TOP 5 miejsc na Gran Canarii, których nie możesz ominąć

Tagi , , ,

Gran Canaria należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i nazywana jest „kontynentem w miniaturze” z racji tego, że oferuje dużą różnorodność przyrodniczą i krajobrazową. Na wyspie znajdziesz szeroki wachlarz atrakcji: możesz cieszyć się plażami, odkrywać urocze miejscowości, wędrować szlakami wijącymi się przez wysokie góry oraz spróbować lokalnej kuchni. Różnorodność krajobrazów i atrakcji gwarantuje dobrą zabawę dla wszystkich. Na wyspie jest mnóstwo niesamowitych miejsc do odkrycia, ale w naszym artykule skupimy się tylko na 5 miejscach na Gran Canarii, których nie możesz ominąć podczas swojej podróży.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Stolica Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria to stolica wyspy Gran Canaria, która znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to także tętniące życiem miasto z piękną architekturą, bogatą historią, kanaryjskimi przysmakami, plażami oraz sklepami. Las Palmas jest jedną z dwóch stolic Wysp Kanaryjskich i zostało założone w 1478 roku przez Juana Rejóna. Jednak z turystycznego punktu widzenia często pozostaje niedocenione i przegrywa z popularnymi miastami turystycznymi leżącymi na południu Gran Canarii. Jest to świetne miejsce na weekend, ale także podczas jednodniowej wycieczki, jeśli planujesz wakacje objazdowe po Gran Canarii.  W Las Palmas zawsze jest coś fajnego do zrobienia, bez względu na to, czy odwiedzasz je w ciągu dnia, czy późnym wieczorem.

W przeciwieństwie do innych europejskich miast, które przyciągają tłumy turystów Las Palmas de Gran Canaria ma o wiele bardziej autentyczny charakter. Do najważniejszych atrakcji należą Casa de Colón, wspaniale odrestaurowany budynek liczący ponad 500 lat oraz piękna Catedral de Canarias na tętniącym życiem placu Santa Ana. Podczas zwiedzania warto zajrzeć także na targ Vegueta Market, który funkcjonuje w tym miejscu od 1863 roku.

Wydmy Maspalomas

Dobra pogoda przez cały rok, niekończąca się piaszczysta plaża, mnóstwo atrakcji i ogromna różnorodność hoteli sprawiają, że południowe wybrzeże Gran Canarii jest idealną opcją na wakacje na plaży. Trudno przeoczyć Wydmy Maspalomas – Dunas de Maspalomas. Obszar ten jest obecnie chronionym obszarem przyrodniczym, który przypomina nieco rozległe morze piasku. Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej magicznych miejsc na wyspie, które jest idealnym na spacer po dniu spędzonym na plaży i najlepszym miejscem do podziwiania zachodu słońca. Jeśli nie masz problemu z wczesnym wstawaniu na wakacjach, polecamy oglądanie wschodu słońca właśnie z Dunas de Maspalomas.

Roque Nublo

Gran Canaria to nie tylko słońce i piasek. Pomnik przyrody – Roque Nublo, przypominający monolit, wznosi się na wysokość 1813 metrów nad poziomem morza, zapewniając niesamowity widok w pogodny dzień. Istnieje kilka tras o różnym stopniu trudności, które umożliwiają zdobycie Roque Nublo. Najkrótsza i najprostsza prowadzi z parkingu w La Degollada de La Goleta, wzdłuż ścieżki prowadzącej do skały, około 1,5 km w każdą stronę.

Wędrówka ma około trzech kilometrów w obie strony, ale przyrost wysokości w tym krótkim okresie jest dość duży co oznacza, że będziesz mieć kilka stromych, ale łatwych do pokonania odcinków, z którymi przy odrobinie wysiłku większość osób z łatwością sobie radzi. Należy pamiętać, że jest to wędrówka, a nie krótki spacer do malowniczego punktu widokowego. Szlak jest malowniczy podczas całej wędrówki, ale nagrodą na szczycie jest niewiarygodny 360-stopniowy widok na okoliczne szczyty, a przy dobrej pogodzie na szczyt wulkanu Pico del Teide o wysokości 3715 metrów na Teneryfie. Trasę przez park przyrodniczy można zakończyć w jednej z lokalnych restauracji, aby skosztować lokalnej, kanaryjskiej kuchni.

Plaża Mogan

Puerto de Mogán, najbardziej wysunięty na zachód kurort wypoczynkowy na południowym wybrzeżu Gran Canarii to malowniczy port, urocza miejscowość rybacka, przystań jachtowa i eleganckie miejsce na wakacje w jednym. W miejscowości znajduje się dość długi odcinek piaszczystego wybrzeża, które jest osłonięte i dobrze chronione. Dlatego też Plaża Mogan – Playa de Mogan jest ulubioną plażą wśród rodzin spędzających wakacje na Gran Canarii z dziećmi. Czysta woda jest spokojna, a morze wokół falochronu jest doskonałym miejscem do nurkowania z rurką, ponieważ można tu zobaczyć wiele różnych ryb. Na miejscu możesz wypożyczyć leżaki, parasole przeciwsłoneczne, rowery wodne oraz kajaki.

Specjalny Rezerwat Przyrody Azuje

Specjalny Rezerwat Przyrody Azuaje – Reserva Natural Especial de Azuaje to chroniony obszar naturalny położony w części wąwozu Azuaje, znajdującego się w północnej części Gran Canarii, na Wyspach Kanaryjskich w Hiszpanii. W Rezerwacie Przyrody Azuje odkryjesz jeden z najbardziej spektakularnych wąwozów na całej wyspie Gran Canaria, który zachwyca zarówno swoją głębokością, jak i długością.

Strome ściany wąwozu sprawiają, że jest to najgłębszy wąwóz na północy Gran Canarii. Obecność bieżącej wody przez cały rok i strome ściany, które ograniczają dostęp naturalnego światła, sprzyjają obfitości unikalnych roślin i drzew. W związku z tym ten wspaniały wąwóz z jego niezwykłym bogactwem biologicznym został ogłoszony rezerwatem przyrody i jest specjalnym obszarem ochrony. Rezerwat Azuaje ma również dużą wartość paleontologiczną, ponieważ zawiera ważne stanowisko skamieniałości, którego nie można przegapić.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Najpiękniejsze punkty widokowe na wyspie La Palma

Zwiedzanie Fuerteventura samochodem

Następny

Dodaj komentarz