Kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie?

Korektor: Asia Tagi , , ,

Wyspy Kanaryjskie to od lat jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje turystów z całego świata. Doskonałe warunki atmosferyczne, dobrze rozwinięty sektor turystyczny i egzotyczny klimat stwarzają idealne możliwości efektywnego wypoczynku. Kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie i czy pora roku ma znaczenie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaki klimat panuje na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie znane są ze swojej egzotycznej aury sprzyjającej wakacyjnemu wypoczynkowi. Na wyspach należących do archipelagu i jednocześnie znajdujących się w strefie klimatu podzwrotnikowego, cechą szczególną jest suche i gorące powietrze i słoneczne dni w znaczącej ilości dni w roku. Średnia temperatura powietrza w okresie letnim wynosi od 27°C do 29°C, natomiast porą zimową od +17°C. Należy również pamiętać, że szczególnie w okresie letnim bardzo rzadkie są opady deszczu. Przez to klimat na wyspach jest zdecydowanie gorący, suchy i tropikalny. Można zaryzykować zatem stwierdzenie, że popularność turystyki Wysp Kanaryjskich opiera się przede wszystkim na naturalnym, gorącym klimacie. Jest on wysoce pożądany przez urlopowiczów.

Kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie – czy cały rok jest gorąco?

Wysoka temperatura i gorące słońce to bardzo pożądana pogoda w okresie wakacyjnym. Jednak nie wszyscy chętni na wyjazd mogą wyrwać się na wymarzony urlop właśnie w tym czasie. Dla takich osób jest dobra wiadomość – Wyspy Kanaryjskie doskonale rozgrzeją również w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy w Polsce aura nie sprzyja wypoczynkowi na plaży. Klimat podzwrotnikowy, w którym znajdują się Wyspy Kanaryjskie, powoduje, że temperatura na wszystkich wyspach archipelagu praktycznie nigdy nie schodzi poniżej 19-20 °C.

Jeżeli zależy nam na wyjeździe w najbardziej upalnym okresie wakacyjnym, zdecydowanie warto wybrać środek lata. Podobnie jak w Polsce, na Wyspach Kanaryjskich temperatura i klimat stają się prawdziwie tropikalne! Cechą szczególną Wysp Kanaryjskich jest przede wszystkim to, że praktycznie przez cały rok panuje tam dobra pogoda. Opady deszczu są bardzo rzadkie, dzięki czemu to prawdziwy turystyczny raj. Temperatury są raczej stałe, jeżeli już się wahają to dosłownie o kilka stopni, a najgoręcej jest oczywiście latem. Jednocześnie zimą wciąż jest bardzo ciepło, jednak pogoda wówczas bardziej przypomina tę w Polsce na początku lata.

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie – najlepsze miesiące i pora roku

Gdyby zapytać przeciętnego turystę kiedy lecieć na Wyspy Kanaryjskie, odpowiedź najprawdopodobniej będzie jedna – czerwiec, lipiec i sierpień! Tymczasem szczęśliwe położenie podzwrotnikowe Wysp Kanaryjskich sprawia, że bez względu na miesiąc roku, w jakim wybierzemy się na wakacje, mamy prawie stuprocentową pewność, że będzie to słoneczny i gorący urlop. Niemniej jednak właśnie wakacyjne miesiące cechują się najwyższymi temperaturami dochodzącymi nawet do 32-35°C. Wilgotność powietrza rośnie, przez co upał staje się praktycznie nie do zniesienia. Osoby podróżujące z dziećmi na jedną z wysp archipelagu Kanaryjskiego z pewnością będą bardzo wyczulone na tę informację. Nie tylko dorośli, ale również dzieci zwykle dotkliwie odczuwają takie temperatury i wpływa to na ich nastrój.

Kiedy lecieć na Kanary – wyjazd a pora roku

Odpowiedź jest prosta – przez cały rok! Niemniej jednak osobiste preferencje i wymagania odnośnie wymarzonego urlopu sprawiają, że dla każdego inna pora roku czy miesiąc mogą być najbardziej odpowiednie. Dla miłośników prawdziwych upałów i mocnej opalenizny poleca się wakacyjne miesiące. Jednocześnie to właśnie wtedy jest największa ilość turystów na wszystkich wyspach archipelagu. Turyści, którzy wolą nieco spokojniejsze temperatury, ale jednocześnie lubią ciepłe i słoneczne dni, z pewnością lepiej będą czuli się jesienią i zimą, jak również wczesną wiosną. Dla przykładu, lipiec, sierpień i wrzesień to miesiące o najwyższych odczuwalnych temperaturach i jednocześnie najmocniej wilgotnym powietrzu, natomiast listopad, grudzień i styczeń najczęściej oferują delikatniejsze słońce i bardziej przystępne temperatury.

Można kąpać się w wodzie przez cały rok, bo bywa ona zbyt chłodna jedynie z samego rana. Opadów deszczu czy śniegu raczej nie ma co się spodziewać. Klimat jest zdecydowanie tropikalny, ale o wiele bardziej przyjemny dla przeciętnego turysty niż np. w Dubaju, gdzie w lipcu spodziewaną temperaturą jest nawet 43 °C w cieniu! Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, niemniej jednak wakacje na Wyspach Kanaryjskich zimą oferują te same udogodnienia dla turystów, co w okresie typowo urlopowym, więc nie ma się czego obawiać!

Wyspy Kanaryjskie zimą – czy to dobry pomysł?

Upały i suche powietrze nie są dla wszystkich. Niektórzy czują się znacznie lepiej, kiedy można wyjść z cienia bez ryzyka oparzeń słonecznych. Okres zimowy to bardzo polecany czas dla urlopowiczów na Wyspach Kanaryjskich z kilku powodów. Pierwszym są niewątpliwie atrakcyjniejsze ceny wycieczek oraz mniejsza ilość turystów niż w najpopularniejszym okresie wakacyjnym, a drugim jest pogoda – miesiące jesienno-zimowe są o wiele przyjemniejsze dla mieszkańców naszej strefy klimatycznej, którzy nie są przyzwyczajeni do zbyt wysokich temperatur, a ciągły upał zamiast umilać wyjazd, zaczyna najzwyczajniej męczyć.

W miesiącach takich jak np. listopad, grudzień czy styczeń najbardziej spodziewaną temperaturą na Wyspach Kanaryjskich jest ok. 19°-21°C, co umożliwia zarówno kąpanie się w ciepłej wodzie, opalanie i korzystanie z przyjemnej pogody, bez konieczności przesiadywania w środku dnia w cieniu, by słońce nie przyprawiło nas o udar słoneczny lub oparzenia. Urlop w zimowych miesiącach nie jest końcem świata, a wręcz przeciwnie – daje możliwość efektywnego wypoczynku w atrakcyjnych cenach. Warto śledzić strony biur podróży lub bezpośrednich hoteli na wybranych wyspach archipelagu Kanaryjskiego, by znaleźć idealną dla siebie ofertę i skorzystać z tropikalnego klimatu tego magicznego miejsca.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Wakacje w Corralejo – przewodnik po najpiękniejszym kurorcie Fuerteventury

Półwysep Jandia – kolebka sportów wodnych i rajskich plaż

Następny

Dodaj komentarz