Wyspy Kanaryjskie poza sezonem – czego się spodziewać

Korektor: Klaudia Tagi , , ,

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wybrać się na Wyspy Kanaryjskie poza sezonem, w porach roku, takich jak wiosna, jesień i zima, w tym artykule poznasz najważniejsze informacje na temat pogody i czego się spodziewać w poszczególnych miesiącach. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyspy Kanaryjskie wiosną

Zacznijmy od marca. Jeśli interesują Cię piesze wędrówki lub podziwianie pięknych pokazów kwiatów, które odbywają się w tym miesiącu, marzec może być najlepszym czasem na podróż na Wyspy Kanaryjskie. Szczególnie na Gran Canaria, La Palma poza sezonem, El Hierro i La Gomera.

Od marca odwiedzający mogą zacząć cieszyć się rozrywkami, takimi jak chodzenie do parków wodnych, surfowanie lub oglądanie zachodów słońca. W Wielkanoc odwiedzający mogą zobaczyć parady religijne w miastach i wioskach. Tłumy w tym miesiącu są zdecydowanie mniejsze.

Chociaż pogoda na wyspach Kanaryjskich w tym miesiącu jest zwykle łagodna i sucha, czasami może być potrzebna cieplejsza bluza/ kurtka, lub płaszcz przeciwdeszczowy. Temperatury w ciągu dnia oscylują wokół 21°C, a temperatury wody oscylują wokół 18°C. Gran Canaria jest najlepszą Wyspą Kanaryjską w marcu dla fanów opery, ponieważ jest to szczyt corocznego sezonu.

W kwietniu dobre warunki do spacerów, mniej turystów i słoneczne plaże sprawiają, że jest to świetny miesiąc na wizytę. Należy jednak spodziewać się sporadycznych opadów deszczu i chłodniejszych wieczorów. Dla miłośników sera najlepszą wyspą kanaryjską w kwietniu jest Gran Canaria, ponieważ zwykle odbywa się tam festiwal sera Fiesta del Queso de Guía.

Jeśli chcesz odwiedzić Wyspy Kanaryjskie wiosną, Maj jest dobrą opcją na odwiedzenie np. Lanzarote poza sezonem, jeśli chcesz doświadczyć niezatłoczonych plaży i cieplejszych nocy. Szczyt sezonu dopiero nadejdzie, ale w maju można spodziewać się słonecznej i suchej pogody oraz idealnych warunków do pływania w morzu.

30 maja na wszystkich wyspach obchodzony jest także Dzień Wysp Kanaryjskich. Podczas tego dnia, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich, można cieszyć się lokalną i tradycyjną kulturą, tańcem, gastronomią, sztuką i rzemiosłem. W Maspalomas w połowie maja odbywa się również Gay Pride, więc najlepszą wyspą kanaryjską w maju dla tych, którzy lubią karnawał, może być Gran Canaria.

Jesień na Kanarach

Pierwszy miesiąc jesieni, czyli wrzesień jest chłodniejszy, niż miesiące letnie, ale wciąż wystarczająco gorący, aby opalać się w ciągu dnia. Wyspy Kanaryjskie jesienią są spokojniejsze niż w poprzednich miesiącach, ponieważ tłumy oblegające wyspy zaczynają w tym miesiącu zanikać.

Na przykład na Fuerteventura poza sezonem temperatury w ciągu dnia oscylują w zakresach 25-30 stopni, a średnio w ciągu całego miesiąca będzie tylko jeden lub dwa deszczowe dni. Najlepszą Wyspą Kanaryjską we wrześniu na imprezę jest La Gomera, gdzie w San Sebastián odbywa się tydzień uroczystości na cześć osiągnięć Krzysztofa Kolumba.

W październiku temperatury w ciągu dnia spadają do 20 stopni i można spodziewać się chłodniejszych wieczorów. W tym czasie ocean jest jednak najcieplejszy, a pogoda nadal sprzyja plażowaniu i pieszym wędrówkom. Od października można spodziewać się większej ilości deszczu, więc radzimy udanie się na południe wysp, jeśli chcesz doświadczyć bardziej suchych dni.

Listopadowe dni przynoszą temperatury około 20°C i około 9 godzin słońca, wraz z chłodniejszymi wieczorami. Nadal jest dosyć przyjemnie. Nadal jest wystarczająco ciepło, aby surfować lub spędzać czas na plaży, więc jest czas na wizytę, kiedy można się zrelaksować bez tłumów.

Zima na Wyspach Kanaryjskich

W grudniu także wiele osób wybiera się na plaże. Średnie temperatury oscylują w okolicy 17 stopni w regionach przybrzeżnych, z większą ilością deszczu i wilgoci na północy lub na większych wysokościach. Spakuj lekką ciepłą i wodoodporną warstwę lub dwie, szczególnie na chłodne wieczory. W grudniu w kanaryjskich kurortach jest tylko około 3 do 4 deszczowych dni.

Oprócz uroczystości bożonarodzeniowych, 8 grudnia w El Hierro warto zobaczyć Dzień Niepokalanego Poczęcia, kiedy to ulice Valverde stają się centrum imprez.

Zima na Wyspach Kanaryjskich jest dużo cieplejsza niż na północy Europy, więc dla wielu jest to najlepsza pora na wakacje. Chociaż na przykład Teneryfa poza sezonem charakteryzuje się tym, że góry takie jak El Teide na Teneryfie mogą być pokryte śniegiem, a obszary w głębi lądu lub na północy mogą być bardziej wilgotne. Niemniej jednak Kanary są cieplejsze i bardziej suche niż na przykład Hiszpania kontynentalna. Należy jednak spodziewać się kilku deszczowych dni, a średnia temperatura to 17 stopni.

Wydarzenia odbywające się w styczniu obejmują Día de los Reyes Magos 6 stycznia, kiedy dzieci otrzymują prezenty od trzech króli i odbywają się uroczyste święta i parady. Również, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Wysp Kanaryjskich rozpoczyna się w styczniu i trwa do lutego.

Jeśli chodzi o luty, najlepszą Wyspą Kanaryjską w tym miesiącu może być Teneryfa, ponieważ tutejszy karnawał ustępuje tylko słynnej imprezie w Rio. Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas na Gran Canarii to najlepsze miejsca do zabawy, nawet przez 15 dni w czasie karnawału. 

Jeśli chodzi o pogodę, można spodziewać się wielu słonecznych dni, ale także krótkich deszczy lub chłodniejszych dni. Spakuj wodoodporną kurtkę i lekkie swetry na wieczory. Woda w oceanie ma około 20 stopni w lutym, więc dla wielu może być zbyt zimna. 

Wycieczka poza sezonem

Jesień, zima i wiosna są zwykle spokojniejsze na Wyspach Kanaryjskich. Długie, późne lato i łagodna zima są normą dla archipelagu położonego u wybrzeży północno-zachodniej Afryki. Ekstremalnie wysokie temperatury są dość rzadkie ze względu na chłodzące wiatry z północnego Atlantyku, chociaż wiatr (i piasek) z Sahary może czasami powodować wyższe temperatury i kurz.

Dla wielu osób najlepszym okresem na odwiedzenie Wysp Kanaryjskich jest wiosna lub jesień. Ogólnie rzecz biorąc, pogoda jest nadal stale ciepła i sucha, i łatwiejsze jest do znalezienia niedrogie zakwaterowanie. 

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Valverde, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Lotnisko na wyspie La Palma – przydatne wskazówki dla podróżujących

Następny

Dodaj komentarz