Plan wycieczki po Wyspach Kanaryjskich

e-book Wyspy Kanaryjskie

„Wyspy Kanaryjskie samodzielnie? Praktyczny przewodnik” 59,00 zł 89,00 zł z vat W naszym autorskim e-booku, znajdziesz gotowy plan podróży po Wyspach Kanaryjskich, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i odkryjesz wiele niesamowitych miejsc, o których nie przeczytasz w tradycyjnych przewodnikach. przeczytasz w tradycyjnych przewodnikach. Dlaczego warto kupić przewodnik? … Zobacz więcej »

Fuerteventura czy Gran Canaria – co wybrać?

Plaża Amadores na Gran Canarii w Hiszpanii - niedaleko Playa del Ingles, licencja: shutterstock/By marako8

Wyspy Kanaryjskie zwane potocznie Kanarami od lat cieszą się dużą popularnością jako cel urlopu wakacyjnego. Kojarzą się z luksusem i bogactwem, w powszechnej opinii uchodząc za miejsce wypoczynku osób dobrze sytuowanych. Oficjalnie to terytorium jest regionem Hiszpanii podzielonym na dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife … Zobacz więcej »

Ślub na Teneryfie – sprawdź, jak go zorganizować

Pan młody trzymający żonę na rękach na Teneryfie.

Ślub na Teneryfie to marzenie milionów osób pragnących zawrzeć związek małżeński w niestandardowym stylu. Teneryfa to przede wszystkim przepiękne plaże, malownicze krajobrazy i znakomita pogoda, co sprawia, że lokalizacja ta jest idealna na wesele. Organizacja ślubu w takim miejscu wymaga oczywiście zapoznania się z pewnymi formalnościami, … Zobacz więcej »

Zobacz na żywo wodospad Los Colores na wyspie La Palma

Zdjęcie wodospadu.

Kochasz Wyspy Kanaryjskie? Jeśli tak, to wyspa La Palma z pewnością trafi w Twoje gusta. Jest ona jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie tylko można sobie wyobrazić. Jej centralnym punktem jest legendarny wodospad Los Colores, który zachwyca swoją niepowtarzalną urodą i pięknymi kolorami. Każdego roku przyciąga tysiące spragnionych … Zobacz więcej »

Muzea na Fuerteventura, które musisz zwiedzić

Młodzi ludzie zwiedzają muzeum, licencja: shutterstock/By AA_Travelers

Fuerteventura to cudowna wyspa, która kojarzona jest z gorącym klimatem. Te hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie chętnie odwiedzane są przez Polaków, którzy planują tam urlop wypoczynkowy. Oprócz leżenia na plaży, można poznać również tamtejsze muzea, które są w stanie dostarczyć niesamowitych wrażeń. Tym bardziej, że dzięki temu … Zobacz więcej »

Latarnia Morska La Entallada – odkryj miejsce najbliżej Afryki

Latarnia morska Entallada (Faro de La Entallada) w słoneczny poranek, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania. Widok na latarnię morską Faro de la Entallada, Hiszpania. , licencja: shutterstock/By DaLiu

Jedną z charakterystycznych cech architektonicznych wschodniego wybrzeża Fuerteventury jest Latarnia Morska La Entallada. Tę latarnię znają pod kilkoma nazwami: Punta La Entallada i Faro de La Entallada w języku hiszpańskim. Dlaczego warto odwiedzić tę latarnię morską na Fuerteventurze? Jak dotrzeć do Latarni Morskiej La Entallada? … Zobacz więcej »

Smaki Wysp Kanaryjskich – poznaj najlepsze dania Kanaryjczyków

Gambas al ajillo - krewetki z czosnkiem - Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie, licencja: shutterstock/By imageBROKER.com

Lokalna kuchnia pozwala poznać dogłębniej daną kulturę i tradycje. Położone tuż przy zachodnim wybrzeżu Afryki – Wyspy Kanaryjskie od wielu wieków leżą na skrzyżowaniu dróg pomiędzy Europą a Ameryką. Otoczony wyjątkowymi plażami archipelag słynie z różnorodności oferowanych owoców morza, a także wielu zdrowych dodatków. Czytaj … Zobacz więcej »