Ogród Kaktusów na Lanzarote – Jardín de Cactus

Tagi , , ,

Archipelag Wysp Kanaryjskich sam w sobie jest ogromną atrakcją turystyczną. Bez względu na to, na jaką wyspę zapragniemy się udać, kryje ona w sobie niesamowite tajemnice, a przede wszystkim mistyczny urok. Z drugiej zaś strony możemy od podszewki poznać imprezowe i nieśpieszne życie mieszkańców Wysp Kanaryjskich, co również ma niezaprzeczalny urok. Wszystko to odbywa się w otoczeniu rajskich plaż i krystalicznie czystych wód Oceanu Atlantyckiego. Można powiedzieć, że niczego więcej do szczęścia turystom nie potrzeba.

Najpopularniejszymi wyspami do tej pory były głównie Gran Canaria i Teneryfa, które z radością oczekiwały kolejnego napływu turystów. Niemniej jednak z roku na rok coraz popularniejsza staje się mniejsza wysepka LanzaroteZnajduje się na niej niezwykły Jardin de Cactus, czyli Ogród Kaktusów – jedno z unikatowych miejsc na Lanzarote, które jest przez cały rok tłumnie oblegane przez turystów. Co warto wiedzieć o tym ogrodzie, zanim udamy się tam w podróż?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Jardin de Cactus?

Na całe szczęście Lanzarote jest niewielką wysepką, dlatego dojazd w każde jej zakamarki będzie niezwykle prosty i przyjemny. Ogród Kaktusów od lotniska oddziela zaledwie 23 kilometry i najszybciej tę trasę możemy pokonać przy pomocy samochodów lub taksówki. Niemniej jednak taksówka może nas kosztować znacznie więcej, niż wypożyczenie samochodu nawet na cały dzień. Jak zatem dojechać do Jardin de Cactus na Lanzarote przy pomocy samochodu? Otóż 23-kilometrową trasę pokonamy w około 20 minut. Wystarczy wyjechać z lotniska pierwszym zjazdem na drogę LZ-2, a następnie na pętli musimy wybrać zjazd w drogę numer LZ-3. Jest to równocześnie obwodnica Arrecife, czyli stolicy wyspy. Po okrążeniu największego miasta na Lanzarote wybieramy zjazd w drogę LZ-1 i kontynuujemy prosto w kierunku północnym, aż dojedziemy do miejscowości Guatiza, na obrzeżach której znajduje się Ogród Kaktusów.

Godziny otwarcia Ogrodu Kaktusów na Lanzarote

Ogród Kaktusów stanowi jedną z największych atrakcji na wyspie Lanzarote, został on bowiem sztucznie zaaranżowany w kraterze nieczynnego już wulkanu. Otwarty jest przez praktycznie cały rok, jednak najlepsze godziny jego otwarcia to sezon od 1 lipca, aż do 30 września. To właśnie wtedy najwięcej turystów zjeżdża na wyspę, a Ogród Kaktusów reagując na ich potrzeby, znacznie wydłużył godziny, w których można do niego wejść. Tak więc we wspomnianym już okresie można go odwiedzić od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 aż do 17:45. Co więcej, znajdująca się tam kafeteria otwarta jest od 10:00 również do 17:45.

Ogród Kaktusów na Lanzaroteceny biletów

Ogród Kaktusów na Lanzarote nie jest w żaden sposób wspierany czy finansowany, mimo wszystko ceny biletów na pewno nie wprawią Was w osłupienie.  Występuje rozróżnienie na bilet normalny – dla dorosłych i bilet ulgowy – dla dzieci do 16 roku życia. Dorośli więc będą musieli zapłacić 5,80 euro, a dzieci zaś 2,90 euro. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość nabycia rodzinnego karnetu, który kosztuje 30 euro i umożliwia całej rodzinie wejście na teren ogrodu aż sześć razy.

Atrakcje w Ogrodzie Kaktusów na Lanzarote

Jak łatwo można się domyślić, nna ajwiększą atrakcją ogrodu są różnorodne gatunki kaktusów, ale również niesamowita historia jego powstania. To właśnie rzeźbiarz i architekt – Marinque puścił wodzę fantazji i postanowił zaaranżować w okrągłym kraterze wulkanicznym ogród pełen kaktusów, by zadowolić mieszkańców. Czy wiedzieliście, że możecie tam znaleźć ponad 1400 różnorodnych gatunków kaktusów, które przybyły z całego świata? Mniejsze i większe, zielone lub kolorowe okazy, które pochodzą np. z Madagaskaru czy Meksyku, a także i z Peru i Chile.

Ogród ten powstał w cudownie zaaranżowanej przestrzeni, a każdy z kaktusów znajduje się na innej wysokości. Dzięki temu turyści spacerując po wyrzeźbionych kamiennych schodkach, co krok mogą odkrywać coraz to nowe gatunki tych wspaniałych roślin. Cały ogród zajmuje powierzchnię ponad 5000 metrów kwadratowych. Czy zdawaliście sobie sprawę, że jego budowa trwała ponad 30 lat? Prace rozpoczęły się już w latach 70. XX wieku, jednak skończyły się dopiero w roku 1990. Niestety, już w dwa lata po otwarciu tego arcydzieła zmarł jego główny pomysłodawca i twórca – Cesar Marinque. Całość została ubarwiona kolejną atrakcją turystyczną ogrodu, która z kolei może znacznie wpłynąć na kubki smakowe turystów. W przepięknym kaktusowym ogrodzie znajduje się Bar&Cafeteria o dźwięcznej nazwie Jardin de Cactus. Co jest w tym takiego niezwykłego? Otóż można tam zjeść unikalne kaktusowe burgery, które wykonywane są właśnie z jadalnej części tej rośliny- figi kaktusowej.

Lokalizacja Ogrodu Kaktusów

Ogród Kaktusów znajduje się na wyspie Lanzarote, której jest prawdziwą dumą i skarbem. Można jednak odnieść wrażenie, że znajduje się on pośrodku niczego. W pobliżu leży niewielkie miasteczko Guatiza, jednak sam ogród znajduje się na jej dalekich obrzeżach. Co więcej, powstał on w kraterze wulkanicznym, poprzedzielanym kamiennymi schodkami. Mimo że dostęp do Ogrodu Kaktusów może nie wydawać się najłatwiejszy, to z pewnością 1400 okazów tych niesamowitych roślin jest warte podjęcia wysiłków.

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventura?

Wakacje na Tarajalejo – idealne miejsce na spokojne, luksusowe wakacje we dwoje

Następny

Dodaj komentarz