Punkt widokowy Mirador del Roque de los Muchachos

Korektor: Asia Tagi , , ,

Wyspy Kanaryjskie nie od dziś przyciągają wielu turystów z niemalże każdego zakamarka na świecie. To właśnie na Teneryfie czy Gran Canarii można udać się na wymarzone i typowo luksusowe wakacje. Co więcej, wyspy te słyną z tego, że panuje tam niezwykle lekka i luźna atmosfera. Noce można spędzać w najlepszych klubach z hiszpańską muzyką i drinkami. Jednak od pewnego czasu archipelag kanaryjski zyskał sobie uznanie również ze względu na niewielką wysepkę, jaką jest La Palma. Co prawda nie spotkamy tam nocnych klubów i luksusowych rozrywek, jednak La Palma to prawdziwa odskocznia. Daje ona turystom możliwość wyciszenia się i podziwiania niesamowitych widoków. Najpiękniejszym miejscem jest bez wątpienia punkt widokowy Mirador del Roque de los Muchachos. Jak się do niego dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się do punktu widokowego na La Palmie?

Punkt widokowy znajduje się praktycznie na szczycie wyspy La Palma. Jest to obszar, w którym przeplatają się między sobą majestatyczne łańcuchy górskie i przełęcze. Dojazd z lotniska do tego niesamowitego miejsca możliwy jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem samochodu. Żaden autobus komunikacji miejskiej nie wjeżdża na tak górzyste i dość słabo zaludnione tereny. Podróżni muszą być świadomi, że chociaż do pokonania jest jedynie 50 kilometrów z lotniska, cała podróż zajmie im około godziny i 20 minut. Wszystko to ze względu na dość trudne i górzyste ukształtowanie terenu. Jak więc dostać się do punktu widokowego Mirador del Roque de los Muchacos z lotniska na La Palmie?

Otóż w pierwszej kolejności trzeba będzie wypożyczyć auto. Na lotnisku znajduje się trzy wypożyczalnie, więc każdy znajdzie pojazd pasujący do jego potrzeb. Początek drogi, na którą należy zjechać, znajduje się tuż przy lotniskowym terminalu. Wówczas rozpoczynamy podróż na drodze LP-5. Dojedziemy nią prosto do stolicy, a raczej na jej obwodnicę. Naszym oczom ukaże się rondo, na którym wybieramy trzeci zjazd na drogę oznaczoną jako LP-3. Jest to jednocześnie wspomniana już obwodnica Santa Cruz de la Palma, czyli stolicy wyspy. Dojeżdżamy do miejscowości Los Alamos i zjeżdżamy na drogę LP-4.

Do tej pory poruszaliśmy się niezwykle szeroką i prostą drogą. Jednak od tego momentu, trzeba będzie się wykazać pewnością w prowadzeniu pojazdu. Rozpoczynają się górzyste tereny, a droga staje się o wiele bardziej kręta i momentami stroma. Ostatnie 36 kilometrów może być dość trudne do pokonania, jednak jadąc trasą LP-4, dojedziemy do samego parkingu. Znajduje się on tuż przed punktem widokowym Mirador del Roque de los Muchachos.

Dokładna lokalizacja punktu widokowego Mirador del Roque de los Muchachos

Punkt widokowy znajduje się – można powiedzieć – w środkowej części La Palmy. Jest to obszar górzysty i porośnięty dziką roślinnością. Punkt widokowy znajduje się w pobliżu miejscowości Hoya Grande czy Puntagorda. Jest on usytuowany na obszarze parku narodowego o nazwie Parque Nacional de la Caldera de Taburient. W pobliżu znajduje się zaś kolejny rezerwat przyrody o nazwie Pinar de Garafia. Parkingi znajdują się zwykle u podnóża gór w Mirador Caldera. Stąd trzeba będzie przemierzyć piechotą kilka kilometrów. Widok i panorama roztaczająca się z Mirador del Roque de los Muchachos bez wątpienia jest tego warta.

Mirador del Roque de los Muchachos – największa atrakcja La Palmy

Tytułowy punkt widokowy znajduje się na samym „dachu” wyspy La Palma. Jest to jedno z tych miejsc na świecie, gdzie panują idealne warunki do obserwacji astronomicznej nieba. Wobec tego, największą atrakcją punktu widokowego jest zlokalizowane w pobliżu obserwatorium astronomiczne, a także kilka miejsc z ogromnymi teleskopami dla turystów, którzy chcą poświęcić chwilę na obserwację nieba. U samego podnóża Mirador del Roque de los Muchachos można podziwiać zapierającą dech w piersiach i głęboką na 1500 metrów olbrzymią kalderę wulkaniczną. Jest ona pokryta bujnymi drzewami, a także wulkanicznymi skałami, które przybierają najróżniejsze, typowo fantazyjne kształty. Ten obszar właśnie został objęty ochroną przyrody i uważany jest za jeden z najpiękniejszych na Wyspach Kanaryjskich.

Nie da się ukryć, że Mirador del Roque de los Muchachos jest obowiązkowym przystankiem dla wszystkich turystów, którzy zdecydowali się na odwiedzenie La Palmy. Osoby, które mają lęk wysokości, powinny odpowiednio się przygotować i mimo wszystko spróbować pokonać swój lęk, by móc podziwiać niesamowity, wizualny spektakl ze szczytu La Palmy. Co więcej, będąc na punkcie widokowym, warto wybrać się do punktu informacyjnego, który znajduje się w Parku Narodowym Caldera de Taburiente. Jest on zlokalizowany tuż przy samym parkingu. Dzięki wizycie w nim o wiele lepiej zrozumiemy sposób, w jaki powstało ogromne, wulkaniczne pęknięcie na wyspie. Dodatkowo warto wyposażyć się w prowiant, wodę, a także odpowiednie ubranie i buty, by przejść się unikatowym szlakiem trekkingowym oznaczonym jako GR-131. Biegnie on wzdłuż całej wulkanicznej kaldery.

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl
Poprzedni

Los Llanos de Aridane na La Pamla – zwiedzanie, przewodnik

Popularne miejscowości w El Hierro: Valverde, La Frontera

Następny

Dodaj komentarz