Park rozrywki Holiday World Maspalomas

, Korektor: Asia Tagi , , ,

Wyspy Kanaryjskie przyciągają każdego roku rzesze turystów. To wymaga budowania odpowiedniej bazy, która składa się z właściwego dopasowanych atrakcji, możliwości noclegowych czy różnorodnych miejsc, które oferują różnego rodzaju dania. Te pierwsze powinny być dopasowane do jak najszerszego grona odbiorców. Wszystko oczywiście wynika ze specyfiki konkretnej atrakcji. Gran Canaria jest z kolei jedną z najciekawszych wysp archipelagu. Znajduje się na niej wyjątkowa atrakcja w postaci parku rozrywki Holiday World Maspalomas. W ramach tego artykułu przedstawimy informacje odnośnie tego miejsca, które ułatwią zorientowanie się w kwestii m.in. cen biletów, oferty tego miejsca czy godzin otwarcia lunaparku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bilety do Holiday World Maspalomas

Ceny biletów nie są kwestią oczywistą, ponieważ w ramach Holiday World Maspalomas możemy spotkać kilka dodatkowo wydzielonych atrakcji. Najszerszy dostęp do atrakcji będziemy mieć, jeśli dokonamy zakupu biletu wstępu do Wooland Fun Park. Miejsce z pewnością zaimponuje każdemu i będzie to miało miejsce niezależnie od wieku. Pomimo tego rozrywka dedykowana jest przede wszystkim dzieciom. To właśnie bilety dla nich są również najdroższe. W przypadku wieku od 2 do 13 lat i przy wzroście poniżej 90 cm jest to koszt 14,90 euro. Od 14 do 64 roku bilet kosztuje 10,90 euro. Najkorzystniejsze ceny występują dla osób, które mają co najmniej 65 lat (jest to 5,90 euro). Oficjalne dane dotyczące wymaganych kwot można znaleźć na oficjalnej stronie Holiday World Maspalomas.

Godziny otwarcia parku rozrywki

Wooland Fun Park, który stanowi zasadniczą część Holiday World Maspalomas, najlepiej wygląda wieczorem, gdy jest pięknie oświetlony i tym samym jeszcze bardziej imponujący. Właśnie ten fragment lunaparku otwarty jest od 17 do północy i odnosi się to do każdego z dni tygodnia. Nie oznacza to jednak, że pozostałe atrakcje również są dostępne tylko w tych godzinach. Swing bowling, czyli okazja do zagrania w kręgle oraz skorzystania z dobrodziejstw restauracji w sobotę i niedzielę otwarta jest już od 12. W pozostałe dni tygodnia miejsce otwarte będzie od 16. W zależności od dnia zamknięcie następuje o północy lub o 1:00.

Kolejnym fragmentem Holiday World Maspalomas jest Bamm Karaoke. W tym przypadku musimy liczyć się z tym, że otwarcie następuje o 17. Niezwykle ciekawym uzupełnieniem jest Anthology Escape Room. To również wartościowy element całego Holiday World Maspalomas i miejsce, które warto sprawdzić, ponieważ jest gwarancją dostarczania rozrywki.

Lokalizacja i adres Holiday World Maspalomas

Park rozrywki Holiday World leży w Maspalomas. Miejscowość leży w południowej części Gran Canarii. Pamiętajmy jednak, że wyspa nie jest bardzo duża i tym samym odległości pomiędzy poszczególnymi miejscami nie są specjalnie odstraszające. Z kolei Holiday World to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić i wiek nie powinien mieć na to wpływu. Stolicą Gran Canarii jest z kolei Las Palmas, które zlokalizowane jest w północnej części wyspy. Ostatecznie miejsca dzieli mniej niż 60 km, które bez problemu może pozostać pokonane samochodem w znacznie mniej niż godzinę. Adres omawianego parku rozrywki to Maspalomas 35100. Miejsce jest również doskonale zlokalizowane z racji niewielkiej odległości od Oceanu Atlantyckiego (od południa) oraz w pobliżu Parque Natural de Pilancones (od północy).

Dlaczego warto odwiedzić Holiday World?

Wielu może zastanawiać się nad tym, czy warto odwiedzać to miejsce. Wydaje się, że w tym przypadku zdecydowanie tak. Wesołe miasteczko ma do zaoferowania choćby urokliwe koło młyńskie, wiele karuzel o różnorodnej prędkości (i tym samym poziomie ekstremalności) czy gokartów. Wszystko przy imponującej oprawie świetlnej. Najważniejszy jest jednak klimat panujący w tym miejscu. Jest to wesołe miasteczko, które wyróżnia się ciągłą atmosferą rozrywki. Znajdziemy tutaj atrakcje, które kojarzą się najmocniej z lunaparkami i stanowią ważny element wielu filmów. Możemy więc wygrać swojemu dziecku lub dziewczynie misia podczas różnorodnych zabaw. W Holiday World znajdziemy również imponujący roller coaster, który zaimponuje nawet najbardziej wymagającym. Oczywiście odwiedzenie samego parku rozrywki warto połączyć ze spędzeniem czasu w samym Maspalomas.

Podsumowanie

Holiday World Maspalomas jest parkiem rozrywki, który z pewnością warto odwiedzić, gdy będziemy na Gran Canarii. To również atrakcja, która skupia uwagę turystów i jest dodatkową zaletą wyboru właśnie tej wyspy z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Holiday World oferuje stosunkowo tanie bilety, jeśli porównamy to atrakcji, które się znajdują w jego granicach. Na szczególną uwagę zasługuje w tym kontekście roller coaster, gokarty czy diabelski młyn. Niezależnie od wieku każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Holiday World jest miejscem, które zostało zaprojektowane z myślą zarówno o dzieciach, jak i ich rodzicach. Holiday World to miejsce, w którym warto być przynajmniej raz w życiu.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Najlepsze hotele all inclusive na Wyspach Kanaryjskich

Haria – Dolina tysiąca palm na Lanzarote

Następny

Dodaj komentarz