Co zwiedzić w San Andres na La Palma, przewodnik, atrakcje

Tagi , , , , , , , ,

Istnieje kilka miejsc, które ze względu na swój sielski charakter, wyjątkowe warunki przyrodnicze i odpowiedni klimat nazywane są rajami na Ziemi. Nawet jeśli postawimy wysokie wymagania i tym samym zwiększymy poziom trudności, na wąskiej liście takich miejsc znalazłoby się San Andrés oraz cała La Palma. Zresztą Wyspy Kanaryjskie od lat postrzegane są (i słusznie) jako obiekt westchnień turystów z różnych części świata. W ramach tego artykułu opiszemy San Andres, tworząc praktyczny przewodnik po tym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do San Andres?

Gmina San Andrés y Sauces zlokalizowana jest w północno-wschodniej części La Palmy. Sama miejscowość San Andrés znajduje się około 24 km na północ od Santa Cruz de la Palma, czyli stolicy wyspy. Niewielka odległość połączona z urokami przyrody sprawia, że to samochód wydaje się najkorzystniejszym środkiem transportu do omawianego miejsca. Pozwoli to na zatrzymanie się w trakcie trasy i skorzystanie z zalet nieoczywistych miejsc Wysp Kanaryjskich. Skuteczną alternatywą jest autobus o numerze 910. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż wypożyczenie samochodu.

Co zwiedzić w San Andres?

San Andrés jako nazwa często jest używane zamiennie z regionem San Andrés y Sauces. Przedstawimy atrakcje, które warto odwiedzić w obu tych przypadkach.  Miasteczko zachwyca przede wszystkim swoim kameralnym charakterem, który sprawia, że możemy lepiej poznać życie mieszkańców La Palmy. Jednocześnie San Andrés wyróżnia się wielowiekową historią. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w układzie miasteczka, ale również malowniczych fasadach rezydencji, które stanowią atrakcje turystyczne. Wyróżniają się bogatymi zdobieniami z wieloma płaskorzeźbami. Na uwagę zasługuje również największy jednołukowy most w Hiszpanii. Warto również zobaczyć renesansowy kościół Nuestra Senora. Najważniejsze są jednak malownicze niewielkie uliczki oddające charakter minionych czasów. Należy je zakwalifikować do szerokiego grona jako to, co do San Andres przyciąga najbardziej. W gminie San Andrés y Sauces warto odwiedzić również Bosque de Los Tilos (imponujący szlak w towarzystwie gór i wodospadów) czy park archeologiczny Tendal (którego już sam wygląd przyciąga uwagę).

Co i gdzie zjeść w San Andrés?

San Andrés to niewielka miejscowość, a więc również liczba miejsc, w których można zjeść, jest mniejsza, niż w dużych ośrodkach turystycznych. Niewielki wybór nie ma jednak przełożenia na smak, ponieważ ten został utrzymany z wielką dbałością. Dowodem na taki stan rzeczy jest choćby La Placita Food and Coffee. Jest to już kultowe miejsce, w którym warto spróbować choćby mięsa koziego lub serów. Kolejnym miejscem, o którym warto wspomnieć, jest Restaurante San Andrés. Inspiracje smakowe są w tym przypadku mocno inspirowane kuchnią Wysp Kanaryjskich, a więc w dużej mierze opierają się na wykorzystaniu owoców morza.

Noclegi w San Andrés

Wyspy Kanaryjskie wyróżniają się bogatą ofertą noclegową i nie inaczej jest w przypadku La Palmy oraz samego San Andrés y Sauces. Bez problemu można znaleźć propozycje o bardzo wysokim komforcie lub o niskiej cenie. Niektóre oferty wydają się dobrze optymalizować balans pomiędzy tymi dwoma kwestiami. Wysoki standard w luksusowym hotelu można osiągnąć, wybierając Lighthouse on La Palma Island. Budynek powstał na podstawie latarnii morskiej, a pokoje z widokiem na ocean to atrakcja, której każdy powinien zaznać przynajmniej raz w życiu.

Znacznie tańszą, a nadal efektywną alternatywą wydaje się być np. Aparamentos Miranda, czyli pięknie umiejscowiony hotel z basenem. Jako trzecią propozycję przedstawimy Apartamentos Oasis San Antonio, czyli połączenie niskiej ceny z sensownym poziomem komfortu. Pamiętajmy, że są to wyłącznie propozycje, które zresztą dobrze odzwierciedlają bogatą ofertę noclegową tego regionu. Możliwe jest znalezienie opcji dopasowanej do naszych potrzeb ze względu na liczbę hoteli o zróżnicowanej charakterystyce. Ponadto nawet pomimo ogromnej liczby turystów, która każdego roku przybywa na La Palmę, nie powinno być trudności ze znalezieniem odpowiedniej możliwości noclegowej.

Dodatkowe praktyczne informacje o zwiedzaniu San Andrés

Warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii. Przede wszystkim ceny w San Andrés nie odbiegają znacząco od tych, które występują w Polsce. Zazwyczaj będą one trochę wyższe, ale nie będzie to znacząca różnica. Wydaje się, że najciekawszą propozycją w kwestii transportu wydaje się wypożyczenie samochodu. Opcja ta będzie jednak zyskiwać, im więcej kilometrów chcemy przejechać (co ma związek z zakupem ubezpieczenia). Samo dostanie się do San Andrés nie powinno być problematyczne. Podobnie wygląda kwestia noclegów, których jest naprawdę dużo. Jednocześnie San Andrés jest pięknym miejscem, które warto odwiedzić. Przede wszystkim ze względu na swój charakter, na który składają się uliczki, które cieszą oczy turystów, charakter momentami przypominający minione czasy, bogactwo oferty gastronomicznej, czy po prostu bogactwo kulturowe osób, które mieszkają w tym miejscu. Warto więc poważnie rozważyć San Andrés jako cel swojego wyjazdu wakacyjnego.

Poprzedni

Najpiękniejsze szlaki turystyczne na wyspie La Gomera

Puerto de Naos – co zobaczyć, zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz