce

Baseny Charco Azul bezapelacyjnie powinny być obowiązkowym punktem turystów, którzy zdecydowali się zgłębić tajemnice wyspy El Hierro. To też must-see dla wszystkich tych, którzy chcą zażyć niezwykle orzeźwiającej kąpieli, a także poszukują swoistej, przyrodniczej perfekcji. Charco Azul jest wyjątkowym basenem naturalnym. Jest to jednio z najbardziej spektakularnych i wyjątkowych miejsc na całej wyspie, która sprzyja niezwykle intymnym kąpielom. Tego typu naturalnego basenu nie da się znaleźć na żadnej innej wyspie w kanaryjskim archipelagu, co jedynie dowodzi jego unikalności i wyjątkowości. Charco Azul to przede wszystkim bogate kompendium niezwykle różnorodnych form, które pozostawiła po sobie gorąca lawa. Taki zakątek dostarczy wszystkim podróżnym nie tylko możliwości kąpieli w turkusowych wodach Oceanu Atlantyckiego, ale również zabezpieczy i osłoni przed falami, dzięki świetnie wykształconemu zespołowi skalnemu. To właśnie o skaliste wybrzeża, z białą pianą i hukiem rozbijają się rwące fale oceanu.

Charco Azul znajduje się w El Golfo, która jest jedną z najpopularniejszych dolin na wyspie El Hierro. Jest to niezwykle dziewicza enklawa przyrody o bardzo stromo ściętym brzegu. Jest to idealny dowód na to, jak kapryśne potrafią być formy wulkaniczne. Dzięki takiemu położeniu naturalne baseny Charco Azul są dość łatwo dostępne dla wszystkich podróżnych. Trasa, którą należy pokonać pieszo, będzie idealną okazją do podziwiania różnorodności przyrody, która jest jedynym autorem tego niesamowitego miejsca. Kąpiel w Charco Azul, basenach wytworzonych w całkowicie naturalny sposób, pozwoli wszystkim podróżnym na zakosztowanie chwili relaksu, na jaki zasługują.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Podwodne Muzeum na Lanzarote – Museo Atlántico – przewodnik

Popularne miejscowości La Gomera: San Sebastián de la Gomera, Chipude, Agulo, Playa de Santiago

Następny

Dodaj komentarz