Charco Azul na La Palma – naturalny basen na La Palma, przewodnik

Korektor: Asia Tagi , , ,

Turyści z sezonu na sezon coraz tłumniej zmierzają na Wyspy Kanaryjskie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie ten archipelag jest nazywany Archipelagiem Słońca. Podróżni mają tam bowiem zapewnioną świetną pogodę, bez względu na to, w którym miesiącu zdecydują się na wyjazd. Co więcej, można śmiało powiedzieć, że Wyspy Kanaryjskie mają wszystko to, czego potrzeba, by móc uważać wakacje za wymarzone i w pełni udane. Oprócz Gran Canarii, Teneryfy czy Lanzarote, znajduje się w tym archipelagu również pełno mniejszych wysepek, które dopiero co zyskują popularność. Jedną z nich jest właśnie La Palma, która ma do zaoferowania turystom Charco Azul, czyli niezwykły kompleks basenów termalnych. Co warto o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do basenu termalnego Charco Azul?

Wyspa La Palma bez wątpienia nie grzeszy rozmiarami i to właśnie dzięki temu można powiedzieć, że wszystkie atrakcje są w zasięgu ręki. Na La Palma funkcjonuje port lotniczy, jednak próżno szukać lotów bezpośrednio z Polski. Lotnisko to głównie obsługuje lokalne połączenia, dlatego też o wiele lepiej udać się na pobliską Teneryfę, Gran Canarię czy Lanzarote, a stamtąd lokalnymi liniami lotniczymi na La Palmę. Jak dostać się z lotniska do Charco Azul?

Wyspa ze względu na niewielkie rozmiary nie ma świetnie rozwiniętej komunikacji miejskiej, czy też szerokich autostrad. Niemniej jednak najlepszym pomysłem wydaje się wypożyczenie samochodu. Wypożyczalnia funkcjonuje na lotnisku, a następnie trzeba pokonać 32 kilometry w komfortowych warunkach. Bez wątpienia podróż ta nie powinna zająć nam więcej niż 40 minut. Po pierwsze z lotniska kierujemy się bezpośrednio na drogę oznaczoną jako LP-5, która później płynnie przechodzi w drogę LP-2. Następnie wybieramy zjazd w drogę LP-20 i po kilku kilometrach dojedziemy do ronda, które opuszczamy trzecim zjazdem. Kontynuujemy podróż drogą LP-1, aż do zjazdu w drogę numer LP-1402. Doprowadzi nas ona bezpośrednio do Charco Azul, a nawet więcej – do parkingu bezpośrednio przed basenem termalnym.

Atrakcje basenów termalnych

Charco Azul to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych basenów termalnych, które dają nowe możliwości korzystania z dobrodziejstw wód termalnych. To również jednak z najbardziej spektakularnych i zapierających dech w piersiach stref kąpieli nie tylko na wyspie La Palma, ale w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nic więc dziwnego, że wielu turystów ściąga na La Palmę tylko ze względu na Charco Azul. Co więcej, projektowania tego kąpieliska podjął się niegdyś sam Cesar Manrique. Został on jednak pokonany przez naturę, tak więc te intymne baseny termalne są całkowicie naturalnym kompleksem basenów.

Główną atrakcją są nie tylko same wody termalne, które mogą mieć zbawienny wpływ na nasze organizm i samopoczucie, ale przede wszystkim różnorodne formy terenu i sposób ich wykorzystania. Podczas erupcji wulkanu lawa pozostawiła po sobie malowniczą rzeźbę w ukrytym zakątku, jakim jest Charco Azul. Podróżni mogą więc nie tylko korzystać z dobrodziejstw turkusowych wód termalnych, ale przede wszystkim mogą oni odpocząć i zapoznać się z całkowicie naturalnym zespołem skalnym niezwykle majestatycznego oceanu, który pozostawia swój odcisk, rozpryskując się o brzeg i skały białą pianą i kojącym hukiem. Co więcej, Charco Azul leży w niezwykle malowniczej dolinie o ostro i stromo ściętym brzegu. Enklawa ta jest jednak całkowicie dziewicza, a przyroda i jej naturalny bieg nie zostały zniszczone ingerencją człowieka.

To właśnie tam, jak nigdzie indziej na Wyspach Kanaryjskich można podziwiać okazałe i dość różnorodne formy wulkaniczne. Charco Azul można podzielić na dwie kategorie. Dla mniej wysportowanych turystów można wybrać się na pieszy spacer, który doprowadzi ich prosto do drewnianej, zaaranżowanej strefy kąpieli i opalania się. Dla drugich z kolei – odważnych i bardziej zuchwałych turystów – przygotowano również miejsca idealne, by mogli zakosztować odrobiny adrenaliny. Mowa tu o miejscach przystosowanych do skoków wodnych, by można było się orzeźwić, pobudzić i odprężyć w jednym.

Wstęp do basenu termalnego Charco Azul

Co może okazać się dość dziwne, niegdyś wstęp do tego naturalnego dobrodziejstwa był całkowicie bezpłatny. Obecnie również tak jest, jednak za skorzystanie z prysznicy, leżaków czy innych akcesoriów do kąpieli należy już zapłacić. Nie są to jednak niezwykle wygórowane ceny, gdyż zaczynają się one od 50 centów, do około 5 euro. Warto również wiedzieć, że basen i dni jego otwarcia są ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych. W dni deszczowe i wietrzne na basenie pojawia się czerwona flaga. Informuje ona turystów, że niestety nie mogą dziś skorzystać z Charco Azul.

Większy z basenów wchodzi prosto do morza, za to mniejszy jest idealny dla osób, które chcą po prostu odpocząć i zrelaksować się. W pobliżu basenów znajduje się również restauracja, w której można zjeść wyśmienity hiszpański lunch, a także budka z zimnymi i ciepłymi napojami. Basenów pilnują przeszkoleni ratownicy. Po zakończonych kąpielach i relaksie warto udać się schodami na szczyt wzgórza. Można z niego podziwiać z wyższej perspektywy niepowtarzalny zachód słońca, a także głębię i bezkres Oceanu Atlantyckiego.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Wakacje w Playa Blanca na Lanzarote – wymarzone miejsce na rodzinne wakacje

Wakacje w Puerto del Carmen na Lanzarote – piaszczyste plaże i intensywne życie nocne

Następny

Dodaj komentarz