Zobacz na żywo wodospad Los Colores na wyspie La Palma

Korektor: Klaudia Tagi , , ,

Kochasz Wyspy Kanaryjskie? Jeśli tak, to wyspa La Palma z pewnością trafi w Twoje gusta. Jest ona jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie tylko można sobie wyobrazić. Jej centralnym punktem jest legendarny wodospad Los Colores, który zachwyca swoją niepowtarzalną urodą i pięknymi kolorami. Każdego roku przyciąga tysiące spragnionych wrażeń turystów, którzy szukają idealnego miejsca do odpoczynku i zrobienia pięknych zdjęć. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się wodospad Los Colores?

Wodospad Los Colores to jedna z najbardziej malowniczych atrakcji na wyspie La Palma. Znajduje się on w samym sercu parku narodowego Caldera de Taburiente, który jest jednym z najważniejszych rezerwatów przyrody na całej wyspie. Caldera de Taburiente to nic innego jak gigantyczny krater o średnicy około 10 kilometrów, który jest otoczony wysokimi górami i wypełniony bujną roślinnością. Nie brakuje tam także pięknych strumieni. Wodospad Los Colores leży w północnej części krateru, w miejscu, w którym łączą się strumienie Rio Taburiente i Rio Rivanceras. Jego nazwa pochodzi od niezwykłych barw, które zdobią skały i wody wodospadu. Te majestatyczne kolory są skutkiem występowania osadów mineralnych, które nadają skałom odcienie czerwieni czy żółci.

Jak dojechać do wodospadu Los Colores?

Podróż do wodospadu Los Colores z naszego kraju to coraz popularniejszy kierunek turystyczny. Na początek trzeba rzecz jasna dostać się na Wyspę La Palma, co najlepiej zrobić drogą lotniczą. Bezpośrednie loty z Polski na La Palmę są rzadkością, więc przeważnie trzeba skorzystać z lotu z przesiadką. Warto rozważyć połączenie przez Madryt bądź Lizbonę. Te miasta zapewniają regularne loty na La Palmę obsługiwane przez renomowane linie lotnicze. Sam lot samolotem trwa relatywnie długo, ponieważ około 18 godzin. Oznacza to, że trzeba przygotować się na dość długą podróż. Po dotarciu na lotnisko La Palma najlepiej przesiąść się na samochód. Wypożyczenie auta na La Palmie jest dość proste i niezbyt kosztowne. Rekomenduje się wynajęcie pojazdu terenowego, ponieważ drogi w rejonie Caldera de Taburiente mogą być trudne do pokonania.

Z lotniska trzeba skierować się na zachód w stronę miejscowości El Paso. Droga ta prowadzi przez piękne krajobrazy, dzięki czemu jest istną przyjemnością. El Paso jest jednym z najważniejszych punktów startowych do zwiedzania parku narodowego Caldera de Taburiente. W El Paso warto zatrzymać się w centrum turystycznym, gdzie można uzyskać mapy oraz pozwolenia na wjazd do parku. Z El Paso najlepiej udać się do punktu kontrolnego Los Brecitos, skąd rozpoczyna się piesza wędrówka do wodospadu Los Colores.

Na miejscu

Po dotarciu do Los Brecitos trzeba przygotować się na dość długą, bo trzygodzinną pieszą wędrówkę. Szlak prowadzi przez malownicze doliny, górskie ścieżki i zapierające dech w piersi mosty, zapewniając wyjątkowe widoki. Trasa nie jest przesadnie skomplikowana, jednakże wymaga niezłej kondycji fizycznej i właściwego obuwia trekkingowego. Po około trzech godzinach marszu dociera się do doliny Caldera de Taburiente, w której zaczyna się ostatni odcinek prowadzący bezpośrednio do punktu docelowego, czyli wodospadu Los Colores. W tym miejscu ścieżka staje się węższa i trudniejsza do pokonania, ale widoki na krystalicznie czystą wodę rekompensują trud wędrówki.

Wodospad Los Colores wita odwiedzających swoją przepiękną paletą barw, a jego szum tworzy fenomenalną atmosferę. Na miejscu warto spędzić trochę czasu, aby zrobić piękne zdjęcia, które będą znakomitą pamiątką na długie lata. Po odpoczynku i sesji zdjęciowej należy oczywiście wrócić tą samą drogą do punktu kontrolnego Los Brecitos, skąd samochodem wracamy do El Paso i do swojego miejsca zakwaterowania.

Wodospady i jeziora na La Palma

La Palma to wyspa obfitująca w przyrodnicze atrakcje, a wodospady i jeziora są jej znakami rozpoznawczymi, które warto zobaczyć na własne oczy. Oprócz wodospadu Los Colores wyspa zapewnia także wiele innych malowniczych miejsc, które zachwycają swoją ponadprzeciętną urodą. Godny odwiedzenia jest chociażby wodospad Cascada de Desfondada. Znajduje się on także w parku narodowym Caldera de Taburiente, lecz w jego południowej części. Jest to niebywale wysoki wodospad, który tworzy piękną kaskadę wody spadającą z niemałej wysokości.

Będąc na wyspie La Palma, warto też zobaczyć jezioro La Laguna de Barlovento, a więc jeden z największych naturalnych zbiorników wodnych na całej wyspie. Znajduje się ono w północnej części La Palma. Jezioro to jest otoczone pięknymi lasami, które tworzą unikalny klimat i są domem dla wielu niespotykanych w Polsce gatunków roślin i zwierząt. Spacer wokół jeziora to naprawdę znakomita okazja do obserwacji przyrody i relaksu w otoczeniu zieleni. Podróżując po La Palmie, warto też odwiedzić słynne jezioro Charco Azul. Jest to naturalny zbiornik wodny znajdujący się na północnym wybrzeżu wyspy. Charco Azul jest niebywale popularnym miejscem do kąpieli i nurkowania, a jego krystalicznie czysta woda przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców wyspy. Jeśli lubisz miejsca sprzyjające relaksowi, to warto zapoznać się z tym pięknym jeziorem.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Siam Park na Teneryfie, atrakcje, godziny, bilety online

Ślub na Teneryfie – sprawdź, jak go zorganizować

Następny

Dodaj komentarz